Forumul
Conducerea clubului - Versiune printabilă

+- Forumul "Bătrânei Doamne" (https://forum.uta-arad.ro)
+-- Forum: Totul despre UTA (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Ştiri şi noutăţi (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Subiect: Conducerea clubului (/showthread.php?tid=112)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26


RE: Conducerea clubului - Kidu - 30-03-2019

Astazi am auzit si eu de negocierile cu Nagy, in opinia mea facem o greseala. Roli si-a aratat limitele si ma indoiesc ca in timpul asta s-a reformat profesional dar ma rog, asta arata inca o data ce conducere slaba avem si cum inteleg ei sa gestioneze fraiele clubului.
Imi pare rau pentru Roli deoarece este un om de caracter, un utist dar totusi un antrenor slabut motiv pentru care nici nu a reusit sa faca treaba pe unde a fost.


RE: Conducerea clubului - maryan - 30-03-2019

Probabil și Roli o sa fie adus tot pt a aștepta o revenire miraculoasa a lui Popa! Sa fim serioși...orice alt antrenor ar fi fost adus ușa era închisă pt Popa! Dar așa se speră la Nagy antrenor principal iar Popa director tehnic...in cazul in care Popa își revine ! Totodată, trebuie sa recunoaștem că actuala conducere NU POATE MAI MULT!


RE: Conducerea clubului - psv - 30-03-2019

Sunt pe aceasi unda,Roly va fi adus pe post de pansament pana isi revine Popa.Este 100% din punctul meu de vedere decizia lui Popa de a fi adus Roly.


RE: Conducerea clubului - maryan - 31-03-2019

Indiferent de rezultatul de azi eu cred că o să fie adus Roli, daca pierdem va fi adus ca salvator iar daca facem egal sau câștigăm ca sa întărească banca tehnică!Dar nu vom pierde azi , putem sa ii batem pe Snagov, nu mai au echipă din tur și nici nu cred că pot promova!


RE: Conducerea clubului - adymax - 02-04-2019

Am inteles ca avem restante catre Florea iar de joi ne paste depunctarea daca nu platim, fain am ajuns.


RE: Conducerea clubului - gusty - 02-04-2019

Eu cred ca din moment ce ai oferit prima dubla inseamna ca undeva sunt bani si s-a luat in calcul si restantele lu Florea...mi-e foarte greu sa cred ca nu ai calculat restantele lu asta, atata amatorism nu cred ca s-a ajuns


RE: Conducerea clubului - RedNeck - 01-05-2019

Edi Iordanescu se gandeste la plecare, se pare ca Gaz Metan are probleme cu banii. Probabil ca e un antrenor scump, dar trebuie sa clarificam odata situatia lui Ionut Popa.

https://www.digisport.ro/fotbal/liga-1/iordanescu-a-anulat-cantonamentul-la-gaz-metan-jucatorii-au-facut-pastele-fara-bani-652346


RE: Conducerea clubului - maryan - 03-05-2019

Eu inca aștept o poziție oficială a conducerii clubului în ceea ce il privește pe popa și viitorul băncii noastre tehnice!


RE: Conducerea clubului - psv - 03-05-2019

Acest aspect se va rezolva intr-un fel sau altul dupa incheierea campionatului. Si daca vrei sa aduci acum un alt antrenor, greu gasesti pe cineva care sa iti ofere garantii pentru mai bine in sezonul viitor.


RE: Conducerea clubului - I 929 - 03-05-2019

Iordănescu e un antrenor cu o cotă bună pentru fotbalul nostru, nu va accepta să vină în B. Sau va accepta doar dacă ar avea garanția unei promovări en fanfare, care din partea clubului înseamnă bani mulți pentru achiziții. Cam ce au fost Cluj și Petrolul anul ăsta, numai că iată ce s-a întâmplat și acolo. Deci ar trebui să fim și mai „beton” pentru a atrage un antrenor care vrea play off Liga I. Și nu avem noi șarmul ăsta, poate nu-l vom avea nici când va fi gata stadionul...


