Forumul
Conducerea clubului - Versiune printabilă

+- Forumul "Bătrânei Doamne" (https://forum.uta-arad.ro)
+-- Forum: Totul despre UTA (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Ştiri şi noutăţi (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Subiect: Conducerea clubului (/showthread.php?tid=112)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26


RE: Conducerea clubului - Adrian07 - 16-06-2017

(16-06-2017, 13:07)Kidu a scris: L-am sunat pe Meszar si el spune asa: toti juniorii astia au venit de la Atletico, lucru cunoscut de toata lumea. Orice junior are contract cu clubul pana cand isi termina junioratul dupa care se semneaza un nou contract unde intaietate are UTA.

In momentul de fata am inteles ca Adi Petre are doua optiuni:
-semneaza cu UTA ca si senior un contract unde isi negociaza salariu si tot ce tine de contract
-pleaca prin transfer si banii incasati pe el se impart 50%-50% intre UTA si Atletico dupa cum s-a semnat protocolul in 2014 cand s-a plecat de la 0.

Faptul ca intra bani in conturile Atletico, nu inseamna ca intra banii in contul personal al lui Meszar pentru ca oricand banii aia pot fi folositi la UTA si invers.

Probabil si cazul lui Hlistei e oarecum similar pentru ca si el a fost tot juniorul lui Atletico.

Multumesc pentru informatie!


RE: Conducerea clubului - Kidu - 05-09-2017

Codru si Claudiu, fara suparare insa UTA e o palarie prea mare pentru voi. Dati-va demisia pentru ca asa ar fi moral si corect fata de toata lumea.
Nu puteti mai mult si nu accept ca la UTA sa domneasca din nou amatorismul.


RE: Conducerea clubului - Miltiades87 - 05-09-2017

http://sportarad.ro/2017/09/05/bobar-ofertat-de-ros-albi-pentru-functia-de-presedinte-executiv-sunt-angajatul-cfr-ului-dar-suporterii-si-obiectivul-uta-ei-ma-atrag/


RE: Conducerea clubului - dedei - 05-09-2017

Este inadmisibil asa ceva.
Ne laudam ca suntem un club profesionist, ca avem stabilitate financiara si ca suntem foarte bine organizati. In realitate suntem la cel mai jos nivel de amatorism!

Realizarile conducerii:

- 2 promovari successive ratate
- ne-am facut de ras in fata intregii tari datorita starii terenului
- cantonamente realizate pe sume enorme in Austria care nu au ajutat deloc clubul
- amicale putine spre deloc in pauza competitionala
- campanie de transferuri complet ratata
- acceptarea "manevrei" facuta de anumiti jucatori impotriva lui Mihalcea, fara ca acestia sa fie dati afara chiar daca s-au pierdut puncte din aceasta cauza
- la Filiasi am jucat cu un singur portar (carnet de joc uitat in Arad)
- DESCINDERE DNA la sediul clubului, urmata de o tacere crunta din partea conducerii referitor la aceasta problema
- suspiciuni de blat
- lipsa unui magazin oficial
- lipsa unui magazin online
- amatorism in gasirea unui antrenor
- lipsa transparentei la transferurile lui Mann si Petre

Si dupa toate cele enumerate, nimeni nu-si da demisia sau este demis.

S-a riscat foarte mult in vara asta! S-a mizat pe o promovare fara emotii, astfel incat in iarna sa stam linistiti si sa ne bazam pe drepturile TV din liga I. Ce se va intampla in iarna?! Vom mai avea bani de salarii? Care sunt cheltuielile lunare la clubul UTA? Cat din aceste cheltuieli poate fi acoperit din bugetul de la CL?


RE: Conducerea clubului - psv - 05-09-2017

Noi tot dam in Codru si Iedu dar oare maestru' Meszar in persoana nu are nici o vina?? Eu nu cred ca cei doi fac ceva in club de capul lor fara a avea si OK-ul lui Meszar!
Legat de subiectul Ciubotariu ,chiar el insusi spune ca a negociat cu Meszar venirea lui la UTA si atunci ma intreb care ar fi vina celor doi,care cu siguranta nu sunt perfecti dar nici nu sunt pricipalii responsabili pentru degringolada de la club?!


