Forumul "Bătrânei Doamne"

Versiunea integrală: Stiri, sezonul 2020-2021
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
(19-05-2021, 9:56)suporterutabuc a scris: [ -> ]
(19-05-2021, 9:35)Kidu a scris: [ -> ]Nu mi-a placut niciodata titulatura asta neoficiala de "Campioana Provinciei" pentru ca titulurile noastre au fost de campioni nationali, asta a fost doar o gogornita  a presei si ar fi cazul sa nu mai ramanem ancorati in trecut ci sa ne uitam numai si numai la viitor.
Clubul are principii sanatoase, are o academie care incepe sa dea roade, nu avem datorii si tine numai de noi sa ne autodepasim pe viitor iar in viitorul apropiat, de ce nu, sa ne punem si obiective mai indraznete.

Mai ales ca ultimul titlu s-a castigat...stim cu totii cand.  Fata de cele scrise de Kidu, imi permit sa-l citez pe Coco Dumitrescu (la 12.09.1981) in cartea lui Radu Romanescu:
" In ceea ce priveste situatia fotbalului aradean, se constata o scadere valorica atat la jucatori cat si la echipe. Cauze? (...)
Prima ar fi lipsa terenurilor de antrenament (...) care ar trebui sa fie pe langa unitatile scolare, adevarate laboratoare de crestere a cadrelor de jucatori. A doua o constituie lipsa din judetul Arad a unitatilor militare si a scolilor superioare, cunoscand fiind faptul ca dupa varsta junioratului, tinerii nostri sunt grupati intr-una din cele doua activitati-armata sau facultatea. O a treia cauza o constituie schimbarile prea dese de antrenori (...), lucru ce face ca respectivii sa lucreze numai pentru rezultate imediate, ignorand in mod voit perspectiva (...)

Maestrul se referea atat la UTA, dar si la Rapid, Strungul, CFR etc. Sa speram ca, intr-adevar, UTA e cladita pe principii sanatoase, iar rezultatele se vor vedea cat de curand.

Da, titulatura de " CAMPIOANA PROVINCIEI " a fost corectă, inconfundabilă, ne-am mândrit atâția ani cu ea, toata țara înțelegea / respecta clar ca UTA  este singurul club dinafara Bucuretiului, (cel mai titrat) cu cele mai multe titluri de Campioană Națională a României  !  Păcat. 
Avem multăăăăă..... treabă ( management, antrenori, JUCĂTORI  - spor, dorință și RESPECT față de înaintași ).

We  Heart UTA !
(20-05-2021, 17:02)maryan a scris: [ -> ]https://www.telekomsport.ro/exclusiv-uta...aign=Cross

Parca eram absolviti...?

Ști ce e ciudat ca se sesizeaza unul de la FRF Radu Vișan cand UTA participă in competiția LPF.
Pe cand la cazul Petrolul cu Mihai Dogaru vicepresedinte al clubului prins in flagrant cu 5 mii de € pt arbitru din liga 2 competiție a FRF nu s-a sesizat acest Radu Vișan.
https://m.digisport.ro/fotbal/liga-2/sca...ul-1036169

Nu are nici o șansă de izbândă pt. că :
1) Clubul nu are calitate procesuală.
2) Nu există o decizie definitivă.
Cine e Radu Vișan:
https://www.gsp.ro/fotbal/nationala/omul...54907.html

