Forumul
Conducerea clubului - Versiune printabilă

+- Forumul "Bătrânei Doamne" (https://forum.uta-arad.ro)
+-- Forum: Totul despre UTA (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Ştiri şi noutăţi (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Subiect: Conducerea clubului (/showthread.php?tid=112)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26


RE: Conducerea clubului - Cristi_Arad - 18-11-2017

Pe cuvant ca am ajuns cel mai penibil club din liga a 2-a in acest sezon din toate punctele de vedere.
Din club serios, stabil care a jucat 2 baraje consecutive pentru liga I, am ajuns vai de noi in doar 6 luni.
Imaginea clubului e distrusa efectiv, suntem luati la misto prin presa, organizatoric si sportiv suntm jenanti, sarim garduri ca sa ne antrenam, echipa e la retrogradare, cu o singura victorie pe teren propriu in 7 luni!
Gestul cu arbitrii este unul chiar cretin. Ce dracu au avut ei de castigat din circul asta??? Ce dracu au avut de castigat din circul cu televizarile??
Suntem mari smecheri...ne luam la tranta cu arbitrii, cu FRF-ul, cu televiziunile, cu DNA-ul.
Chiar daca acum ceva timp inca mai credeam in conducere, acum m-am lamurit. Din partea mea sa se schimbe toata conducerea in iarna!


RE: Conducerea clubului - Kidu - 18-11-2017

Circul asta cu arbitrii nu-si avea sensul.


RE: Conducerea clubului - Ovidiu - 18-11-2017

Am citit și eu articolul dar nici să-l dau mai departe n-am mai avut chef, mi-am spus deja de atâtea ori părerea despre băieții veseli din conducere incât am rămas fără caracterizări. Lehamite- este singurul sentiment care mă incearcă vis-a-vis de acești oameni.


RE: Conducerea clubului - Ovi1985 - 18-11-2017

Bine ați venit, dar aici e UTA....


RE: Conducerea clubului - sabau15 - 19-11-2017

UTA pregăteşte o nouă schimbare pe banca tehnică, a patra în acest sezon, dar şi aducerea unui conducător. ”Nu ascund că am avut discuţii cu domnul Meszar”

UTA Arad a câştigat cu mari emoţii, sâmbătă, la Brăila, cu 4-3 în faţa Daciei Unirea, însă continuă să sufere în exprimare. ”Bătrâna Doamnă” nu şi-a schimbat faţa nici după ce l-a numit antrenor pe Cristian Todea şi a renunţat la mai mulţi jucători experimentaţi din lot pentru a produce un şoc la echipă. Tocmai de aceea, conducerea clubului caută variante pentru o nouă schimbare pe banca tehnică şi sunt pe punctul de a produce chiar în zilele următoare.

După Adrian Mihalcea, Adrian Falub şi Cristian Todea, UTA e din pe punctul de a-şi schimba antrenorul în acest sezon. Tibor Selymes şi Gheorghe Mulţescu sunt variantele pe care conducătorii le cântăresc în acest moment. Amândoi au aceeaşi persoană în spate: agentul de jucători Mihai Joiţa. Acesta din urmă a colaborat chiar în acest sezon cu Selymes la Olimpia Satu Mare, acolo de unde fostul internaţional româna a plecat pe uşa din spate din lipsă de rezultate. Însă acest lucru nu îi sperie pe utişti, care sunt gata să-i dea echipa pe mână lui Selymes, un antrenor care în ultima perioadă s-a remarcat mai mult prin rateuri, la Săgeata Năvodari, Oţelul sau Petrolul, cluburi care au retrogradat şi care, ulterior, s-au şi desfiinţat.

Joiţa, fost director sportiv la Petrolul sau Rapid, confirmă pentru Sport Arad că i-a făcut propuneri lui Alexandru Meszar şi spune că e la curent cu ceea ce se întâmplă la UTA. Interesant este şi faptul că Joiţa se află în aceste momente chiar la Arad. „Nu ascund că am avut discuţii cu domnul Meszar, cu care mă cunosc de ceva timp, însă fără o concluzie clară. I-am spus şi dânsului că ajut cu ce pot, jucători, prin relaţiile mele ca impresar, eventual sponsori, şi, dacă se vrea, prin experienţa acumulată într-o funcţie executivă. Cochetez de vreo 6-7 ani cu UTA, de pe vremea lui Giovanni (n.r. - Catanzariti), ştiu cât de iubit este acest club în România. Practic, cea mai mare avere a unui club sunt suporterii, iar de aici încolo, cu stabilitatea financiară ce există la Arad, se pot face multe. Îl cunosc şi pe Dani Proca, şi am fost la curent cu efortul băieţilor galerie pentru ca acest club să aibă continuitate şi să revină acolo unde îi este locul”, a spus Joiţa.

rintre antrenorii cu care colaborează Joiţa se numără Tiberiu Selymes şi Gheorghe Mulţescu, primul chiar transmiţând apropiaţilor săi să începând cu săptămâna care urmează ar putea să o preia pe UTA. „Nu are rost să discutăm acum despre cele două nume, căci e posibil să rămână şi Cristi Todea. De ce nu? Eu nu-l cunosc personal, ci doar ştiu că el acum lucrează cu <<marfa>> rămasă de la precedesorii săi. În iarnă, însă, are posibilitatea să opteze singur pentru jucători pe gustul său, mai ales că nici numeric UTA nu mai stă foarte bine după ce a renunţat la câţiva fotbalişti în această toamnă. Dar, repet, astea sunt discuţii ipotetice, nu pot eu să vorbesc acum în numele clubului, sunt simple discuţii, păreri, pe care i le-am expus şi domnului Meszar”, a adăugat Joiţa pentru Sport Arad. Acelaşi Joiţa şi Selymes mergeau în vara trecută la Câmpulung Muscel, acolo unde propuneau un proiect fotbalistic ce includea preluarea unei echipe din Liga 3, însă până în acest moment nu s-a concretizat nimic în acest sens.

