Etapa #24 CHI -- UTA
08-02-2023, 16:45,
#21
RE: Etapa #24 CHI -- UTA
@ Coco13 scrie-ti linistit ideile si nu mai baga in seama comentariile "destepte" ale unora de pe aici. Sunt si ei necajiti din cauza situatiei actuale. Plus ca sunt angrenati intr-o lupta, iar dusmanul poate sa ia chipul oricui, chiar si a unui Coco13 Smile))))
Sper ca in SCU sunt cat mai putini d-astia si cat mai multi cu capul pe umeri ca altfel ii vai mama noastra.
Răspunde
08-02-2023, 17:55, (Ultima modificare: 08-02-2023, 17:56 de Miki.)
#22
RE: Etapa #24 CHI -- UTA
Baieti, o intoarcere de 360 de grade ne-ar duce exact in punctul in care ne aflam... Sunteti siguri ca asta vreti?

@red11, banuiesc ca te referi (si) la mine, cum anume "d-astia"? Am scris eu ceva fals?

@RudolphWST, ai dreptate, mea culpa. Exista link in josul paginii. Cata lume da scroll pana acolo?
Semper Fidelis
Răspunde
08-02-2023, 19:08,
#23
RE: Etapa #24 CHI -- UTA
Pai puneți linkul pe grupurile de Facebook, poate mai intra oameni !
Răspunde
08-02-2023, 19:35,
#24
RE: Etapa #24 CHI -- UTA
Coco, ai pretenții ca cei din presă, FRF, LPF, să facă ceva in privința meciurilor fără VAR...să fim apărați când suntem furați.
Dar de la analfabeții incomptetenți, impotenții sau ticăloșii din conducerea clubului n-ai nicio pretenție?
Suntem dezavantajați in foarte multe meciuri iar din partea clubului nu vine nicio reactie, tăcere de mormânt. Tac toți ca porcu-n cucuruz, vorba poetului.
In rest, nu prea ințeleg cum și unde se trage linie și se delimitează un suporter adevărat de un suporter fals...să ințeleg că un părinte care iși ceartă copilul pentru o notă proastă este un părinte fals?
Răspunde
08-02-2023, 20:19,
#25
RE: Etapa #24 CHI -- UTA
(08-02-2023, 17:55)Miki a scris: @red11, banuiesc ca te referi (si) la mine, cum anume "d-astia"? Am scris eu ceva fals?

"Astia" care se cred superiori cu pretentii ca le stiu pe toate. Astia sper sa fie inferiori celor care sunt cu capul pe umeri si mai si gandesc cu capul ala.
De cat timp ne stim, Bure? Sa tot fie vreo 20 de ani...plus-minus, pe acolo oricum. Mai ti minte cum ne-am cunoscut?
Răspunde
08-02-2023, 21:51,
#26
RE: Etapa #24 CHI -- UTA
Nu mi-am dat seama dacă sunt sau nu inclus. Mai ales că nu prea intru in discuții. Dar ieri m-au mâncat degetele... ?
Semper Fidelis
Răspunde
09-02-2023, 7:22,
#27
RE: Etapa #24 CHI -- UTA
Ma bucur sa vad ca forumul s-a dezmortit un pic, are un "puls" slab, dar cel putin nu este inca in moarte clinica.

Acest forum are MARELE AVANTAJ - in comparatie cu alte platforme sociale de discutii (LIVE) fiindca ne permite previziualizarea a ceea ce vrem sa transmitem, de obicei dintr-un impuls instinctual la cald si de aici, sansa fiecarui menmbru de auto-cenzurare, auto-moderare, civilitate, bun simt, respect, inainte de a apasa butonul "Posteaza raspuns". Pentru ca un forum sa aiba valoare si sa fie "citit la cald" de presa locala, centrala si de ce nu de cea internationala are nevoie de discutii de substanta. In nici un caz de atacuri personale intre membrii forumului, jigniri, denigrari la adresa angajatilor clubului UTA, management, antrenori, agenti, jucatori ingrijitorii ai gazonului femei de serviciu, etc.

Asta nu inseamna ca nu poti sa-ti exprimi dezamagirea fata de starea mai putin dorita in care se afla clubul UTA de o vreme incoace. Dar, cu multa diplomatie si respect, fara injurii sau jigniri personale, oricum timpul le v-a judeca pe toate si pe toti.

@ Ovidiu "...să ințeleg că un părinte care iși ceartă copilul pentru o notă proastă este un părinte fals?"

Certatul copilului nu face un parinte fals, numai ca vezi tu, pe diferitele platformele sociale s-au tolerat cuvinte foarte grele (si in afara legii as zice) la adresa Clubului UTA de asa-zisi suporteri ! Cearta parintelui pentru copilul sau este OK, maltratarea psihologica in forma continuata acestuia este o crima si nu v-a conduce la nimic bun pentru viitorul acelui copil. De obicei un parinte "normal" din punct de vedere mental are inscris in ADN-ul sau acea iubire neconditionata asupra copilului sau, indiferent de prostiile pe care acesta le v-a comite de-a lungul vietii sale.
Răspunde
09-02-2023, 17:40,
#28
RE: Etapa #24 CHI -- UTA
Forum-ul a fost la modă acum 2-3-4 ani. Atunci se posta foarte des, acum suntem câțiva care mai intrăm o dată pe săptămână. Poate și datorită grupurilor de pe Facebook, unde socializăm în mare parte.

Legat de joc: Sunt total dezamăgit.. dar nimic nou sub soare. Balint, oricât de antipatic îmi este, chiar așa.. nu știu câți s-ar fi băgat la așa ceva. Trebuie să realizăm că și el este limitat.. foarte limitat. Este un antrenor de play-out / promovarea în L1, atât. Nu vei putea ataca momentan play-off-ul cu un antrenor ca și el. Nu face schimbări bune, lipsă de reacție, nu poate motiva jucătorii.

Acel negroteu, am uitat numele lui, de la Chindia ar fi trebuit să fie MARCAT NON-STOP. Toate pasele și centrările erau spre el, oricine ar fi văzut.

Ne afundăm jos de tot, toate echipele și-au revenit și joacă un fotbal plăcut, pe când noi stagnăm din Septembrie, ba chiar mergem din rău în mai rău.
,,Ei cu ei, noi cu UTA."
Răspunde
10-02-2023, 22:28,
#29
RE: Etapa #24 CHI -- UTA
Bă, tu ești ceva politician, demagog ieftin, nu cumpăr...cum ai evitat tu, elegant, subiectul conducerii...am fumat mulți ca tine in viața asta, vă miros de la o poștă.
Să vă fie rușine, bă...UTA ar trebui să fie deasupra intereselor voastre meschine.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 3 Musafir(i)