Forumul "Bătrânei Doamne"

Versiunea integrală: Transferuri, sezonul 2022-2023
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Mai vinde ce "mai are prin casa" : un Rares Pop, un Postolachi . Mai banutii din bilete si abonamente, mai sifoneala din banii publici si sperante ca Rednic ne va tine in liga I cumva . Cam asta e planul si pt anul viitor , la ce va asteptati
Si tu, ca presedinte SCU, ce ai facut, mai exact, in cei noua ani de cand le-ati dat marca UTA-ei Batrana Doamna? Care este contributia SCU in activitatea clubului in toti acesti ani?
Doar anul trecut ati aflat ca Meszar "sifoneaza" bani?
Dupa cistigarea campionatului Hagi spunea ca planul de achizitii din vara trecuta a fost DETERMINANT in alcatuirea unei echipe competitive care sa se bata la titlu !

La sfirsitul sezonului anterior, Farul a vindut o gramada de jucatori, dar, i-a inlocuit pe cei plecati cu altii si iata ca a reusit sa cistige campionatulanul acesta.

Mai mult Gica Popescu a declarat ieri ca Farul ramine in continuare dispusa si deschisa sa negocieze in continuare vinzarea oricarui jucator in perioda de transferuri din aceasta vara.

Bugetul echipei Farul nu este unul foarte mare, salariul lunar al jucatorilor lor de virf nedepasind 7 mii de euro lunar. Bonusurile de performanta adaugate acestor venituri lunare garantate, depasesc probabil cu mult cistigurile contractuale anuale fixe garantate si oferite de o echipa precum UTA Arad.

Cred ca avem foarte multe de invatat de la strategia manegeriala a Farului Constanta !
La Farul in conducerea clubului sunt toti fosti fotbalisti, unii dintre ei la echipe mari ale Europei. La Arad in conducerea clubului sunt sefi de galerie, dj si misei.
(25-05-2023, 11:15)red11 a scris: [ -> ]La Farul in conducerea clubului sunt toti fosti fotbalisti, unii dintre ei la echipe mari ale Europei. La Arad in conducerea clubului sunt sefi de galerie, dj si misei.

care sunt sefi de galerie conducatori in club, macar sa stim si noi Dodgy
Esti mai multi? Smile
Glumesc Aline, nu te supara pe mine.

Ai dreptate, in momentul asta au ramas doar miseii care si-au adus dj-ii. Ceilalti sunt in opozitie acum, dar cu intentii clare sa controleze destinele clubului. Ar fi bine ca pana la momentul ala sa-si gaseasca totusi oameni de fotbal care stiu cu ce se "mananca" un club profesionist. Sa nu ajungem ca "precenii" de la sud de Mures, imbacsiti de orgolii marunte.
Pai normal ca Mezsar baga juniorii pentru ca nu mai sunt bani... deci si sezonul urmator tot pe chinuiala o sa fim.dar cum zice el... sa ne multumim ca suntem in liga 1...
Pai daca nu poti mai mult, lasa pe cineva sa te ajute.
Pai despre asta e vorba pana la urma ,maxim un an o mai duce in formula asta ,sa nu se sfarseasca totul cu o retrogradare....Oricum este total neprofesionist sa vorbesti de alte strategii atat timp cat inca ai un obiectiv de indeplinit.Oare cum o sa se prezinte la baraj cei cu salarii de peste 7000 de euro ,atata timp cat s-a anuntat ca practic nu se va mai conta pe ei din vara?!
Mi e tare frica sa n o gafam la baraj, au retrogradat echipe si mai mari, noi daca retrogradam cine stie cand mai revenim!
Nu vii sa spui asa ceva cu 2 zile inainte de baraj. Am pierdut noi meciuri mai simple din cauza moralului vestiarului, cum sa iesi acum sa spui ca te vei baza pe jucatori romani tineri si ieftini, cand mai tot lotul tau actual e din straini platiti peste cat vrei tu sa mai oferi la anul. La majoritatea nu le mai pasa, ei pleaca, nu raman sa joace in liga a 2-a.
Ce credibilitate mai poate avea meszar, cand tot ce a spus, tot ce a facut, el singur a demontat?! Acum vreo 2 ani spunea de fotbalistii romani ca nu sunt seriosi si ca e de evitat sa lucrezi cu ei (aproximativ, nu mai gasesc interviul sau autointerviul). Si acum vrea sa faca echipa doar din romani?

In "informarea" din 22 iunie 2022 spunea "Sunt membru asociat al clubului UTA din 2013, coordonatorul acestui proiect". S-a schimbat ceva de atunci? El pe la toate aparaitiile in presa este numit patron sau finantator. De ce nu ii corecteaza? Membru asociat nu inseamna nici patron, nici finantator. Sau a devenit?

