Forumul
Stiri din sezonul 2014-2015 - Versiune printabilă

+- Forumul "Bătrânei Doamne" (https://forum.uta-arad.ro)
+-- Forum: Arhiva (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Forum: Sezoane trecute (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=26)
+---- Forum: 2014-2015 (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=30)
+---- Subiect: Stiri din sezonul 2014-2015 (/showthread.php?tid=181)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


RE: Stiri din sezonul 2014-2015 - Oli - 30-10-2014

UTA și-a întărit staff-ul cu un preparator fizic. Alți doi parteneri au intrat în proiect


Roland Nagy, Radu Anca și Sebastian Huțan au un nou colaborator: Valentin Chiriac e, începând din această săptămână, preparatorul fizic al UTA-ei.

”Domnul Chiriac e campion balcanic și multiplu campion național la sprint. Am luat legătura cu dumnealui la cerințele staffului tehnic, pentru a optimiza pregătirea fizică a băieților, pentru a-i aduce la un nivel optim pe termen mediu și lung. A susținut deja un antrenament, am avut un meci-școală cu echipa a doua, de acum înainte se va ocupa săptămânal de pregătirea fizică”, a explicat team-managerul Codru Grădinariu.

Conducătorul alb-roșiilor a indicat că dorește să mai parafeze o colaborare pe o temă adiacentă: ”Suntem în discuții foarte avansate cu Centrul de Terapii Alternative și Complentare Vita Guard West Center. Am dori o colaborare permenantă, instituția amintită ne poate ajuta cu tehnologia foarte modernă de care dispune, terapie cu ozon, laser, ultrasunete, biorezonanță și chiar și sistem de psihoterapie în grup”.

Doi parteneri

Altfel, UTA are ocazia să constate că drumul ales vara trecută a reprezentat cea mai bună variantă. ”Anunț cu bucurie și plăcere că încă două firme sprijină programul UTA e echipa tuturor arădenilor, e vorba de Pizza 24 și SC Ditto – producător echipamente de lucru și materiale pentru curățenie. Ambele ne sprijină prin achiziționarea de spațiu publicitar pe stadion”, a confirmat Claudiu Drăgan, ofițerul de presă al Bătrânei Doamne.
http://sportarad.ro/uta-si-a-intarit-staff-ul-cu-un-preparator-fizic-alti-doi-parteneri-au-intrat-in-proiect/


RE: Stiri din sezonul 2014-2015 - alexutz924 - 30-10-2014

A semnat cu Soimii Pancota!

PÂNCOTA. Golgeterul defunctei Gloria Arad şi unul dintre cei mai valoroşi mijlocaşi din fotbalul judeţean, Florin Gîlcă (27 ani) a semnat, joi, un angajament cu gruparea de Liga II, Şoimii Pâncota. „Ni l-am dorit pe Gîlcă, aşa cum am mai vrea un jucător de la Gloria. Florin Gîlcă a semnat până la vară, noi având prima opţiune în prelungirea contractului” – ne-a spus Pavel Piroş, preşedintele „şoimilor”. Interesant este că Florin Gîlcă va putea fi legitimat şi va avea drept de joc pentru Şoimii Pâncota, imediat după ce AJF Arad va parafa excluderea Gloriei Arad din campionatul de fotbal Liga IV.

http://www.aradon.ro/a-semnat-cu-soimii-pancota/1472922#

http://sportarad.ro/florin-gilca-a-semnat-cu-soimii-pincota-sa-fie-omul-de-care-aveam-nevoie/

Asta inseamna ca si Blănaru o sa poata evolua?Iar daca nu de ce Gîlcă poate sa joace si restul jucatorilor nu , stie cineva ceva?


RE: Stiri din sezonul 2014-2015 - I 929 - 30-10-2014

Nu se documentează bine jurnaliştii. Cel mai bine ar fi să-i credem pe oficialii noştri sau pe cineva din AJF, dacă se va pronunţa.


