Forumul
Stadionul "Motorul" - Versiune printabilă

+- Forumul "Bătrânei Doamne" (https://forum.uta-arad.ro)
+-- Forum: Totul despre UTA (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Ştiri şi noutăţi (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Subiect: Stadionul "Motorul" (/showthread.php?tid=196)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


RE: Stadionul "Motorul" - adymax - 19-01-2017

Cum se tunde gazonul asta hibrid?

Cred ca pana la urma o sa mute nocturna pe Motorul, sau putem juca in Liga 1 fara nocturna?

De ce Gloria nu se poate omologa pt Liga1?? E loc mai mult pentru tribune, vestiare, cai de access?


RE: Stadionul "Motorul" - tobo` - 19-01-2017

Merge si fara nocturna. De exmplu, stadionul Extensiv din Craiova nu are nocturna si daca nu ma insel, nici cel din Voluntari.


RE: Stadionul "Motorul" - Kidu - 19-01-2017

Daca va uitati mai bine, firele sintetice nu au aceeasi inaltime ca si firele de iarba naturnala. Nu ajung niciodata la inaltimea standard la care se tunde iarba naturala.

Da, eu stiu ca pentru nocturna, ca echipa nou promovata putem primi derogare pe maxim trei ani.


RE: Stadionul "Motorul" - psv - 19-01-2017

Legat de noctura,inca nimic nu este clar ,este foarte posibil sa se renunte la actuala dar asta depinde de solutia care se va propune de ofertant si care va fi aprobata de catre AND,oricum inlocuirea nocturnei sau doar a reflectoarelor este bine-venita avand in vedere ca se vor castiga mai multi lucsi( vizibilitate mai buna), iar un iluminat cu LED va aduce reduceri de costuri enorme !
Oricum, avand in vedere ca investitia s-a spart in doua ,eu zic sa fim fericiti daca vom intra pe FR spre sfarsitul anului 2018!


RE: Stadionul "Motorul" - Kidu - 19-01-2017

Bata-i Dumnezeu sa ii bata si capul lor ala prost! Trebuia de la bun inceput sa demonteze nocturna actuala si sa construiasca stadionul pe axa N-S. L-ar fi putut face mai mare si iesea un lucru mult mai bine facut fara sa fie nevoiti sa faca improvizatii la colturile tribunei.
Totodata, "Motorul" primea nocturna de pe "Francisc Neumann" si am fi ramas si cu un stadion de rezerva.

Niste cretini cu viziune zero! N-o sa ii iert niciodata pentru prostia lor si reaua lor intentie.


RE: Stadionul "Motorul" - Crishu - 19-01-2017

Nocturna in caz ca se muta de pe FN, ar trebuii mutata pe Gloria, in asa fel incat si alte sporturi sa beneficieze de nocturna.
Palavrageala multa, actiuni putine


RE: Stadionul "Motorul" - Redpunk_one - 23-02-2017

Au inceput sa mute din scaunele de la Motorul la Siria :

http://www.aradon.ro/se-demonteaza-scaunele-la-motorul/1787287

După ce luni şi marţi au fost luate jos reclamele, iată că – azi – au apărut primii muncitori trimişi de Primărie la stadionul din Aradul Nou.

Aceştia au început să dea jos scaunele de la tribuna a II-a, în urmă cu câteva zeci de minute şi – din informaţiile noastre – ele vor ajunge la stadionul din Şiria. E drept, au fost doar patru oameni, care – la un moment dat – au fost supervizaţi de un reprezentant al Primăriei Arad.

Pe surse, am aflat că tot ce înseamnă lucrări de reparaţii, pot începe deja, însă marea lucrare e prevăzută, aşa cum v-am mai anunţat, doar după votarea bugetului. Vom vedea dacă „Motorul” va avea 4000 de locuri, aşa cum spunea administraţia locală în urmă cu câteva săptămâni


RE: Stadionul "Motorul" - adymax - 24-02-2017

Am remarcat 2 lucruri:
-Vad ca muta si cojile de seminte
-Camionul foarte mare cu care cara, eficienta maxima.


RE: Stadionul "Motorul" - Kidu - 24-02-2017

Exact asta am remarcat si eu: camionul. Noaptea mintii, frate!


