Mioveni vs. UTA
13-05-2023, 15:15,
#1
Mioveni vs. UTA
Incredibila brigada de arbitrii care a fost delegata de catre CCA la acest meci!
Răspunde
14-05-2023, 13:59,
#2
RE: Mioveni vs. UTA
incredibil ce jucam în apărare... sper ca avem alternative
Răspunde
14-05-2023, 14:16,
#3
RE: Mioveni vs. UTA
nu stiu ce joaca Abeid, dar pana acuma total neinspirat ca sa nu zic periculos pentru echipa
Răspunde
14-05-2023, 14:25,
#4
RE: Mioveni vs. UTA
Toți au jucat slab în repriza asta. Dacă nu ne trezim, e bai mare...
Semper Fidelis
Răspunde
14-05-2023, 14:27,
#5
RE: Mioveni vs. UTA
o prima repriza a rușinii, a neputinței și a jocului individual slab, a lipsei relațiilor dintre jucători și a unui mijloc inexistent. o prima repriza de uitat
Răspunde
14-05-2023, 14:31,
#6
RE: Mioveni vs. UTA
Absolut penibil, ne călărește o echipă retrogradată care n-a inscris nici măcar un gol in ultimele meciuri. Dacă nu-i bate Rednic in vestiar vom pleca fără punct de aici.Oricum, nu văd varianta prin care putem căștiga azi
..eventual un penalty inventat, un autogol, ceva.
Răspunde
14-05-2023, 15:20,
#7
RE: Mioveni vs. UTA
absolut penibil si Postolachi si Roger, extraordinar ce coșmar de meci
Răspunde
14-05-2023, 15:33,
#8
RE: Mioveni vs. UTA
Hai că Postolachi s-a scos ? penibil căt au căutat să anuleze golul și nu au reușit.
Semper Fidelis
Răspunde
14-05-2023, 15:38,
#9
RE: Mioveni vs. UTA
(14-05-2023, 15:33)Miki a scris: Hai că Postolachi s-a scos ? penibil căt au căutat să anuleze golul și nu au reușit.

s-a scos ca daca rata și faza respectiva îl aveau toți pe buze la final de meci. Extraordinar ce meci de coșmar. Nu înțeleg de ce ne facem viata atât de grea. Puteam pierde astăzi, noroc ca Mioveni e foarte slaba in atac. Daca ne salvam la baraj avem ce reclădii, echipa din temelii...
Răspunde
14-05-2023, 16:07, (Ultima modificare: 14-05-2023, 17:54 de psv.)
#10
RE: Mioveni vs. UTA
Parerea mea e ca toate se trag de la pregatirea sub orice critica mostenita de la gyuszi and co,....accidentari peste accidentari,morti mai tot timpul dupa minutul 60.Vor urma (din nou) schimbari masive daca(nu) ne salvam!
Răspunde
14-05-2023, 17:22, (Ultima modificare: 14-05-2023, 17:23 de adymax.)
#11
RE: Mioveni vs. UTA
Cred ca a gresit si Rednic primul 11. Trebuia sa inceapa cu Ubbink, Batha si Pop, il tot forteza pe Anton. In rest nimic de zis, am fost 0, noroc cu holul lui Hoxa. Abeid maca si-a dorit si chiar a fost unul din ce mai buni de la noi. Xtreme ne-am uitat la acelasi meci-vad ca-l critici pe Abeid mai sus?
Răspunde
14-05-2023, 20:29, (Ultima modificare: 14-05-2023, 20:30 de Xtreme.)
#12
RE: Mioveni vs. UTA
(14-05-2023, 17:22)adymax a scris: Cred ca a gresit si Rednic primul 11. Trebuia sa inceapa cu Ubbink, Batha si Pop, il tot forteza pe Anton. In rest nimic de zis, am fost 0, noroc cu holul lui Hoxa. Abeid maca si-a dorit si chiar a fost unul din ce mai buni de la noi. Xtreme ne-am uitat la acelasi meci-vad ca-l critici pe Abeid mai sus?