RE: Stiri din sezonul 2014-2015 - I 929 - 31-10-2014

Preparați pentru victorie! Valentin Chiriac, ultimul „transfer” al Bătrânei Doamne (GALERIE)


http://specialarad.ro/preparati-pentru-victorie-valentin-chiriac-ultimul-transfer-al-batranei-doamne-galerie/

UTA este pregătită pentru a învinge echipa Știința Turceni și pentru a se menține în plasa liderului Național Sebiș în lupta pentru promovarea în liga secundă. Arădenii au șansa de a urca pe podium în cazul în care învinge, asta pentru că la Becicherecul Mic, Nuova Mamma Mia evoluează împotriva formației din Giarmata într-un derby dintre echipele clasate pe locurile 3, respectiv 2.

Roland Nagy a anunțat lotul pentru jocul de mâine, și, deși nu este încă nimic oficial, am putea asista la o premieră. Suslak ar putea lua loc pe banca de rezerve, urmând ca în locul său pe postul de fundaș stânga să evolueze juniorul Bogdan Burlă. Astfel, formula de start ar putea fi următoarea: Bodea – Voicu, Botiș, Filaret, Burlă – Strătilă, Varga, Chindriș, Hlistei – Rus, Ousmane.

De trei zile, UTA are un nou preparator fizic în persoana lui Valentin Chiriac. „Domnul Chiriac este medaliat balcanic și multiplu campion național la probele de alergări scurte. Am luat legătura cu dumnealui la cerințele staffului tehnic, pentru a optimiza pregătirea fizică a băieților, pentru a-i aduce la un nivel optim pe termen mediu și lung. A susținut deja un antrenament, am avut un meci-școală cu echipa a doua, de acum înainte se va ocupa săptămânal de pregătirea fizică”, spune Codru Grădinariu.

Cine este Valentin Chiriac?

Fost campion național la probe de alergări scurte, Valentin Chiriac s-a oferit benevol pentru a se ocupa de pregătirea fizică a jucătorilor. „Vreau să ajut această echipă și o fac fără nicio pretenție. Este o provocare și pentru mine și cred că prin experiența mea îi pot ajuta să își îmbunătățească performanțele”, spune noul preparator fizic. Soția lui Valentin Chiriac este Daniela Chiriac, antrenoare de gimnastică ritmică la CSM Arad și fostă multiplă campioană națională la această disciplină sportivă. Fiica lor, Ștefania, a fost și ea campioana României la gimnastică ritmică, ultima dată în luna noiembrie a anului trecut. Momentan, Ștefania Chiriac este angajată a Federației Române de Gimnastică Ritmică.

Performanțe

- campionul României – proba 100 m – an 1988 – timp: 10.60

- campionul României – proba 200 m – an 1988 – timp: 21.24

- campionul României – proba 400 m – an 1993 – timp: 46.61

Valentin Chiriac participă de trei zile la antrenamentele Bătrânei Doamne. El a câștigat mai multe titluri naționale la probele de masters (veterani). A fost multiplu campion național la juniori, dar și indoor, atât la juniori cât și la seniori.

Interesant, noul preparator fizic ne ajută gratis. Mulţumim, frumos...


RE: Stiri din sezonul 2014-2015 - RedNeck - 31-10-2014

Da, e un alt suflu la echipa asta (vorbesc de cei din echipa de conducere/administrativa de la UTA). Colaboreaza cu diferiti oameni din Arad (indiferent de culoarea politica), cu diferite institutii, cu diferite firme, oamenii ii cauta, cum e si cel mai recent exemplu, cel al preparatorului fizic...Un lucru bun, cum n-a mai fost demult la UTA ! Sant optimist...Abia astept stadionul nou si un nou suflu de viata la clubul asta care a patimit atat de mult in trecut.


