FIFA World Cup - Brazil 2014
26-06-2014, 12:16,
#61
RE: FIFA World Cup - Brazil 2014
Eu sper sa il suspende desi il apreciez mult ca fotbalist. Astfel de gesturi nu au ce cauta in fotbal iar el nu e la primul.
Răspunde
26-06-2014, 17:35,
#62
RE: FIFA World Cup - Brazil 2014
Gesturi de genul sunt de la inceputul fotbalului, nu mi se pare cu nimic mai grav ce a facut Suarez fata de ceea ce a facut Neymar in primul meci cu Croatia(si acolo exista probe video,nu?)... Sincer sa fiu daca as fi fost fotbalist as prefera sa imi iau o muscatura sau un cot in fata decat o talpa pe tibie sau pe glezna si sa risc sa nu mai joc fotbal vreodata. Din punctul meu de vedere acel gest a fost mai mult o provocare, sper totusi sa nu il suspende deorece mi se pare ca e unul dintre putinii jucatori care dau totul si joaca cu sufletul.
Răspunde
26-06-2014, 17:49,
#63
RE: FIFA World Cup - Brazil 2014
9 etape si 4 luni. A primit interdictie de 4 luni si pe orice stadion de fotbal si la alte meciuri ca un hooligan si amenda de 100.000 de franci elvetieni. Aiurea.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
26-06-2014, 19:33,
#64
RE: FIFA World Cup - Brazil 2014
7 etape după ce l-a muşcat pe Bakkal
10 etape după ce l-a muşcat pe Ivanovici
9 etape după ce l-a muşcat pe Chiellini

Bine i-au facut!
Răspunde
27-06-2014, 1:16, (Ultima modificare: 27-06-2014, 1:18 de White Shadow.)
#65
RE: FIFA World Cup - Brazil 2014
Ideea e ca FIFA a intrat pe un teritoriu nou. Aplica sanctiuni in competitiile interne pentru probleme disciplinare intamplate la echipele nationale. Nu discut acum gestul lui Suarez, care e unul de om cu probleme psihice. Discut decizia FIFA.

Sa'i interzici lui Suarez sa joace si sa se antreneze cu clubul timp de 4 luni e o decizie ABERANTA si incalca orice fel de regulament. E chiar strigatoare la cer aceasta decizie... cu atat mai mult cu cat clubul nu poate nici macar sa faca apel.

De ce sa iti mai trimiti jucatorii la echipa nationala atunci daca exista riscul ca acest lucru sa dauneze de asemenea maniera clubului?
Oare a blatuit? A lovit vreun arbitru? A lovit in figura pe cineva cu pumnul/piciorul? A rupt vreun picior? A curs macar vreo picatura de sange? NU.
De ce suspendarea la club este mai mare decat cea la echipa nationala?
De ce e nevoie sa faci tot acest tam'tam? Oare e asta cea mai reprobabila fapta cu putinta pe care un fotbalist o poate face? Cine poate stabili toate lucrurile astea? Cum e posibil ca Liverpool sa fie principala pagubita din toata chestia asta?

Cand l'a muscat pe Ivanovic, de ce a putut juca pentru Uruguay? Atunci de ce FIFA a permis ca el sa poata evolua sub egida FIFA daca un astfel de gest e considerat atat de reprobabil? Sunt zeci de intrebari care nu'si au raspuns.
Putem specula ca cei care au luat decizia, au raspuns la cald presiunii mass'media. Putem la fel sa credem ca e ultima tentativa a conducerii actuala a FIFA de a starni ceva simpatie. Brusc au devenit moralisti. Au spirit etic. Le pasa de modelarea tinerilor. Ce vor crede oare tinerii daca Suarez nu e pedepsit ni se spune. Vor considera ei oare acesta ca fiind un comportament acceptat intr'un sport transparent ca fotbalul?
Am asa o stare de greata de la atata ipocrizie cata vad in jur... Deja acest mondial pentru mine si'a pierdut in mare parte farmecul.

Astept sa vad cine o va "suspenda" pe FIFA pentru ca accepta disputarea unui CM la 45º C in schimbul unor sume mari de €€€ si petro$$$
Răspunde
27-06-2014, 1:21,
#66
RE: FIFA World Cup - Brazil 2014
white shadow +1
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
27-06-2014, 1:27, (Ultima modificare: 27-06-2014, 1:28 de Miki.)
#67
RE: FIFA World Cup - Brazil 2014
white shadow, iti dau dreptate in majoritatea privintelor, insa legat de Suarez (care mie chiar imi place ca jucator)... tipul e la a 3-a muscatura! Ar fi trebuit sa nu pateasca nimic? Daca te musca pe strada un caine, il omori... In plus, eu l-as obliga la consiliere psihologica. Ca e clar ca baiatul are probleme...
Semper Fidelis
Răspunde
27-06-2014, 1:53,
#68
RE: FIFA World Cup - Brazil 2014
Hai ma... Ramos are in jur de 20 cartonase rosii luate la Real Madrid... Daca judecam cu aceeasi masura ar trebui sa fie la Guantanamo! Consilierea psihologica, despre ce vorbim aici?!
Răspunde
27-06-2014, 8:20,
#69
RE: FIFA World Cup - Brazil 2014
(27-06-2014, 1:27)Burebista a scris: white shadow, iti dau dreptate in majoritatea privintelor, insa legat de Suarez (care mie chiar imi place ca jucator)... tipul e la a 3-a muscatura! Ar fi trebuit sa nu pateasca nimic? Daca te musca pe strada un caine, il omori... In plus, eu l-as obliga la consiliere psihologica. Ca e clar ca baiatul are probleme...