probabil, vezi minutul 39 cand in loc sa paseze la cei 2-3 coechipieri în careul advers a preferat sa tragă peste, 42 când Buzuiuc primește o minge și rămâne practic singur cu Iacob, și alte încă câteva când a pasat la adversar și a "servit" Mioveni-ul cu un contraatac...
Răspunde
15-05-2023, 2:24,
#13
RE: Mioveni vs. UTA
Felicitari Mircea Rednic,acum avem antrenor! Felicitari Sandu Gaica,cel mai bun antrenor la nivel juvenil in partea de vest! Felicitari Radu Marginean! Felicitari juniorii U18 pentru calificarea in finala si juniorii 2008 pentru parcursul pana in semifinala! La echipa mare avem nevoie de multe schimbari de jucatori in vara daca dorim sa facem ceva performante in Liga1/Superliga. Postolachi cel mai bun marcator pentru UTA de dupa promovare cu 9 goluri,plus 3 pase de gol... cred ca din el poate face Mircea Rednic un golgheter care pleaca pe bani multi de la UTA,baiatul este nascut 2000 ,cu un an mai batran ca Miculescu,plus conducerea sa "blocheze" jucatorul cu un contract pe 3-4 ani daca dorim sa facem bani ! Rares Pop este fenomenal la varsta lui, 3 goluri si 4 pase de gol ,este peste Ubbink ca cifre in acest sezon! Sunt 2 juniori in Liga 3 Seria 8 despre care cred ca sunt cu potential de Liga1,2 mijlocasi centrali cu viziune foarte buna,informare in teren,buni pasatori,de tipul playmaker(coordonator de joc)...unul este Cristian Mihai(Pecica,imprumutat de UTA) si celalalt este Daniel Olariu(Buzias, crescut/imprumutat de Poli Timisoara),din generatia 2004,pe sistemul 4-1-4-1 folosit de Mircea Rednic in unele meciuri,diferentele dintre ei sunt urmatoarele Mihai are o viteza mai buna iar Olariu un fizic(forta) mai bun!(merg la meciuri din Liga3)
Răspunde
15-05-2023, 6:41,
#14
RE: Mioveni vs. UTA
Intr-adevar si eu cred ca pentru prima data in ultimele decenii la UTA avem Antrenor Adevarat. Am fi avut sansa sa facem ceva si in era Bara, cand erau bani, dar a fost adus gluma aia de Lacatus...si restul il stim.
Sper ca Rednic sa stea. Se poate cladi ceva frumos. Sa-si aduca el jucatori, sa nu mai faca Apostu echipa.
Răspunde
15-05-2023, 7:14,
#15
RE: Mioveni vs. UTA
Felicitari tuturor jucatorilor care au jucat astazi. Apreciez pragmatismul lor in jocul de astazi, desi, pe o perioada foarte lunga de timp jocul  a aratat foarte mult ca o ruleta ruseasca care pur si simplu a chinuit cumplit fanii prezenti la Mioveni si pe cei din in fata televizoarelor!

Jocul in sine, total neconvingator mai ales pe faza defensiva si nu m-as repezi sa condamn fundasii cit mai degraba carentele evidente de citire a jocului a jucatorilor de la mijloc. Este nepermis la nivelul Superligii sa tratezi faza defensiva cu atita superficialitate si sa oferi Mioveni-ului atitea ocazii rarisime de a inscrie ! Cu certitudine acesta deficienta de anticipare/citire a jocului pe faza defensiva a fost cauza principala a parcursului dezastruos al UTA-ei in acest sezon regulat.

Cit despre faza ofensiva, unui antrenor experimentat ca Mircea Rednic nu i-a fost greu sa observe, sa remarce si sa expuna in mass-media "egoismul" unor jucatori din atac care pun "interesul propriu" mai presus de interesul echipei.

Multa bafta UTA in jocul de baraj, dar eu unul inca sper ca Mioveni sa bata pe Botosani la Botosani iar UTA sa cistige acasa impotriva FC U Craiova.

Am impresia ca in in acest scenariu UTA s-ar putea salva direct de la retrogradare, in timp ce Botosani i-si v-a juca mentinerea in Superliga doar prin baraj
Răspunde
15-05-2023, 8:47,
#16
RE: Mioveni vs. UTA
(15-05-2023, 7:14)Coco13 a scris: Felicitari tuturor jucatorilor care au jucat astazi. Apreciez pragmatismul lor in jocul de astazi, desi, pe o perioada foarte lunga de timp jocul  a aratat foarte mult ca o ruleta ruseasca care pur si simplu a chinuit cumplit fanii prezenti la Mioveni si pe cei din in fata televizoarelor!