RE: Stiri din sezonul 2014-2015 - Redpunk_one - 02-11-2014

Luni la 20:00 o noua intalnire SCU la Pub.

http://sportarad.ro/fanii-bucurosi-dupa-a-patra-victorie-asteptam-inca-trei-trebuie-sa-punem-si-noi-umarul/

Fanii, bucuroși după a patra victorie: „Așteptăm încă trei, trebuie să punem și noi umărul!”

”Luni 3 noiembrie, ora 20.00, ne întâlnim din nou la Old Lady’s Pub pentru a petrece o seară împreună discutând despre UTA. Mai avem trei meciuri din acest tur, şi suntem la un singur punct de locul întâi. Putem încheia prima parte a campionatului din postura de favoriţi la promovare, totul depinde doar de noi.

După patru victorii consecutive, aşteptăm încă trei care să ne dea semnalul că suntem îndreptăţiţi din toate punctele de vedere să aspirăm la locul promovabil. Pentru a obţine aceste victorii trebuie să punem umărul şi noi, suporterii, drept urmare principalul subiect de discuţie de luni va fi organizarea deplasărilor de la Ineu şi Hunedoara, precum şi mobilizarea pentru prima manşă a “finalei” cu Mamma Mia Becicherecu Mic de peste două săptămâni”.

Suporter Club UTA


RE: Stiri din sezonul 2014-2015 - alexutz924 - 03-11-2014

Breaking News Piț a revenit la UTA! Fostul jucător al Romei este aproape de a semna cu Bătrâna Doamnă !!!!

UTA este aproape de a da o nouă lovitură pe piața transferurilor. La antrenamentul de astăzi condus de Roland Nagy a participat și Adrian Piț, mijlocașul care a activat la UTA în perioada 2001-2003, perioadă în care arădenii au promovat pe prima scenă și apoi a evoluat alături de Nagy, Njock și compania în prima divizie.

Adrian Piț a plecat în 2003 la AC Bellinzona, în Elveția, alături de Todea și ianu. După patru ani la Bellinzona, mijlocașul arădean a dat lovitura carierei, semnând cu celebra AS Roma. După ce a evoluat în câteva meciuri din Cupa Italiei alături de Francesco Totti sau Danielle De Rossi, Piț a fost împrumutat în Serie B la Triestina și apoi la Pisa.

În 2011 s-a întors în țară și a evoluat pentru Universitatea Cluj. De aici a plecat în Azerbaidjan, la Khazar Lankaran, echipă în culorile căreia a câștigat Cupa Azerbaidjanului. În această toamnă a semnat cu Viitorul Constanța, echipă cu care de câteva zile și-a reziliat contractul.

„Acum se antrenează cu noi și există o înțețelegere conform căreia, dacă va rămâne la Arad, va juca la UTA”, spune Alexandru Meszar.

Piț, acum în vârstă de 31 de ani, poate fi urmărit în meciul amical pe care UTA îl dispută mâine de la ora 16 la Pecica, contra grupării locale Progresul.

http://specialarad.ro/pit-a-revenit-la-uta-fostul-jucator-al-romei-este-aproape-de-a-semna-cu-batrana-doamna/


RE: Stiri din sezonul 2014-2015 - Kidu - 03-11-2014

Ce naiba sa facem cu betivul asta?


RE: Stiri din sezonul 2014-2015 - Redpunk_one - 03-11-2014

Betiv ? Eu nu l-am tinut minte ca betiv pe Pit, dar poate ma inseala memoria.

Cred ca avem nevoie de un mijlocas central/ofensiv langa Chindris , variantele Varga , Nadaban, Copil nu au rupt gura targului.

Ramane de vazut ca la Stratila daca e serios si vrea sa confirme , atunci poate fi un jucator extrem de folositor . Daca nu.......


RE: Stiri din sezonul 2014-2015 - psv - 03-11-2014

ar trebui verificat si de ce a plecat atat de repede de la Viitorul C-ta ,e totusi cel putin suspect ca dupa doar cateva luni si-a rezilieze contractul cu ei(Viitorul C-ta).