In "comunicatul" ala din 15 iunie 2022 spunea "Este decizia pe care mi-o asum în primul rând pentru binele echipei și pentru parteneriatele vechi și stabile." Oare stie tot ce inseamna "asumarea" asta? Intelege ca daca nu iasa bine trebuie sa raspunzi pentru deciziile alea? Tot in acelasi comunicat mai spunea: "Clubul și echipa au nevoie de unitate, liniște, continuitate și stabilitate – imperios necesare pentru performanță.". Sa le iau pe rand, "unitate" - au fost zvonurile, neinfirmate, cum ca s-au luat la harta prin vestiar. Asta e unitate? "Liniste" - toate deciziile de dupa acel comunicat au dus la indignare, conducerea e contestata, suporterii sunt divizati. Asa isi inchipuie el linistea? "Continuitate" - au fost schimati 3 antrenori sezonul asta, jucatorii ii schimbam ca pe sosete. Poate se referea doar la conducere, unde si-a adus sotia si un mare tepar aradean. Cum sa nu innebunesti!? Nu in ultimul rand "stabilitate" - pentru sezonul urmator anunta taieri de salarii, datoriile sunt in crestere.

Pe plan sportiv, sezonul asta inca neincheiat a fost dezastruos si se poate incheia chiar catastrofal. Asta cred eu ca e bilantul sau caracterizarea unui sezon in care a refuzat un sprijin mai ales financiar dar nu numai, asumandu-si lucrul asta. Ne luptam pt salvarea de la retrogradare, in datorii, bataia de joc a federatiei impreuna cu arbitrii si televiziunile, abandonata de conducere (oare va merge cineva din conducere la Buzau?). Mai pe scurt cei mai prosti din curtea scolii. Si el marele patron refuza dialogul cu presa locala, cu suporterii este numit in schimb de presa centrala patron si finantator!

"Futa-l dumnezau ca io-i tai grumazu´!"
Nici nu s-a terminat campionatul si a inceput rotativa ligii intai. Cred ca la mai bine de jumatate dintre echipe se vorbeste (in presa cel putin) despre schimbarea antrenorului.

De Gloria Buzau ce sa zic... Am vazut rezumatele din play-off si cred eu ca doar daca ne batem singuri putem sa pierdem vreun meci din cele doua de baraj.
(26-05-2023, 11:14)Miki a scris: [ -> ]Ce credibilitate mai poate avea meszar, cand tot ce a spus, tot ce a facut, el singur a demontat?! Acum vreo 2 ani spunea de fotbalistii romani ca nu sunt seriosi si ca e de evitat sa lucrezi cu ei (aproximativ, nu mai gasesc interviul sau autointerviul). Si acum vrea sa faca echipa doar din romani?

In "informarea" din 22 iunie 2022 spunea "Sunt membru asociat al clubului UTA din 2013, coordonatorul acestui proiect". S-a schimbat ceva de atunci? El pe la toate aparaitiile in presa este numit patron sau finantator. De ce nu ii corecteaza? Membru asociat nu inseamna nici patron, nici finantator. Sau a devenit?

In "comunicatul" ala din 15 iunie 2022 spunea "Este decizia pe care mi-o asum în primul rând pentru binele echipei și pentru parteneriatele vechi și stabile." Oare stie tot ce inseamna "asumarea" asta? Intelege ca daca nu iasa bine trebuie sa raspunzi pentru deciziile alea? Tot in acelasi comunicat mai spunea: "Clubul și echipa au nevoie de unitate, liniște, continuitate și stabilitate – imperios necesare pentru performanță.". Sa le iau pe rand, "unitate" - au fost zvonurile, neinfirmate, cum ca s-au luat la harta prin vestiar. Asta e unitate? "Liniste" - toate deciziile de dupa acel comunicat au dus la indignare, conducerea e contestata, suporterii sunt divizati. Asa isi inchipuie el linistea? "Continuitate" - au fost schimati 3 antrenori sezonul asta, jucatorii ii schimbam ca pe sosete. Poate se referea doar la conducere, unde si-a adus sotia si un mare tepar aradean. Cum sa nu innebunesti!? Nu in ultimul rand "stabilitate" - pentru sezonul urmator anunta taieri de salarii, datoriile sunt in crestere.

Pe plan sportiv, sezonul asta inca neincheiat a fost dezastruos si se poate incheia chiar catastrofal. Asta cred eu ca e bilantul sau caracterizarea unui sezon in care a refuzat un sprijin mai ales financiar dar nu numai, asumandu-si lucrul asta. Ne luptam pt salvarea de la retrogradare, in datorii, bataia de joc a federatiei impreuna cu arbitrii si televiziunile, abandonata de conducere (oare va merge cineva din conducere la Buzau?). Mai pe scurt cei mai prosti din curtea scolii. Si el marele patron refuza dialogul cu presa locala, cu suporterii este numit in schimb de presa centrala patron si finantator!

"Futa-l dumnezau ca io-i tai grumazu´!"
Tot isi asuma... si tot in fruntea clubului e.
Omul nu vrea mai.mult, ii multumit cu baraje etc...
Atat timp cat Falca controleaza tot in Arad nicio sansa sa vedem vreun lucru bun, nici la UTA, nici in alta parte.
(26-05-2023, 12:27)red11 a scris: [ -> ]Atat timp cat Falca controleaza tot in Arad nicio sansa sa vedem vreun lucru bun, nici la UTA, nici in alta parte.