Jocul in sine, total neconvingator mai ales pe faza defensiva si nu m-as repezi sa condamn fundasii cit mai degraba carentele evidente de citire a jocului a jucatorilor de la mijloc. Este nepermis la nivelul Superligii sa tratezi faza defensiva cu atita superficialitate si sa oferi Mioveni-ului atitea ocazii rarisime de a inscrie ! Cu certitudine acesta deficienta de anticipare/citire a jocului pe faza defensiva a fost cauza principala a parcursului dezastruos al UTA-ei in acest sezon regulat.

Cit despre faza ofensiva, unui antrenor experimentat ca Mircea Rednic nu i-a fost greu sa observe, sa remarce si sa expuna in mass-media "egoismul" unor jucatori din atac care pun "interesul propriu" mai presus de interesul echipei.

Multa bafta UTA in jocul de baraj, dar eu unul inca sper ca Mioveni sa bata pe Botosani la Botosani iar UTA sa cistige acasa impotriva FC U Craiova.

Am impresia ca in in acest scenariu UTA s-ar putea salva direct de la retrogradare, in timp ce Botosani i-si v-a juca mentinerea in Superliga doar prin baraj
Mioveniul o sa bage juniorii la Botosani, asa au si declarat... pana la urma nici nu a contat jocul, chiar nu ma intereseaza mai ales in aceste meciuri cruciale.
Răspunde
15-05-2023, 8:56,
#17
RE: Mioveni vs. UTA
(15-05-2023, 7:14)Coco13 a scris: Multa bafta UTA in jocul de baraj, dar eu unul inca sper ca Mioveni sa bata pe Botosani la Botosani iar UTA sa cistige acasa impotriva FC U Craiova.

Am impresia ca in in acest scenariu UTA s-ar putea salva direct de la retrogradare, in timp ce Botosani i-si v-a juca mentinerea in Superliga doar prin baraj

Botosani are 28 iar noi 25, noi am avut parte de rotunjire deci nu se pune problema de a evita barajul.
Răspunde
15-05-2023, 9:39,
#18
RE: Mioveni vs. UTA
Felicitari si celor trei care in timp ce echipa era in cantonament se distrau de minune in club,doi dintre ei eterni"accidentati" iar celalalt vedeta absoluta platita cu 10000 de euro.E nevoie de curatenie ,cu siguranta va spune rednic mai multe dupa ce se termina toata chinuiala asta!
Răspunde
16-05-2023, 7:51,
#19
RE: Mioveni vs. UTA
(15-05-2023, 8:56)soundinfect a scris: Botosani are 28 iar noi 25, noi am avut parte de rotunjire deci nu se pune problema de a evita barajul.

Mersi pentru clarificare.

Evident ca sint o gramada de reguli si mai ales detalii mici (mai putin citite de publicul larg) in regulamentul de astazi al FRF care (re)string surubul competitivitatii in play-off si play-out, toate menite sa re-aprinda suspansul si interesului suportrerilor pina la ultimul joc al sezonului competitional. Pe de alta parte, o foarte buna reteta de marketing si vinzari in beneficiul total al cluburilor si al televiziunilor.

Revenind la barajul nostru de mentinere in Superliga, trebuie sa reamintesc si sa atrag atentia tuturor ca nu v-a fi deloc o plimbare de promenada prin parc. Oricare ar fi adversarul !

UTA are nevoie urgenta de citeva "pansamente" stringente care sa opreasca singerarile masive pe faza defensiva care pot deveni letale in secunde si nu minute.

Faza ofensiva are si ea mare nevoie ACUM, mai mult ca niciodata, de mult mai multa inspiratie, viteza, ruperi de ritm, asezari la sut in careul din 11-16 m, optimizarea asezarilor si a schemelor la fazele fixe, suturi de la mare distanta (Anton?), joc colectiv in folosul echipei.

Meciul impotriva FCU Craiova este o oportunitate foarte buna de adresa aceste lacune si a le elimina din jocul nostru odata pentru totdeauna.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)