RE: Stiri din sezonul 2014-2015 - Adrian07 - 03-11-2014

Sper sa confirme , un plus de experienta pentru noi la mijloc!!!


RE: Stiri din sezonul 2014-2015 - maryan - 03-11-2014

Şi eu cred ca Pit e un jucător ce poate aduce calitate echipei (cu condiţia sa semneze macar pana la sfârşitul campionatului)!


RE: Stiri din sezonul 2014-2015 - Redpunk_one - 03-11-2014

http://sportarad.ro/uta-este-a-tuturor-aradenilor-programul-se-extinde/

„UTA este a tuturor arădenilor” – programul se extinde!

Clubul alb-roșu accentuează puternic motto-ul cu care a plecat pe noul drum, „UTA este a tuturor arădenilor”. Cea mai recentă acțiune a grupării arădene s-a desfășurat la ediția din 2014 a Topului Firmelor Arădene, unde utiștii au fost alături de performerii mediului de afaceri.

Evenimentul i-a reunit pe reprezentanții companiilor care au excelat în 2013 și pe cei din conducerea Aradului, iar utiștii au făcut un pas către toți, premiind „fotbalistic” performanța. Clubul UTA le-a oferit bilete de meci tuturor participanților, iar pentru firmele intrate în Top 10, alb-roșiii au avut cadouri abonamente VIP.

„Având în vedere că și la UTA cuvântul <performanță> este indicator, am fost alături de performerii Aradului. A fost un prilej bun de a spune, încă o dată, că UTA este a tuturor arădenilor”, e mesajul utiștilor.


RE: Stiri din sezonul 2014-2015 - Kidu - 04-11-2014

Foarte buna initiativa! Nu stiu cine a gandit-o insa a gandit-o bine.


RE: Stiri din sezonul 2014-2015 - alexutz924 - 17-11-2014

UTA s-a despărțit de un jucător important! „Nu mai face parte din planurile noastre” :

Bătrâna Doamnă a ratat sâmbătă șansa de a sălta un loc în clasament după remiza pe teren propriu cu Nuova Mamma Mia Becicherecul Mic. Gruparea arădeană rămâne pe poziția a treia, dar acum distanța de liderul Național Sebiș a ajuns la trei puncte.

În plin campionat însă, UTA s-a despărțit deja de unul dintre „greii” formației. Deși oficial se vorbește că mijlocașul Cornel Nădăban este accidentat, lucrurile au luat-o într-un alt sens. „Nu mai face parte din planurile noastre”, spune unul dintre oficialii grupării.

Cornel Nădăban se pare că și-a exprimat nemulțumirea pentru faptul că a jucat mai puțin în ultima perioadă, în mai multe meciuri fiind rezervă. Neinclus în lotul cu care echipa a abordat jocul de la Ineu, Nădăban a decis să părăsească echipa cu care a reușit în primăvară promovarea în Liga a 3-a.

Din informațiile noastre, Nădăban se află încă sub contract cu UTA, dar la finalul turului se va despărți, și oficial, de Bătrâna Doamnă, urmând ca cel mai probabil, din iarnă, să revină în Liga a 4-a la Victoria Lunca Teuz Cermei.

Nădăban a sosit la UTA în luna ianuarie de la CS Ineu și a fost unul dintre jucătorii importanți în locul cu care s-a reușit promovarea în Liga a 3-a. Totodată, Nădăban este unul dintre jucătorii cu contractele cele mai mari de la clubul arădean.


http://specialarad.ro/uta-s-a-despartit-de-un-jucator-important-nu-mai-face-parte-din-planurile-noastre/


In sfarsit s-au trezit sa speram ca urmeaza si altii care nu mai fac fata nu are rost sa ocupe locul unor jucatori care pot ajuta echipa.


RE: Stiri din sezonul 2014-2015 - tobo` - 17-11-2014

Urmeaza Varga ?


