Forumul
Conducerea clubului - Versiune printabilă

+- Forumul "Bătrânei Doamne" (https://forum.uta-arad.ro)
+-- Forum: Totul despre UTA (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Ştiri şi noutăţi (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Subiect: Conducerea clubului (/showthread.php?tid=112)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26


RE: Conducerea clubului - Kidu - 17-03-2019

Da duca-se sa nu il mai vad, nu e deloc indispensabil pentru club.


RE: Conducerea clubului - RedNeck - 17-03-2019

@ psv:
Toate variante foarte bune, dar scumpe (cred).


RE: Conducerea clubului - Kapa - 17-03-2019

Dar Gradinaru sau Dragan ei cum ti se par indispensabili sau nu...


RE: Conducerea clubului - maryan - 17-03-2019

Ăștia 2 nu au nicio legătură cu performanța ...sincer!


RE: Conducerea clubului - adymax - 18-03-2019

http://www.aradon.ro/povestea-absentei-lui-ionut-popa/2216891
Arad. Ionuț Popa a lipsit de la meciul cu Luceafărul Oradea, iar acum s-a aflat și de ce. La mijlocul săptămânii trecute, lui „Mister” i s-a recomandat un regim „spartan”, de către un medic ce i-a fost recomandat. Unul de la Spitalul Județean din Timișoara.

„După ce am fost la atâția medici, care nu mi-au dat un diagnostic concret, am făcut și două RMN-uri în care nu s-a văzut clar ce am la ochi, am considerat că trebuie să-l ascult pe acest om. Mi-a spus ca timp de o săptămână să mănânc la regim, fără sare și să nu mă expun la stres, să evit emoțiile, să nu fac efort. De aceea nu am fost la meciul cu Luceafărul” – ne-a explicat Ionuț Popa.

Doctorul îi decide soarta

Chestionat în legătură cu situația neplăcută în care i se va interzice pe mai departe să stea departe de emoții și stres, Ionuț Popa ne-a declarat: „Sănătatea e mai importantă decât orice. Doar cel în cauză și familia știu greutățile, pe nimeni altcineva nu interesează. Miercuri, merg la Timișoara, să văd ce zice doctorul, după ce mă consultă. E inflamație, leziune, sângerare, că nu știe nimeni ce e. Dacă va spune că evit, în continuare, să mă expun la efort, emoții, stres, atunci îl voi asculta și va trebui să renunț la fotbal”.

Rămân cei trei

Ionuț Popa este în concediu medical toată această săptămână, așa că nu va face deplasarea la Clinceni. Cel mai probabil, în funcție de rezultatul pe care îl va primi Ionuț Popa la Timișoara, clubul va lua deciziile care se impun. Până atunci, însă…

„Clubul își continuă activitatea cu antrenorii pe care îi are la dispoziție, adică Cristi Păcurar, Dan Țapoș și Valerio Zuddas, dar urmărește cu atenție starea de sănătatea a lui Ionuț Popa” – ne-a spus Decebal Grădinariu, director executiv la UTA.


RE: Conducerea clubului - I 929 - 18-03-2019

Evident că trebuie să vină alt antrenor...dacă se poate unul care să rămână şi anul viitor.  Sunt sigur că doritori există, mai ales dacă suntem cât de cât stabili dpdv financiar.


RE: Conducerea clubului - RedNeck - 18-03-2019

Prevad ca vin si banii de pe Man pentru debutul la nationala, in curand...


RE: Conducerea clubului - Kidu - 19-03-2019

(17-03-2019, 21:17)Kapa a scris: Dar Gradinaru sau Dragan ei cum ti se par indispensabili sau nu...

Ce treaba are una cu alta, ti se pare ca ei antreneaza echipa?


RE: Conducerea clubului - Pelle - 19-03-2019

(19-03-2019, 10:41)Kidu a scris:
(17-03-2019, 21:17)Kapa a scris: Dar Gradinaru sau Dragan ei cum ti se par indispensabili sau nu...

Ce treaba are una cu alta, ti se pare ca ei antreneaza echipa?