Al doilea om in Federație fost consilier prezidențial al lui Basescu practic un politician și știm majoritatea ca Băsescu a avut o strânsă legătură cu Ioan Niculae patronul Astrei cel care ar avea de castigat prin rămânerea Astrei.
Cred că oficialii clubului ar trebui să gândească de 10 ori dacă mai votează oameni ca Burleanu la conducerea federației.
A deranjat mult rămânerea noastră în prima divizie.
Astra nu are cum sa ramana in Liga 1 ei erau retrogradati pentru cazurile de dopaj.
Sper sa nu o luam in freza urat de tot cu chestia asta, care fie vorba intre noi e mizerabila, eu unul dupa atatia ani de suferinta cu UTA, nu stiu daca as mai putea suporta asa ceva acum mai trebuie sa stam cel putin o luna in stres...cat de oribil chiar nu ne putem bucura de nimic!
Mai oameni buni uitați va la ce știri publica acest site de can can ,ca de sport nu se poate numi și apoi apucați va sa sa dați share pe forumul clubului .
.Cine are minime cunoștințe juridice știe ca asa ceva nu este posibil!
Materialul nu aduce nicio informație nouă relevantă pentru noi. Știam că avem doi membri ai clubului trimiși în judecată și nu e greu să ne imaginăm că dacă aceștia vor fi găsiți vinovați clubul riscă sancțiuni sportive (hârtia de la DNA poate fi un argument important în favoarea noastră dar de anchetat sigur am fi anchetați de FRF). Până la pronunțarea sentinței, FRF însă nu are ce ancheta. Vinovăția o stabilește instanța nu o comisie a FRF. Ori judecarea cauzei abia a început, la cum merg procesele în România e imposibil de crezut că vom avea o sentință definitivă atât de repede.
Problema e că, dincolo de întrebarea „suntem sau nu vinovați”, atâta timp cât speța asta nu e tranșată definitiv, periodic vor apărea astfel de materiale care vor răscoli materia urât mirositoare și, chiar dacă ne vom dovedi nevinovați, imaginea este afectată. În România, după atâtea mizerii, nu prea mai există prezumția de nevinovăție în spațiul public.
Bun si in concluzie pentru un novice ca mine pentru un necunoscator al duratelor proceselor prin instante cat ar putea dura aceasta speta ( in care eu si multi altii ce iubim acest club ) o sa fiu tot cu gandul acolo si nu ne vom putea bucura pe deplin...la ce fel de sactiuni sa ne asteptam...ce porcarie
Oierul alerga cu valizele de bani, la brat cu operatorii tv și nu au mai fost retrogradări...doamne ferește în ce tara trăim!
Am mai scris pe forum acum cateva zile despre asta si consider ca pentru campionatul urmator asta e principala problema ce trebuie rezolvata intr-un fel sau altul. Cei implicati de la club trebuie sa faca in asa fel incat procesul sa nu fie tergiversat. Cu cat se amana mai mult cu atat dauneaza clubului UTA. Chiar daca nu ne place trebuie sa recunoastem ca avem o problema serioasa care poate compromite toate eforturile din ultimii 2 ani. Hartia de la DNA nu dovedeste ca oficialii clubului implicati in scandal sunt nevinovati ci doar ca nu exista acte oficiale din partea clubului care sa dovedeasca direct vinovatia clubului. Sa fim totusi realisti, daca cei 2 sau 3 apropiati ai conducerii sunt gasiti vinovati si cred ca din moment ce au fost trimisi in judecata sunt si dovezi, atunci vom avea probleme ca si club. Asta si pentru ca nu suntem doriti de mafia fotbalului romanesc. Dar din pacate ne-am facut-o cu mana noastra.
(20-05-2021, 23:11)Cornel Bacuieti a scris: [ -> ]Am mai scris pe forum acum cateva zile despre asta si consider ca pentru campionatul urmator asta e principala problema ce trebuie rezolvata intr-un fel sau altul. Cei implicati de la club trebuie sa faca in asa fel incat procesul sa nu fie tergiversat. Cu cat se amana mai mult cu atat dauneaza clubului UTA.  Chiar daca nu ne place trebuie sa recunoastem ca avem o problema serioasa care poate compromite toate eforturile din ultimii 2 ani. Hartia de la DNA nu dovedeste ca oficialii clubului implicati in scandal sunt nevinovati ci doar ca nu exista acte oficiale din partea clubului care sa dovedeasca direct vinovatia clubului. Sa fim totusi realisti, daca cei 2 sau 3 apropiati ai conducerii sunt gasiti vinovati si cred ca din moment ce au fost trimisi in judecata sunt si dovezi, atunci vom avea probleme ca si club. Asta si pentru ca nu suntem doriti de mafia fotbalului romanesc. Dar din pacate ne-am facut-o cu mana noastra.