RE: Stiri din sezonul 2014-2015 - Redpunk_one - 17-11-2014

Din pacate sunt cativa copii care si-au luat nasul la purtare printre care Copil , Rus, Hlistei, Leucuta si trebuie vorbit cu ei sa isi bage mintile in cap fiindca altfel nu ii vad bine.

La fel am ramas dezamagit de Varga si reactia lui la sfarsitul meciului. Cand mai sunt 10 minute pana la sfarsitul unei partide atat de importante, ataci cu toti jucatorii si incerci sa castigi , nu te apuci tu jucator cu experienta sa te injuri cu spectatorii ca vezi Doamne te-o injurat nu stiu cine . Iar la sfarsit nu vii sa saluti peluza ca esti suparat. Ca joc sunt meciuri in care Varga este decisiv insa sunt tot mai multe momentele in care nu mai reuseste sa se retraga si e depasit iar cu Becicherecu ambele goluri au venit pe greselile sale de plasament (la primul el a facut faultul din spate langa careul nostru, iar la golul doi el il tinea la coltul lung pe jucatorul lor care a impins mingea in plasa din 2 metri) . Nu mai poate uneori (si e tot mai des acest "uneori") si daca el nu isi da seama de asta e de datoria antrenorului sa il schimbe sau daca nici Roly nu vede atunci trebuie sa ii spuna altcineva.

Pana una alta nu e pierdut totul. Suntem la un punct de locul 2 si la 3 pct de Sebis , vom juca acasa in retur cu Sebis si Giarmata si inca mai suntem la mana noastra.

Trebuie sa batem la Hunedoara si sa ne intarim in iarna pe toate fronturile si putem promova inca de anul asta in B.


RE: Stiri din sezonul 2014-2015 - alexutz924 - 17-11-2014

Da ai perfecta dreptate unii jucatori prea si-au luat-o in cap joaca numai pentru ei , sunt multe momente in meciuri cand ar trebui sa paseze pentru alti colegi care sunt mai bine plasati , dar ei prefera driblinguri sau alte solutii doar sa nu dea " ala " gol. Aceasta invidie fata de unii coechipieri nu face deloc bine echipei , nu trebuie sa joace fiecare pentru el ci trebuie sa traga toti la aceeasi caruta ca sa fie cu adevarat o echipa puternica.


RE: Stiri din sezonul 2014-2015 - Kidu - 17-11-2014

Eu imi asum ce i-am strigat lui Varga cand i-am zis: "bai Varga, dute-n p*** mea afara, cere-te afara!" si am inteles ca mi-a replicat "sugi p***!".
Nicio problema, o sa am o discutie fata in fata cu el sa vad de unde pana unde atata nesimtire si tupeu?

Nu zic ca eu am procedat tocmai "ortodox" insa cand vezi atatea greseli din partea unuia care e primul la pretentii cum sa nu te ia dracii?
Lumea zice multe la nervi insa asta nu e o scuza ca tu ca fotbalist sa nu fii concetrat la meci.

Varga tata, sa stii ca nu am uitat cum te-ai pisat pe UTA in timpul lui Gio cand ti-ai luat de doua ori bani: odata la negru cand nu ai mai recunoscut si dupa aia ai mai facut si memoriu. Nu sunt eu aparatorul lui Gio insa in acel moment el era sursa de finantare a clubului si tie nu ti-a pasat de club. Sper sa nu fiu nevoit sa te mai suportam si in retur.

Parerea aceasta mi-o exprim strict ca suporter si nu vreau sa pun presiune pe nimeni pentru ca am stat si am cugetat mult dupa meciul de sambata. Daca conducerea clubului va decide altceva, voi accepta decizia fara niciun alt comentariu.


RE: Stiri din sezonul 2014-2015 - Vlad - 17-11-2014

Eram langa tine antuci, dar din ce am vazut el cand a injurat se uita catre tentativa aia de tribuna a doua