Dar ti se pare normal Kidule sa auzi probleme de genul, nu ne putem antrena pe terenul 2 de pe motorul ca este moale. Pai eu  cred ca daca dau 2-3 telefoane gasesc in compactor si gratis, dar nu , ii forteaza pe mizeria ceea de gazon artificial. Conducere de plastic aia avem, nu isi asuma responsabilitatea pt nimic din ceea ce fac...


RE: Conducerea clubului - Kidu - 19-03-2019

Chiar nu ati realizat pana acum ca de cand a venit Popa el e ala care centreaza si tot el da si capul, doar nu credeti ca ii dicteaza Meszar unde sa isi faca antrenamentele si ce teren sa foloseasca?

L-au adus pe circar si pentru ca e un liant intre club si Falca, acum sa se spele pe cap cu el daca le-au trebuit unul "uns cu toate alifiile".


RE: Conducerea clubului - Adrian07 - 19-03-2019

Normal ar fi ca antrenorul sa se ocupe strict de pregatirea echipei, de restul ( terenuri, cazare etc) ar trebui sa se ocupe altcineva.


RE: Conducerea clubului - psv - 19-03-2019

Oricum cea mai tare a fost aia cu desi sunt terenuri bune la Sinnicolau si ICRTI, ei nu merg acolo ca au toate materialele la Motoru'.Deci , pe bune.......


RE: Conducerea clubului - Adrian07 - 19-03-2019

Am zis de multe ori ca terenul ICRTI ar fi super bun pentru antrenament, e si aproape de oras.


RE: Conducerea clubului - RedNeck - 24-03-2019

L-am ratat pe Dica. Pacat ! A ajuns la FC Arges. Poate cu o oferta buna din partea clubului si cu un real interes din partea conducerii ar fi venit la UTA.


RE: Conducerea clubului - maryan - 24-03-2019

Echipa este ca o corabie ce plutește în derivă! E nevoie urgent de un antrenor, altfel daca te bate Snagovul acasă alunecam in zona periculoasă a clasamentului!daca starea de sănătate nu ii mai permite sa antreneze lui Popa, cred ca ar trebui căutat un antrenor la modul cel mai serios și să construim ceva pt sezonul viitor! Pt păcurar e mult și funcția de antrenor secund! El era sageata lui Popa și nimic mai mult!


RE: Conducerea clubului - Adrian07 - 24-03-2019

Ai un antrenor deocamdata, daca renunta sau este demis abia apoi putem contacta altul, nici nu stiu care ar fi potrivit acum dar tot pierdem si echipele din urma se apropie, ar fi necesare cele 3 puncte duminica cu Snagovul!


RE: Conducerea clubului - psv - 24-03-2019

(24-03-2019, 21:36)Adrian07 a scris: Ai un antrenor deocamdata, daca renunta sau este demis abia apoi putem contacta altul, nici nu stiu care ar fi potrivit acum dar tot pierdem si echipele din urma se apropie,  ar fi necesare cele 3 puncte duminica cu Snagovul!

Am ajuns in situatia asta tocmai pentru ca nu avem antrenor.Din pacate Popa din motivele bine stiute s a ocupat foarte putin spre deloc de echipa incepand cu aceasta iarna.Pacurar saracu a ajuns carne de tun.Cu o noua infrangere duminica situatia devine nasoala rau.Asta nu scuza cu nimic atitudinea unor jucatatori cu contracte bune spre foarte bune pentru acest nivel, si ar trebui sa ne dea de gandit daca astia sunt jucatorii cu,care se poate incerca o promovare in sezonul viitor?!?


RE: Conducerea clubului - RedNeck - 29-03-2019

O alta varianta ar fi si actualul antrenor de la Soimii Lipova, Flavius Sabau. Stiu, e un risc sa aduci un antrenor dintr-o liga inferioara, nici nu stiu ce licenta are, dar pe mine m-a impresionat ce a facut in ultimele sezoane la Lipova. Asta ar fi si o varianta low-cost, o optiune care ar merita consideratie, cred eu.


RE: Conducerea clubului - psv - 29-03-2019

Roland Nagy pare ca va fi alesul....


RE: Conducerea clubului - Adrian07 - 30-03-2019

Singurii antrenori cu care echipa nu practica un joc bun au fost Nagy si Rosu, in schimb castigam puncte !