În ultima perioadă, Joiţa a fost observat tot mai des la meciurile UTA-ei. L-a însoţit pe Alexandru Meszar în tribuna de la Şiria la meciul cu Ştiinţa Miroslava, şi a mai urmărit echipa şi în deplasările de la Clinceni şi Snagov.

La UTA, printre persoanele care decid la club a revenit de curând şi Marius Ţucudean. Acesta i-a propus chiar lui Ionuţ Popa, antrenorul lui ACS Poli, să vină pe banca tehnică a echipei.

http://liga2.prosport.ro/seria-1/uta-pregateste-o-noua-schimbare-pe-banca-tehnica-a-patra-in-acest-sezon-dar-si-aducerea-unui-conducator-nu-ascund-ca-am-avut-discutii-cu-domnul-meszar-16824691


RE: Conducerea clubului - Cristi_Arad - 19-11-2017

Ultima fraza cu Tucudean si Popa nu se regaseste nici pe sportarad nici pe liga2.ro....e de la tine sau?


RE: Conducerea clubului - Adrian07 - 19-11-2017

E bine ca a revenit Țucu'... sper sa bage si bani nu doar sa decida!


RE: Conducerea clubului - Kidu - 19-11-2017

Nu e bine deloc pentru ca omul nu e serios. A avut n sanse la UTA si n-a demonstrat nimic. Nu imi pun nicio speranta in descalecatul lui care pana una alta nu l-a confirmat nimeni.


RE: Conducerea clubului - Redpunk_one - 19-11-2017

Nu a revenit Tucudean nicaieri. A auzit Marius Anghel (nu stiu cine ii sau de unde ii ziaristul respectiv de la liga2.ro) poate, zvonistica aradeana (sau i-a sugerat-o careva interesat asa cum am mai vazut comenzi de articole)


RE: Conducerea clubului - Kapa - 19-11-2017

Daca va fi adus Selymes atunci chiar nu ar mai fi nimic de spus... atunci ne meritam soarta.


RE: Conducerea clubului - adymax - 20-11-2017

Sper sa nu apara Tucu iar pe langa echipa, mai asta ne lipseste.


RE: Conducerea clubului - Crishu - 20-11-2017

Decat Selymes mai bine Todea, tot felul de oameni se autopropun la UTA, poate poate dau si ei lovitura vietii. Nu imi inspira incredere persoanele enuntate in articol, mai ales partea de final


RE: Conducerea clubului - psv - 20-11-2017

E pur si simplu o prelucrare a articolului postat pe sportarad.Cred ca UTA are nevoie de certitudini ,si nu noi experimente....Selymes??...doamne fereste ,unde a reusit ceva??!!schimba echipele ca,si ciorapii


RE: Conducerea clubului - Kidu - 20-11-2017

Asta imi miroase a manevra a la Joita. Prea interesat e si prea mimeaza lipsa oricarui interes. Dumele astea gen "ajut cu ce pot" sa i le spuna lu' mutu.
De ani de zile da tarcoale clubului, de ani de zile ne tot adulmeca si promite marea cu sarea insa daca e sa il luam la purecat nu vedem nimic concret in realizarile sale.


RE: Conducerea clubului - Adrian07 - 20-11-2017

Nici mie nu imi inspira incredere " cuplul" asta.
, Joita-Selymes... parca au avut ceva proiect dezbatut pe.la televizor, pe la Campulung si s-a ales praful de el!!!
Nu cedeaza Meszar asa usor...


RE: Conducerea clubului - Ovidiu - 20-11-2017

Decât Selymes, mai bine Todea, cum spune cineva mai sus. In schimb Mulțescu ar fi aur curat.


RE: Conducerea clubului - psv - 20-11-2017

Da Multescu si pentru mine poate fi un garant ca la acest club se doreste progres si nu regres.Lucreaza bine cu jucatorii tineri si nu accepta jumatati de masura!


RE: Conducerea clubului - Kapa - 20-11-2017

SUBSCRIU!!!


RE: Conducerea clubului - Adrian07 - 16-12-2017

Timpul a trecut, se pare ca s-a facut alegerea cea mai buna privind proiectul lui Meszar privind stabilitatea,   UTA EXISTA!!! Daca vrem mai mult, ne trebuie un sponsor puternic dar nu vad cum se va intampla asta pana nu avem stadion.
HAIDE UTA!


RE: Conducerea clubului - Kapa - 18-12-2017

Am totusi o nelamurire daca UTA era sa zicem in momentul de fata pe locu 1 sau 2 ajungeam practic in acelasi impas... gata nu mai erau bani dadeam jucatorii afara treceam pe low cost (?) chiar nu pricep dedesubturile acestor ultime concluzii declaratii etc..