Pe bune ,și cum ar putea clubul provoca o decizie cât mai rapida în acest caz?!Dacă cercetările au durat 4 ani ,cât crezi ca va dura pana vom avea o decizie definitiva și executorie ??!!Minim trei ani de acum.....Din câte știu principalul vizat în acest dosar e acel arbitru Baboia ,iar in urma denuntarilor au ajuns și la amărâții ăștia de la noi ,care dacă chiar erau asa dovezi împotriva lor erau cu siguranță propuși pentru arestare ...Cu siguranță aceste informatii creeaza o anumita jena dar personal consider ca facem mult prea mult caz după ce aceste informații care apar asa la doi ani în presa....la momentul asta clubul nici măcar nu este în culpa.
(20-05-2021, 23:56)psv a scris: [ -> ]
(20-05-2021, 23:11)Cornel Bacuieti a scris: [ -> ]Am mai scris pe forum acum cateva zile despre asta si consider ca pentru campionatul urmator asta e principala problema ce trebuie rezolvata intr-un fel sau altul. Cei implicati de la club trebuie sa faca in asa fel incat procesul sa nu fie tergiversat. Cu cat se amana mai mult cu atat dauneaza clubului UTA.  Chiar daca nu ne place trebuie sa recunoastem ca avem o problema serioasa care poate compromite toate eforturile din ultimii 2 ani. Hartia de la DNA nu dovedeste ca oficialii clubului implicati in scandal sunt nevinovati ci doar ca nu exista acte oficiale din partea clubului care sa dovedeasca direct vinovatia clubului. Sa fim totusi realisti, daca cei 2 sau 3 apropiati ai conducerii sunt gasiti vinovati si cred ca din moment ce au fost trimisi in judecata sunt si dovezi, atunci vom avea probleme ca si club. Asta si pentru ca nu suntem doriti de mafia fotbalului romanesc. Dar din pacate ne-am facut-o cu mana noastra.

Pe bune ,și cum ar putea clubul provoca o decizie cât mai rapida în acest caz?!Dacă cercetările au durat 4 ani ,cât crezi ca va dura pana vom avea o decizie definitiva și executorie ??!!Minim trei ani de acum.....Din câte știu principalul vizat în acest dosar e acel arbitru Baboia ,iar in urma denuntarilor au ajuns și la amărâții ăștia de la noi ,care dacă chiar erau asa dovezi împotriva lor erau cu siguranță propuși pentru arestare ...Cu siguranță aceste informatii creeaza o anumita jena dar personal consider ca facem mult prea mult caz după ce aceste informații care apar asa la doi ani în presa....la momentul asta clubul nici măcar nu este în culpa.

Eu ma refeream la cei doi reprezentanti ai clubului pusi sub acuzare. Probabil stii ca prin tertipuri avocatesti se poate tergiversa un proces. Parerea mea e ca nu trebuie apelat la ele. La asta ma refeream. Eu sper sa ai dreptate si sa scapam usor dar treaba mi se pare suficient de serioasa si demna de luat in seama. Din cauza acestui scandal toata strategia clubului se poate duce pe apa sambetei. Nu pot intelege pe cei care, daca au facut ce se spune, pun in pericol nu numai reputatia clubului dar si munca de pana acum  a celor care au adus UTA  aici. Ce se intampla cu drepturile de televiziune, le mai primim, daca suntem retrogradati???
Care va fi politica de transferuri? Cred ca cei din conducerea Clubului au de luat decizii grele in aceste saptamani de pauza competitionala. Repet, sper sa nu am dreptate, dar nici sa ignori potentialul pericol nu cred ca e bine.
Hai sa nu facem din tintar armasar...nu e cazul...pina la urma clubul nu e implicat.
Un sezon de care eu sint multumit de clasarea mai sus decat eu speram. Bravo baietilor, lui Gyuszi, antrenorilor, conducerii, tuturor celor implicati ! Sper sa se bucure de o vacanta minunata si binemeritata!
Anunţ oficial! Astra speră să NU retrogradeze: "Aşteptăm răspunsul". Ce urmează să se întâmple
Prima reacţie dinspre Astra, care încearcă să scape de retrogradarea în Liga 2
Telekom Sport a anunţat în exclusivitate scenariul prin care Astra rămâne în Liga 1 şi UTA Arad e retrogradată în Liga 2. Nou-promovata riscă să fie pedepsită drastic, din cauza unui scandal de corupţie.
Informaţia a fost confirmată de oficialul Astrei, Bogdan Mara, care a anunţat că luni UTA Arad va fi judecată. Giurgiuvenii sunt încrezători, după ce au privit la cazurile din trecut, iar acum speră să prindă locul de baraj.

