Forumul
Conducerea clubului - Versiune printabilă

+- Forumul "Bătrânei Doamne" (https://forum.uta-arad.ro)
+-- Forum: Totul despre UTA (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Ştiri şi noutăţi (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Subiect: Conducerea clubului (/showthread.php?tid=112)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26


RE: Conducerea clubului - Kapa - 11-09-2017

Despre competente
Se intalneste ieri un prieten de al meu cu Hlistei ( sunt vecini ) si il intreaba ce face in Arad, Hlistei ii povesteste ca este liber de contract tocmai a incheiat colaborarea cu Pandurii si a venit la UTA la sediul clubului oferindu-si disponibilitatea de a juca din nou pt noi, dar i s-a transmis ca nu au nevoie de el.... no comment
la ce jucatori avem si mai bine spus cum joaca acestia, chiar nu avem nevoie de un jucator ca Hlistei ( liber de contract)?


RE: Conducerea clubului - Kidu - 11-09-2017

Dar el cand s-a dat cu fundul de pamant ca vrea sa plece cum a fost? Chiar ti se pare ca ducem lipsa de jucatori pe postul lui Hlistei?
Meszar are o regula: cine pleaca, plecat ramane si sincer mie unul imi convine regula asta pentru ca prea usor fac unii pe nebunii.


RE: Conducerea clubului - Kapa - 11-09-2017

Corect principiu nu zic, bine ar fi ca Meszar sa fie la fel de transant si cu cei care fac pe nebunii din lotul actual.


RE: Conducerea clubului - psv - 11-09-2017

Dragi conducatori dar unu(doi) atacanti mai aducem noi??ma intreb ce o fi in mintea lor si la ce ne putem astepta bun in urmatorul meci jucand in aceasi formula??pe mine unul lipsa asta de reactie din partea clubului(conducerii) ma dispera pur si simplu.....


RE: Conducerea clubului - Kidu - 11-09-2017

Asa vorbiti de parca stau atacantii pe garduri si noi trecem cu vederea. Sunteti chiar culmea! Aveti impresia ca numai voi constientizati asta.
Nu ne mai permitem inca un esec la nivel de atacanti, asta nu intelegeti voi. In plus nici nu ai de unde sa aduci indiferent ca sunt liberi sau nu.


RE: Conducerea clubului - Cristi_Arad - 11-09-2017

Conducerea a gresit inca din vara cand ar fi trebuit sa aduca minim 2 atacanti pe langa Curtuius, asta indiferent de ce sistem de joc avea Mihalcea in cap. Atunci aveai de unde alege, aveai bani si prezentai si mai mult interes decat acum cand esti pe 12.
Nu-s mare priceput in fotbal ,dar cand am vazut ca incepem campionatul cu Dan Roman si Curtuius, chiar eram ingrijorat si banuiam ca nu vom mai fi la fel de eficienti in atac ca in vremurile cand ii aveam pe Man, Cipri Rus sau Adi Petre.


RE: Conducerea clubului - cip_leo - 12-09-2017

poa' sa-mi fie greatza de "demersul" old boisilor? sugativelor!


RE: Conducerea clubului - Crishu - 12-09-2017

http://sportarad.ro/2017/09/12/vechile-glorii-cheama-la-dialog-partile-implicate-proiectul-uta-discutii-constructive-si-dezamorsarea-eventualelor-conflicte-pentru-obiectivul-promovarii/

In toata situatia asta, nu vad cum poate dezamorsa primaria jocul echipei sau suporterii. Daca cei de la Old Boys(pentru care am tot respectul) doreau sa schimbe ceva, sa ii faca pe jucatori sa constientizeze cine sunt ei, ce au facut ei pentru UTA, ce au facut ei pentru fotbalul romanesc si mai ales ce inseamna UTA pentru Arad, se puteau duce la un antrenament sau s-ar fi putut face intr-o dupa masa o mica sedinta tehnica in care sa se explice , cu imagini ce si cum. Bagarea pe gat a lui Stan in contextul asta (Doamne feri) mi se pare total aiurea


RE: Conducerea clubului - adymax - 13-09-2017

Nici eu nu pricep ce e cu apelul asta la dialog. Cert e ca daca vine Stan la UTA inseamna ca nu am invatat nimic din trecut si ne meritam soarta.


RE: Conducerea clubului - Kidu - 13-09-2017

(12-09-2017, 18:27)cip_leo a scris: poa' sa-mi fie greatza de "demersul" old boisilor? sugativelor!

Nu cred ca trebuie sa ii bagam pe toti in aceeasi oala cu Vaczi. Niciodata sub nicio forma nu as putea afirma asta despre Domide.
In rest da, ai dreptate, demersul lor nu face decat sa ii faca jocurile lui Gogu.