RE: Conducerea clubului - psv - 03-05-2019

(03-05-2019, 11:37)I 929 a scris: Iordănescu e un antrenor cu o cotă bună pentru fotbalul nostru, nu va accepta să vină în B. Sau va accepta doar dacă ar avea garanția unei promovări en fanfare, care din partea clubului înseamnă bani mulți pentru achiziții. Cam ce au fost Cluj și Petrolul anul ăsta, numai că iată ce s-a întâmplat și acolo. Deci ar trebui să fim și mai „beton” pentru a atrage un antrenor care vrea play off Liga I. Și nu avem noi șarmul ăsta, poate nu-l vom avea nici când va fi gata stadionul...

Ce sa iti spun cati bani au investit cei de la Petrolu' in jucatori...Petrolu' a fost si este o echipa promovata fortat de televiziuni!


RE: Conducerea clubului - maryan - 03-05-2019

Dar nici nu poți sta pe banca la infinit cu păcurar...sa fim serioși! E clar că popa nu poate continua, altfel omul se întorcea langa echipă! Mulțumim pt tot dar UTA are nevoie de antrenor! Am pierdut (pt că nu se poate vorbi de o echipa formată) foarte mult timp cu păcurar la cârma, timp in care se lega o echipa și cu maxim 4 întăriri emiteam pretenții în viitorul campionat! Vine pauză competițională și o luam de la capăt, până atunci sper ca băieții să câștige mâine !


RE: Conducerea clubului - Ovidiu - 03-05-2019

Popa, din ce am ințeles, pleacă in Austria pentru un alt set de analize, nu cred că-i mai arde de fotbal.
Eu l-aș aduce pe Claudiu Niculescu, din vară.


RE: Conducerea clubului - maryan - 04-05-2019

Aștept demisiile pe masă după meciul asta! Conducere și antrenori (chiar și cei din medical)!


RE: Conducerea clubului - Adrian07 - 07-05-2019

In 2019 am batut ultimele 3 clasate si Snagovul... despre ce vorbim??? Cea mai slaba pregatire din ultimii ani, n-avem antrenor, nimeni nu vorbeste in clubul asta , zici ca-s muți toti!!!


RE: Conducerea clubului - Kapa - 20-04-2021

Nu înțeleg dece discuțiile de prelungire a contractului cu Balint sunt doar pt. Încă 1 an... să înțeleg că nici Balint nu dorește să se implice intr.un proiect mai lung la UTA? ( dezamagitor pt. mine personal)


RE: Conducerea clubului - sRg97 - 20-04-2021

(20-04-2021, 14:03)Kapa a scris: Nu înțeleg dece discuțiile de prelungire a contractului cu Balint sunt doar pt. Încă 1 an... să înțeleg că nici Balint nu dorește să se implice intr.un proiect mai lung la UTA? ( dezamagitor pt. mine personal)

Subscriu .  Poate ar trebuii făcut pe mai mulți ani cu o clauza in caz ca doamne ferește retrogradăm sau cu o mărire salarială cu un anumit procent in caz ca își îndeplinește obiectivele .


RE: Conducerea clubului - psv - 20-04-2021

Dezamagitor si din partea conducerii, ce e asta strategie pe un an ....aici din punctul meu de vedere pot fi doua situatii , ori clubul nu are momentan o perspectiva=strategie pe mai multi ani ceea ce e grav, ori nu are pe deplin incredere in capacitatile profesionale ale antrenorului!Ar mai putea fi si a treia varianta care nu poate fi exclusa in totalitate , antrenorul nu isi doreste o colaborare mai indelungata , desi trei ani este atipic pentru fotbalul nostru ca un antrenor sa stea la un club dar nu este deloc atipic in cazul in care iti doresti performanta sanatoasa.


RE: Conducerea clubului - Zagorakis - 20-04-2021

Asta nu inteleg din partea conducerii,pe cand alte cluburi din L1 deja pregatesc lotul de jucatori pentru sezonul urmator....noi ce facem? Sper ca ramane Balint cu un proiect pe 2-3 ani! Balint a invatat multe in acest sezon de L1!


RE: Conducerea clubului - RedNeck - 20-04-2021

Subscriu ! Si eu ma asteptam la un contract pe 2-3 ani. Cred ca s-ar putea ajunge usor la o intelegere, mai ales ca relatiile sunt foarte bune, iar Apostu (impresarul lui Balint) e si el implicat in conducere si decizii administrative, chiar daca nu are o pozitie oficiala in cadrul clubului. De fapt, asta ar fi o ocazie buna ca Apostu sa fie cooptat in conducere, daca nu exista conflict de interese.