"Nici cu retrogradarea nu ne dăm bătuţi definitiv. Există cazul cu UTA Arad, luni se va judeca la FRF şi vom vedea. În precedente cazuri, echipele au fost retrogradate pe aceiaşi speţă, aşa că vom aştepta răspunsul. Poate mai există o şansă de baraj", a declarat Bogdan Mara pentru Telekom Sport.

https://www.telekomsport.ro/anunt-oficia...e-20215015

Cat de gunoi e acest Bogdan Mara, fost jucator al echipei noastre.. să speri să retrogradăm ca să salvezi o echipă cu zero suporteri..
Ei au avut 3 jucatori dopati, nici nu stiu cum au mai fost lasati sa joace....
Au facut mizeriile astea de la Astra contestatie la documentul acela in care procesul clubului UTA a fost clasat???? In document scrie ca se poate face contestatie in 20 de zile.....
Daca clubul UTA este corupt atunci astra este mama coruptiei din fotbalul romanesc!!!
(22-05-2021, 21:03)diangelis a scris: [ -> ]Anunţ oficial! Astra speră să NU retrogradeze: "Aşteptăm răspunsul". Ce urmează să se întâmple
Prima reacţie dinspre Astra, care încearcă să scape de retrogradarea în Liga 2
Telekom Sport a anunţat în exclusivitate scenariul prin care Astra rămâne în Liga 1 şi UTA Arad e retrogradată în Liga 2. Nou-promovata riscă să fie pedepsită drastic, din cauza unui scandal de corupţie.
Informaţia a fost confirmată de oficialul Astrei, Bogdan Mara, care a anunţat că luni UTA Arad va fi judecată. Giurgiuvenii sunt încrezători, după ce au privit la cazurile din trecut, iar acum speră să prindă locul de baraj.

"Nici cu retrogradarea nu ne dăm bătuţi definitiv. Există cazul cu UTA Arad, luni se va judeca la FRF şi vom vedea. În precedente cazuri, echipele au fost retrogradate pe aceiaşi speţă, aşa că vom aştepta răspunsul. Poate mai există o şansă de baraj", a declarat Bogdan Mara pentru Telekom Sport.  

https://www.telekomsport.ro/anunt-oficia...e-20215015

Cat de gunoi e acest Bogdan Mara, fost jucator al echipei noastre.. să speri să retrogradăm ca să salvezi o echipă cu zero suporteri..

Asta a ajuns un fomist,păcat de  el ,ca jucător a fost unul dintre cei mai buni ce care i am văzut la UTA.Nu știu cum puteți posta asemenea inepții de știri...chiar n aveți ce face în weekend .Postați domnilor știri de interes cu echipa noastră, nu aberațiile astea care n au nici o legătură cu realitatea!
Sper sa revina Stalh la UTA, a cescut mult de cand la Astra.
Chiar în acest moment e Dani coman la digisport si susține ca luni se va judeca situația UTA - ei ...a spus ca e sigură stirea si ca e aceeași situatie cu cea care a fost la FC Argeș....deja e secant
Coman ala chiar este o mizerie! Auzi ca Astra are un meci important la procesul de Luni contra UTA!
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13