[Imagine: marcel_iures.jpg]
Răspunde
27-06-2014, 10:23,
#70
Re: RE: FIFA World Cup - Brazil 2014
(27-06-2014, 1:53)Vlad a scris: Hai ma... Ramos are in jur de 20 cartonase rosii luate la Real Madrid... Daca judecam cu aceeasi masura ar trebui sa fie la Guantanamo! Consilierea psihologica, despre ce vorbim aici?!
despre un om care a mușcat trei jucători pe terenul de fotbal, că nu și-a putut stăpâni nervii. cum ar fi să vin în peluză și să încep să vă mușc? Smile)

Trimis de pe al meu C2105 folosind Tapatalk
Semper Fidelis
Răspunde
27-06-2014, 10:35,
#71
RE: FIFA World Cup - Brazil 2014
(27-06-2014, 10:23)Burebista a scris:
(27-06-2014, 1:53)Vlad a scris: Hai ma... Ramos are in jur de 20 cartonase rosii luate la Real Madrid... Daca judecam cu aceeasi masura ar trebui sa fie la Guantanamo! Consilierea psihologica, despre ce vorbim aici?!
despre un om care a mușcat trei jucători pe terenul de fotbal, că nu și-a putut stăpâni nervii. cum ar fi să vin în peluză și să încep să vă mușc? Smile)

Trimis de pe al meu C2105 folosind Tapatalk


[Imagine: HDhCk.gif]
Răspunde
27-06-2014, 12:41,
#72
RE: FIFA World Cup - Brazil 2014
[Imagine: 623585-untitled.jpg]
gsp.ro
Răspunde
27-06-2014, 13:15,
#73
RE: FIFA World Cup - Brazil 2014
Semifinalele fără surprize ar fi: Brazilia - Franţa/Germania şi Olanda - Argentina/Belgia.
Răspunde
28-06-2014, 11:35,
#74
RE: FIFA World Cup - Brazil 2014
When Uruguay takes the pitch this weekend against Colombia in the World Cup, they will do it without star forward Luis Suarez. Why? Because FIFA banned him for four months from so much as stepping foot inside a stadium for biting Italy’s Giorgio Chiellini. On purpose. While playing soccer. Seriously. To make matters worse, this wasn’t even his first offense. This wasn’t even his second offense. This is seriously the third time that Suarez, who also plays for Liverpool, has bit an opponent during a match.

Ian Steadman from New Statesmen got curious about the sheer odds of the danger an opponent has of being bitten by Suarez, and how it compares, say, to the odds of getting bitten by a shark.

Since 2005, Suarez has played in 441 senior matches for Uruguay’s national team and various clubs. Assuming 11 starting players and 3 substitutions per game, 6,160 players have gone up against Suarez and have been at risk of getting bit. That puts the odds Suarez biting an opponent right around 1 in 2,000. The odds of getting killed by a shark while swimming in the ocean? 1 in 3.7 million.

However, the numbers get a little closer if you consider the odds of getting bitten by a shark, even just nipped at. At New Smyrna Beach, Florida, regarded as the shark attack capital of the world, the odds of getting nibbled by a shark if the 22,464 residents go swimming just once per year are 1 in 2,808 on a slow year or 1 in 800 during a record year. Overall, it averages out about 1 in 2,000, just like Suarez. Realistically, the odds may be lower as many people likely go swimming more than once per year.

Even still, the odds of getting bitten by Suarez during a match are still higher than being struck by lightning (1 in 10,000), getting in an plane crash (1 in 11 million), or getting murdered in the Americas (1 in 6,100). However, Suarez isn’t nearly as dangerous as Mike Tyson. The odds of getting bit during a boxing match against Iron Mike is 1 in 50.


http://www.iflscience.com/health-and-med...arez-shark

Big GrinBig GrinBig Grin
Semper Fidelis
Răspunde
28-06-2014, 17:43,
#75
RE: FIFA World Cup - Brazil 2014
[Imagine: 282821_282821_suarez_bottle_opener.jpg]
Chinezii s-au dovedit a fi cei mai inventivi după ultima ispravă a lui Luis Suarez. Pe site-ul Taobao, echivalentul Ebay în Asia, se vând ca pâinea caldă desfăcătoare de bere cu Suarez, pentru modestul preț de 1,6 dolari bucata.
Răspunde
28-06-2014, 19:45,
#76
RE: FIFA World Cup - Brazil 2014
Trebuie sa recunosc ca Chile are cativa jucatori care sunt fotbalisti adevarati. Sunt placut impresionat de cum joaca chiar daca in aparare se cam risca. Probabil pentru ca au si iesit la joc. Bravo lor!
Brazilienii ataca insa destul de haotic, nu impresioneaza. Nu ii vad campioni.
Răspunde
28-06-2014, 21:59,
#77
RE: FIFA World Cup - Brazil 2014
Bai frate cat noroc, cat noroc. Pacat de chilieni.
Răspunde
28-06-2014, 22:34,
#78
RE: FIFA World Cup - Brazil 2014
din ce am vazut la acest campionat mondial Chile a fost o surpriza placuta!
pacat pentru eliminare...
Răspunde
28-06-2014, 22:46,
#79
RE: FIFA World Cup - Brazil 2014
A iesit frumos. Totusi cred ca este una din cele mai slabe echipe nationale din istoria Braziliei. Cu o aparare foarte buna (azi insa Alves si Marcelo au fost aerieni pe flancuri) insa cu un mijloc extrem de slab si cu un Neymar prea izolat in fata , Brazilia va trece doar ca azi de urmatoarele meciuri la CM.

ps. Sper sa castige Uruguay si pt Suarez. m..e fifa.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
29-06-2014, 20:43,
#80
RE: FIFA World Cup - Brazil 2014
In asa hal joaca Olanda de zici ca au vandut meciul Sad((
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 2 Musafir(i)