RE: Conducerea clubului - Giuliano - 13-09-2017

Ca Stan să vină la UTA, sau ca UTA să fie cedată unui grup de investitori e nevoie ca membrii asociaţiei "UTA Bătrâna Doamnă" să voteze în direcţia asta. Apoi e nevoie ca SCU, care deţine marca UTA să gireze această mutare.


RE: Conducerea clubului - Redpunk_one - 14-09-2017

Fotbal Club UTA Arad ai vrut sa zici Smile


RE: Conducerea clubului - BogdyS - 09-10-2017

Pentru atitudinea avuta la meciul cu Pandurii(si nu numai), sper ca, Codru sa isi dea doua palme si sa isi dea demisia!
E inadmisibil pentru un asa zis conducator de club sa ai un astfel de comportament, sa injuri proprii jucatori inca din minutul 5, sa afirmi in gura mare ca nu au valoare, ca nu sunt buni decat ca sa bata cornere si lovituri libere, iar cand suporterii iti adreseaza intrebari pertinente tu sa le raspunzi ca nu e treaba lor. Ba da tocmai ca e treaba lor, pentru ca sufera pentru echipa asta, si e treaba lor pt ca platesc abonament / bilet!
Tot odata, intro lume cat de cat civilizata, Ovidiu Mosneag ar fi interzis pe stadion pe viata! Sa va fie rusine la amandoi, nu sunteti demni nici macar sa va faceti ca lucrati pt UTA!


RE: Conducerea clubului - psv - 12-10-2017

Inca o bila neagra pentru conducere,oare cat se mai poate continua in acest hal....
http://sportarad.ro/2017/10/11/gligor-castigat-litigiul-cu-uta-fundasul-de-primit-62-de-mii-de-lei-daca-sefii-clubului-nu-fac-apel-la-tas/


RE: Conducerea clubului - Giuliano - 12-10-2017

Mie unuia mi se pare ilogică şi absurdă decizia instanței: dacă acel contract a fost desfăcut ilegal înseamnă că el este în vigoare. UTA ar trebui să-i plătească banii din urmă și eventual penalizări iar Gligor să rămână jucătorul UTA-ei. Dar nu înțeleg cum jucătorul poate primii banii pe un an dar să devină liber acum. Nu se poate să plătești cuiva niște salarii anticipat fără să beneficiezi de aportul său. Zău dacă înțeleg!


RE: Conducerea clubului - dedei - 12-10-2017

Si din nou, nimeni nu este tras la raspundere.
Sa va fie rusine! Va bateti joc de oameni, doar din cauza orgoliilor personale.
Cati bani i-a oferit clubul lui Roman la despartire? Dar lui Grigorie?

Ce rusinos..


RE: Conducerea clubului - BogdyS - 12-10-2017

Sper sa nu fie nevoie sa pierdem la timisoara ca se intample ceva...


RE: Conducerea clubului - psv - 12-10-2017

(12-10-2017, 8:54)Giuliano a scris: Mie unuia mi se pare ilogică şi absurdă decizia instanței: dacă acel contract a fost desfăcut ilegal înseamnă că el este în vigoare. UTA ar trebui să-i plătească banii din urmă și eventual penalizări iar Gligor să rămână jucătorul UTA-ei. Dar nu înțeleg cum jucătorul poate primii banii pe un an dar să devină liber acum. Nu se poate să plătești cuiva niște salarii anticipat fără să beneficiezi de aportul său. Zău dacă înțeleg!

Aici ai mare dreptate,daca tot il platesc cum sa devina liber ,dupa ce lege ,dupa ce regula??
Eu nu as platii nici un leu sa vedem daca are tupeu domnu' Gligor sa ne retrogradeze


RE: Conducerea clubului - Kidu - 12-10-2017

Ce situatie absurda. Romania, in plm!


RE: Conducerea clubului - Cristi_Arad - 12-10-2017

(12-10-2017, 8:54)dedei a scris: Si din nou, nimeni nu este tras la raspundere.
Sa va fie rusine! Va bateti joc de oameni, doar din cauza orgoliilor personale.
Cati bani i-a oferit clubul lui Roman la despartire? Dar lui Grigorie?

Ce rusinos..

Din cate am auzit au plecat cu dublul banilor pe care ii va primi Gligor in urma deciziei, iar suma ceruta de Gligor la desfacerea contractului a fost de 10 ori mai mica decat au primit in total Grigorie si Roman cand au plecat.
Si ce au facut cei 2 pentru UTA in comparatie cu Gligor? 
Asa ca eu unul il inteleg pe Gligor, are si el drepturi, nu e sclavul si bataia de joc a clubului.