RE: Stadionul "Motorul" - sabau15 - 24-02-2017

Din cate scria in articol Tribuna 2 de pe Motorul se transforma in doua peluze la Siria. Stie cineva daca sunt planuri sa sa instaleze si Tribuna 2 la Siria?


RE: Stadionul "Motorul" - cipri_23 - 24-02-2017

(24-02-2017, 9:47)sabau15 a scris: Din cate scria in articol Tribuna 2 de pe Motorul se transforma in doua peluze la Siria. Stie cineva daca sunt planuri sa sa instaleze si Tribuna 2 la Siria?

Unde să se instaleze? Peste casele oamenilor?


RE: Stadionul "Motorul" - Kidu - 24-02-2017

Teoretic s-ar putea pe o jumatate de lungime a terenului.
In prezent la tribuna 1 exista o capacitate de 600 de locuri la care se adauga minitribunele ce serveau drept tribuna a II-a pe Motorul plus minitribunele de la peluza opusa galeriei.
In total or sa fie vreo 2000 de locuri insa daca cererea va fi mare si probabil ca va fi tinand cont ca avem sanse reale de promovare, s-ar putea sa fie nevoie de o tribuna si acolo.

[Imagine: Keokxg0.jpg]


RE: Stadionul "Motorul" - psv - 05-03-2017

Tocmai am lecturat bugetul Aradului ,care se afla la tansparenta si este afisat pe site-ul municipalitatii.Pentru stadionul Motoru sunt alocati fix 40 de mii de lei ,prevazuti pentru elaborarea studiului de fezabilitate gazon de sport,deci...pana la un gazon nou mai este cale lunga !
Tare imi este ca vom juca si sezonul viitor tot la Siria ,asta in eventualitatea nefericita ca nu vom promova,altfel dumnezeu stie..pe la Cluj
p.s.foarte interesant este cca aceasi suma a fost alocata si pentru stadionul din Sanicolau Mic pentru acelasi obiectiv "teren/gazon de sport" nu mai imi amintesc exact cum era definit in proiectul de hotarare


RE: Stadionul "Motorul" - Redpunk_one - 05-03-2017

Au alocat peste 1 mil de euro pt "gazon Francisc Neuman" bani pe care cred ca ii vor directiona catre Motorul si Sannicolau Mic dupa efectuarea studiilor de fezabilitate . Probabil nu aveau acoperire legala sa aloce o suma de bani fara a avea un SF si o licitatie inainte si au gasit "portita" asta.


RE: Stadionul "Motorul" - Kidu - 05-03-2017

E problema lor cum rezolva hartoagele. Au avut tot timpul din lume, s-a mutat si echipa numai sa le faca front de lucru si tot ajungem in criza de timp.
Meszar mi-a zis ca firma aia din Ungaria a spus ca trebuie sa se apuce de teren cel tarziu in 15 martie pentru ca insamantarile pentru tipul asta de gazon se pot face doar in mai si in septembrie insa daca se fac in septembrie, nu se mai poate juca anul asta.
Deci e logic ca nu avem decat mai ca singura optiune.


RE: Stadionul "Motorul" - adymax - 05-03-2017

Am vazut ca au alocat si 200 de mii petru tabela mentenanta. Mi se pare o suma ernorma.


RE: Stadionul "Motorul" - Triple H - 11-03-2017

(05-03-2017, 23:08)adymax a scris: Am vazut ca au alocat si 200 de mii petru tabela mentenanta. Mi se pare o suma ernorma.


Cat ?!? Ma doare capul...


RE: Stadionul "Motorul" - Redpunk_one - 11-03-2017

Probabil achizitie una noua sub denumirea de "mentenanta"


RE: Stadionul "Motorul" - Indianredskin - 12-03-2017

Sau sifonare de bani??


RE: Stadionul "Motorul" - adymax - 12-03-2017

Cititi si voi la pagina 67, a doua jumatate: http://www.primariaarad.ro/files/proiecte/p967.pdf

Acum daca stau sa ma gandesc cred ca banii vor fi folositi pentru refacarea gazolui si tot ce trebuie pentru liga1, e o suma mica mare pentru asta nu stiu. Nu vad nimic alocat pentru aceste lucrari. Vad ca 26 de mii sunt alocati pentru complexul sportiv de pe Campul Linistii, cam mica suma dar nu ma pricep.