Asa-i! Nu te pui cu politicul. 
Voi nu vedeti ca Mezsar nu se mai descurca dar tot nu vrea ajutor? E clar!  

Daca jucatorii astia nu pun sau nici n au pus suflet e treaba lor, sa ne salveze si sa plece desii daca tot schimbam an de an si nu avem o baza,cam greu sa enitem pretentii, stai ca baga juniorii. Aici nu e vb de bani e vorba ca el nici nu stie de prime  sa stimulezi jucatorii, in al 3 lea sezon si a dat seama ca stai are keseru 13 000 si suntem la baraj. Dar nu i o problema, ii barajul , umplem stadionul si mai acopera ceva.
Si fraier ca veneau investitorii, postul il avea , bani frumosi... sau poate sunt si mai frumosi acuma ca nah!!
(26-05-2023, 11:14)Miki a scris: [ -> ]Ce credibilitate mai poate avea meszar, cand tot ce a spus, tot ce a facut, el singur a demontat?! Acum vreo 2 ani spunea de fotbalistii romani ca nu sunt seriosi si ca e de evitat sa lucrezi cu ei (aproximativ, nu mai gasesc interviul sau autointerviul). Si acum vrea sa faca echipa doar din romani?

In "informarea" din 22 iunie 2022 spunea "Sunt membru asociat al clubului UTA din 2013, coordonatorul acestui proiect". S-a schimbat ceva de atunci? El pe la toate aparaitiile in presa este numit patron sau finantator. De ce nu ii corecteaza? Membru asociat nu inseamna nici patron, nici finantator. Sau a devenit?

In "comunicatul" ala din 15 iunie 2022 spunea "Este decizia pe care mi-o asum în primul rând pentru binele echipei și pentru parteneriatele vechi și stabile." Oare stie tot ce inseamna "asumarea" asta? Intelege ca daca nu iasa bine trebuie sa raspunzi pentru deciziile alea? Tot in acelasi comunicat mai spunea: "Clubul și echipa au nevoie de unitate, liniște, continuitate și stabilitate – imperios necesare pentru performanță.". Sa le iau pe rand, "unitate" - au fost zvonurile, neinfirmate, cum ca s-au luat la harta prin vestiar. Asta e unitate? "Liniste" - toate deciziile de dupa acel comunicat au dus la indignare, conducerea e contestata, suporterii sunt divizati. Asa isi inchipuie el linistea? "Continuitate" - au fost schimati 3 antrenori sezonul asta, jucatorii ii schimbam ca pe sosete. Poate se referea doar la conducere, unde si-a adus sotia si un mare tepar aradean. Cum sa nu innebunesti!? Nu in ultimul rand "stabilitate" - pentru sezonul urmator anunta taieri de salarii, datoriile sunt in crestere.

Pe plan sportiv, sezonul asta inca neincheiat a fost dezastruos si se poate incheia chiar catastrofal. Asta cred eu ca e bilantul sau caracterizarea unui sezon in care a refuzat un sprijin mai ales financiar dar nu numai, asumandu-si lucrul asta. Ne luptam pt salvarea de la retrogradare, in datorii, bataia de joc a federatiei impreuna cu arbitrii si televiziunile, abandonata de conducere (oare va merge cineva din conducere la Buzau?). Mai pe scurt cei mai prosti din curtea scolii. Si el marele patron refuza dialogul cu presa locala, cu suporterii este numit in schimb de presa centrala patron si finantator!

"Futa-l dumnezau ca io-i tai grumazu´!"

Ultima data cand a anuntat o taiere de salarii a fost in sezonul 2017-2018 cand era sa retrogradam cu todea pe banca ,si tot asa cu tineri si in principal aradeni..noroc cu "fratii" de la timisoara ca s-a retras de pe teren si am castigat la masa verde...Legat de declaratiile lui meszar,ori a innebunit ori nu se pricepe,acum cateva luni spunea ca echipa este in situatia asta pentru ca s-a gresit la transferuri si singurele transferuri bune sunt cascini si barbosa,adica exact jucatorii care sunt primii dati afara acum....
Discursul lui este in functie de antrenorul din acel moment. Din ce stiu eu toti jucatorii au fost adusi de antrenorul echipei.

@Adrian07 Si-a dat seama acum pentru ca-i gaura cat casa. Declaratiile de la inceputul sezonului erau de play-off. Smile
Oficial :Erico,Benzar si Cascini sunt istorie!
(24-05-2023, 9:13)mns a scris: [ -> ]Era in "presa centrala" ieri, GSP si Orangesport, cica CFR a oferit 450mii pe el si UTA e multumita de suma.

https://orangesport.ro/produs-mare-tun-p...a-21132820

E ca si cum ar fi facut deja o intelegere, pretul nu e rau.
Ne cam scapam de toti... abureala o fi si sezonul viitor. Bine, avand in vedere pe ce loc suntem cam incerci sa te desparti de ce nu i bun dar Posta trebuia pastrat dupa parerea mea.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12