RE: Conducerea clubului - dedei - 05-09-2017

Conducere inseamna : Alexandru Meszar, Florian Voinea, Codru Gradinariu, Claudiu Dragan, Dorin Stana.


RE: Conducerea clubului - Xtreme - 05-09-2017

Nu cred ca e imanent necesar o demitere/demisie însa sunt deacord cu completarea unor departamente deficitare ca cele enumerate de dedei. Sper ca cei cu musca pe căciula se simt și vor face pasul înapoi sau de ce nu, înainte! Poate mai primesc o șansa sa demonstreze ca nu e tocmai asa și ca pot face mai bine decât au făcut în trecut. Oricum avem nevoie de un manager cu experienta și de ce nu, cu cunoștințe și relații în "domeniu"...


RE: Conducerea clubului - Adrian07 - 05-09-2017

Dedei... Meszar gestioneaza bine banii, ma refer la salarii ( vezi anul trecut fara nici o datorie), dar la partea cu transferurile, imagine stam foarte prost... Aici trebuie lucrat, o persoana sa se ocupe de treburile astea. Cat despre transparenta, daca Meszar e intrrebat cu siguranta raspunde!


RE: Conducerea clubului - Ovidiu - 05-09-2017

Eu mă intreb cum nu le este rușine să sune la unii antrenori, să le expună situația, să le impună obiectiv -promovarea, dar să ai lipsă de jucători in lot după ce au trecut 6 etape.


RE: Conducerea clubului - maryan - 05-09-2017

Meszar e profi omul...nu ai ce să-i reproșezi dar nu poate singur! Iedul și codru sunt din alta lume!cu mențiunea ca al doilea e pervers și jegos


RE: Conducerea clubului - BogdyS - 05-09-2017

Chestia asta pt mine a pus capac! Iedule, du-te in Codru cu Dorin cu tot! Nu va mai bateti joc de noi!


RE: Conducerea clubului - Kidu - 05-09-2017

Stati asa, ce vina are Dorin in toata ecuatia asta? Hai sa fim un pic rationali si sa nu dorim numai capete cazute.
Codru a facut n gafe, cu toata parerea de rau dar atat el cat si Dragan au facut n balbe la club. Nu spun sa fie dati afara de tot insa ar trebui ca in organigrama sa fie alte persoane mai competente, mai profesioniste care pot prelua din sarcinile lui Meszar, niste persoane care sa fie de un real ajutor si nu doar niste simpli executanti si nici atunci cand li se da o sarcina sa nu fie capabili sa o rezolve singuri.


RE: Conducerea clubului - BogdyS - 05-09-2017

Dorin de cand e la club nu a facut nimic notabil! In afara de numeroase gafe la fel ca si Codru si Claudiu! Hai sa fim obiectivi, interesul UTA-ei ar trebui sa primeze!


RE: Conducerea clubului - Kapa - 05-09-2017

Magazinul online cat si celalalt lipsesc de atatia ani si cata lume m-a intrebat doar pe mine de unde sa poata cumpara produse cu insemnele UTA - ei nu mai vorbesc de Targul de Craciun care a fost un fiasco total cand standul UTA -ei a fost inchis zilnic lumea facand zeci de drumuri degeaba prin frig in speranta ca ar putea face cadouri de Craciun cu produsele UTA-ei...
adevarat profesionalism ( se pot face bani seriosi si de aici dar vad ca nu este nevoie)


RE: Conducerea clubului - R-1946 - 05-09-2017

Se pare ca se cauta si conducator....
http://liga2.prosport.ro/seria-1/campionat/pe-langa-antrenor-uta-vrea-si-un-presedinte-executiv-conducatorul-vizat-am-activat-ca-fotbalist-la-arad-si-am-simtit-pe-propria-piele-cat-de-iubita-este-aceasta-echipa-16717995


