Superliga ⋅ Play-Out ⋅ Etapa 9 : UTA Arad - FCU Craiova 1948, 19.05.2023, ora 20:00
17-05-2023, 15:55,
#1
Superliga ⋅ Play-Out ⋅ Etapa 9 : UTA Arad - FCU Craiova 1948, 19.05.2023, ora 20:00
Ultimul meci din "Play-out"
Sper sa obtinem un rezultat bun, care sa dea incredere atat jucatorilor cat si suporterilor pt meciurile de baraj.
<--> FORZA UTA <-->
Răspunde
17-05-2023, 16:33,
#2
RE: Superliga ⋅ Play-Out ⋅ Etapa 9 : UTA Arad - FCU Craiova 1948, 19.05.2023, ora 20:00
Egalul e bun pt ambele, ma gandesc ca asa se va termina.
Semper Fidelis
Răspunde
19-05-2023, 7:06,
#3
Big Grin  RE: Superliga ⋅ Play-Out ⋅ Etapa 9 : UTA Arad - FCU Craiova 1948, 19.05.2023, ora 20:00
Pentru ambele echipe, acest joc trebuie sa fie un joc scoala. Adica "ascutirea si slefuirea" la maximum a relatiilor de joc a fiecarei echipe.

UTA pentru jocul de baraj de evitare a retrogradarii, FC U Craiova pentru jocul de baraj care i-ar putea duce in Europa !

Preconizez ca vom asista la un joc spectaculos, fara duritati, accidentari, cartonase galbene, amenzi, suspendari, etc. Astept un joc spectacol si curat care sa multumeasca "mult incercatii" suporteri ai UTA-ei.

Daca as juca la pariuri as merge pe un 1,X.

Dar ceea ce ramine foarte important pentru UTA este continuarea "ungerii abundente si din plin cu vazelina din cea mai fina" a angrenajului echipei, in speranta  unei duble fara emotii la baraj !  Cool
Răspunde
19-05-2023, 21:33,
#4
RE: Superliga ⋅ Play-Out ⋅ Etapa 9 : UTA Arad - FCU Craiova 1948, 19.05.2023, ora 20:00
se pare ca in Romania sunt alte reguli de fotbal, altfel nu-mi explic cum VAR-ul a anulat un gol perfect valabil a lui Postolachi
Răspunde
19-05-2023, 21:58,
#5
RE: Superliga ⋅ Play-Out ⋅ Etapa 9 : UTA Arad - FCU Craiova 1948, 19.05.2023, ora 20:00
se pare ca zarurile au fost aruncate, ultimele 30 de minute au arătat ce echipa avem, cine merita sa fie în primul 11 și cine nu. Din punctul meu de vedere lista este destul de scurta...
Răspunde
19-05-2023, 22:28, (Ultima modificare: 19-05-2023, 22:29 de RedNeck.)
#6
RE: Superliga ⋅ Play-Out ⋅ Etapa 9 : UTA Arad - FCU Craiova 1948, 19.05.2023, ora 20:00
Din nou furt pe fata „regizat” din camera VAR, la golul 2 al lui Postolachi pentru un fault imaginar pe care (ironic) nici macar jucatorii craioveni nu l-au cerut ! In schimb la Otele, impins mult mai clar in careul lor, noi n-am primit 11 m ! Daca ramanem in Liga 1, cu asemenea furturi din camera VAR nu avem nici o sansa ! Conducerea trebuie sa ia atitudine, sa gaseasca o solutie. Argesul in schimb, din nou avantajata de arbitrii si probabil asa o sa fie si la baraj. Vom vedea...
Cateva observatii despre meci: un gol inscris dintr-un corner in sfarsit bine batut, exat pe mijlocul liniei careului mic, acolo de unde statistica spune ca e cel mai periculos. In rest, ne-am cam batut joc de cornere sezonul asta. Am sperante insa, acum ca in sfarsit avem un Antrenor Adevarat (cu tot respectul pentru Balint care ne-a promovat si ne-a mentinut in Liga 1, dar si tinand cont de limitele lui).
Si daca tot vorbim de antrenor, invata-i Rednic cum sa stea ca lumea la un aut. Multe auturi batute de Abeid in care ai nostri pur si simplu fugeau de langa el, in loc sa se apropie si sa-l ajute. Detalii mici care fac diferenta in cazul unui meci foarte echilibrat.
Iar acum...sa asteptam barajul ! Un mare bravo in special acestui public minunat si apoi si echipei care pe final de sezon aduce din nou speranta ramanerii in Superliga si speranta unui nou sezon mult mai bun !
Răspunde
19-05-2023, 23:24, (Ultima modificare: 20-05-2023, 0:55 de Xtreme.)
#7
RE: Superliga ⋅ Play-Out ⋅ Etapa 9 : UTA Arad - FCU Craiova 1948, 19.05.2023, ora 20:00
am revăzut de încă vre-o 10 ori faza golului 2 a lui Postolachi, concluzia: trebuie neapărat schimbat ecranul VAR din teren plus arbitrii străini în cabina VAR. Din punct de vedere a jocului prestat astăzi am speranța, sa nu tremuram la baraj contra Buzaului și sa ii batem în ambele partide. Ar fi un minim de remontada pentru un sezon complet ratat. In rest le doresc celor de la FC Arges sa joace contra lui Dinamo, ar fi un meci interesant...
Răspunde
20-05-2023, 0:52,
#8
RE: Superliga ⋅ Play-Out ⋅ Etapa 9 : UTA Arad - FCU Craiova 1948, 19.05.2023, ora 20:00
Probabil cu dinamo vor juca. Dejul nu are licență, deci nici miză în meciul cu oțelul. Cum primul criteriu de departajare e clasarea din sezonul regular, otelul dacă bate gata peste dinamo. Chiar o să fie interesant, cine fură mai mult.
La noi rezultatul de azi era clar, de altfel s-a văzut cum s-au "jucat" ultimele 20-30 de minute. Păcat de golul aiurea anulat lui Posto, puteau ăia să egaleze și de la 2-0, nu am înțeles de ce a fost anulat. Și ce e mai grav e că nu am văzut nimic în presa centrală despre o nouă măgărie marca var românesc...