RE: Conducerea clubului - Kidu - 05-09-2017

Dorin e doar un colaborator in momentul de fata si in afara de faptul ca a facut singur si neplatit cu lunile (ba a mai si adus bani de acasa) toata munca de la club in acea perioada neagra a UTEI cand Martean era chipurile patron, perioada care nu i-o putem imputa lui Dorin, care ar fi gafele alea de care vorbesti?
Tot asa pe nedrept il stigmatiza si Tucudean ca a facut parte din staff in acea vreme insa ce era sa faca omul? Sa dea bir cu fugitii? Eu consider ca a ramas fidel UTEI pana la capat, ba chiar mai mult de atat a ajutat neconditionat UTA si in perioada urmatoare ori de cate ori i s-a solicita ajutorul prin prisma relatiilor sale.

Imi pare rau dar nu pot sa iti dau dreptate, nu am nimic de castigat de pe urma lui Dorin insa vreau sa fim corecti si lucizi pana la capat.


RE: Conducerea clubului - cip_leo - 05-09-2017

pentru pozele cu castigatorii de la tombola eu cred ca ar putea folosi cateva fete din cele ce ajuta la vanzarea biletelor, produselor, bauturilor. pe baza de voluntariat sau sume modice. nu cred ca e nevoie sa te numesti director sau manager si sa te imbraci de la Zara Smile
mi-e mie teama ca Ciobotariu a sunat pe la frf si a intrebat pe acolo cine promoveaza anul asta si i-or fi zis aia ca nu e UTA pe lista. si cand vezi cat suntem de capabili nici nu m-ar mira sa se fi aranjat deja ploile.
acum, pe bune, e inadmisibil sa faci gafa dupa gafa, unele din ele putand fi usor evitate si sa te miri ca te iau suporterii sau spectatorii la misto. heirupism si intamplare. hazard si nimereala pe asta se bazeaza majoritatea cluburilor si din pacate si al nostru. cele care stiu ce vor isi vad de drum si vor pune puncte importante intre ele si noi. campionatul e lung si multe se pot intampla daca sti sa inveti din greseli si daca pui ordine in lucruri.
asta va fi proba de maturitate a lui Meszar pentru ca doar el poate clarifica lucrurile. sigur ca se poate ca echipa sa-si revina si cu pufuletii astia din conducere sau tocmai in ciuda lor dar situatia va fi tot o intamplare si nu un proces gandit, o idee de management tehnico-tactic, o abordare profesionista ( asa cum Meszar a reusit ani de zile la Atletico)
Dorin tot timpul si-a luat aiurea suturi in fund inca de pe vremea lui Bara. No fi el vreun zmeu dar cel putin sufera pentru clubul asta si a ramas alaturi, de voie de nevoie, indiferent de cat de mult a avut de pierdut in multe perioade.


RE: Conducerea clubului - BogdyS - 05-09-2017

Pt mine e inadmisibil sa uiti acasa carnetul unui jucator(s-a intamplat si in perioada cand Dorin se ocupa de asta), sau sa iti dai seama la frontiera ca un jucator nu poate trece granita pt ca nu are viza!
Ca si persoana si UTA-ist Dorin are respectul meu, dar ca si oficial al clubului mai are de lucrat!

Nu trebe sa imi dai dreptate Kidu, e parerea mea Smile


RE: Conducerea clubului - Adrian07 - 05-09-2017

Dorin n -are nici o vina... Chiar am putea sa il ajutam privind produsele...


RE: Conducerea clubului - Kidu - 05-09-2017

Bogdy, iti respect parerea dar zau ca te inseli, nu in timpul lui Dorin s-a intamplat faza cu carnetele jucatorilor, el nu era la club atunci pentru ca se intampla ca noi am jucat in liga a III-a in timpul unei deplasari la una sin echipele oltenesti. Adica in timpul mandatului lui Codru.