Ca o concluzie, am încredere în Rednic că ne salvează, cu lgb am fi fost deja picați. Dar să fim foarte atenți. Teoretic de arbitraj nu ar trebui să ne temem.
Semper Fidelis
Răspunde
20-05-2023, 2:16,
#9
RE: Superliga ⋅ Play-Out ⋅ Etapa 9 : UTA Arad - FCU Craiova 1948, 19.05.2023, ora 20:00
Si din nou Postolachi marcheaza,BRAVO! Daca nu primeste contract pe termen lung(3-4 ani) in vara,atunci chiar suntem fraieri! Sezonul urmator poate ajunge la 15-18 goluri cu Rednic antrenor,eu asa cred!
Cel mai bun jucator de la Buzau in play-off este Ariel Lopez,a fost ales in 2 meciuri "Omul meciului",un mijlocas defensiv foarte agresiv cu multe cartonase galbene in Liga2 de tipul "Batha" dar cu un fizic mai bun.
Răspunde
20-05-2023, 6:15,
#10
RE: Superliga ⋅ Play-Out ⋅ Etapa 9 : UTA Arad - FCU Craiova 1948, 19.05.2023, ora 20:00
De acord, Zagorakis, trebuie sa-i prelungim contractul la Postolachi, sa-i facem un contract beton. In sfarsit am gasit omul de gol ! Avea el si mai multe goluri, dar i-au fost anulate in mod marsav si nedrept. Eu, moral, oricum i le atribui lui.
Răspunde
20-05-2023, 8:43,
#11
RE: Superliga ⋅ Play-Out ⋅ Etapa 9 : UTA Arad - FCU Craiova 1948, 19.05.2023, ora 20:00
Aceste arbitraje mizerabile si lipsa de reactie a conducerii la adresa lor este deja exasperanta. Ok, hai sa zicem ca la meciul cu Arges ultimul penalty a avut "acoperire regulamentara", cum tot se justifica arbitrii, desi intr-un campionat decent niciodata nu s-ar da penalty pentru un simplu duel cap la cap in careu. In schimb deciziile de la meciurile cu U Cluj si cel de aseara sunt bataie de joc. Ca si suporter, te simti efectiv umilit cand vezi astfel de goluri anulate.

Pe langa arbitrajele astea, mai sunt si cei din presa centrala, care tac malc. Daca e implicata FCSB sau oricare alta echipa din Bucuresti, fac un scandal monstru despre cat de slab e arbitrajul romanesc. In rest, se fac ca ploua.

Conducerea noastra ar trebui sa iasa in fata, sa depuna memorii la CCA, sa intre in direct la nenumaratele emisiuni de la Digi Sport si sa atraga atentia asupra a ce se intampla. Bravii nostri conducatori raman insa in carapacea lor si n-au nicio reactie. Probabil le convine de cum e furata UTA si nu le pasa, altfel nu imi explic. Asa e cand esti condus de niste amatori si de niste hoti care nu se mai satura si raman acolo indiferent cat de penibili si de amatori pot sa fie.
Răspunde
20-05-2023, 13:08, (Ultima modificare: 20-05-2023, 13:12 de red11.)
#12
RE: Superliga ⋅ Play-Out ⋅ Etapa 9 : UTA Arad - FCU Craiova 1948, 19.05.2023, ora 20:00
Arbitrul de centru era cu un pas in spatele linie de 16m, vederea nefiindui obturata de nimeni. A vazut perfect faza si a aratat fara ezitare centrul terenului.
Noua, cei de la VAR, ne prezinta un stop cadru cu o imagine filmata cu o camera aflata departe de faza. Reluarile din camera VAR fiind de cele mai multe ori de proasta calitate si interpretabile. Neavand mai multe camere si implicit mai multe unghiuri, sau planuri apropiate, pur si simplu apare iluzia optica pe imaginea pe care ei o analizeaza, decizia finala fiind de cele mai multe ori in functie de ce au ei chef sa vada, asta ca sa nu zic ca vad ceea ce li se spune sa vada.

VAR-ul in Romania este bataie de joc!
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)