Forumul
Stadionul "Motorul" - Versiune printabilă

+- Forumul "Bătrânei Doamne" (https://forum.uta-arad.ro)
+-- Forum: Totul despre UTA (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Ştiri şi noutăţi (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Subiect: Stadionul "Motorul" (/showthread.php?tid=196)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


RE: Stadionul "Motorul" - Adrian07 - 20-06-2017

Am fost si eu astazi cand am iesit de la lucru dar din pacata am ramas fara baterie... Dezastru pe.motorul,aratura!!! Daca incep de azi sau maine lucrarile calumea s -ar putea juca acolo...insa nu cred ca se apuca luna asta de gazon!


RE: Stadionul "Motorul" - Giuliano - 20-06-2017

@Redpunk_One: singurul lucru care mă interesează să îl aud din partea lui Ignat e angajamentul ferm (dublat de răspunderea cu postul) că în prima etapă a noului campionat UTA va juca pe Motorul. Dacă nu poate să ne spună asta (și ar fi o minune să poată), îi transmit aceleași urări ca și lu șefu-so!


RE: Stadionul "Motorul" - Indianredskin - 20-06-2017

(20-06-2017, 17:18)Adrian07 a scris: Am fost si eu astazi cand am iesit de la lucru dar din pacata am ramas fara baterie... Dezastru pe.motorul,aratura!!! Daca incep de azi sau maine lucrarile calumea s -ar putea juca acolo...insa nu cred ca se apuca luna asta de gazon!

Din păcate și lipsa unui stadion finalizat ( Motorul sau FN) atârnă greu în convingerea unui antrenor titrat să vină la noi.Păcat că nu reușim nici în sezonul viitor să jucăm acasă și iar vom lua calea pribăgiei...E dezamăgitor , la alții se poate, la noi nu.


RE: Stadionul "Motorul" - Indianredskin - 29-06-2017

Știe cineva cum mai stau lucrurile la Motorul?


RE: Stadionul "Motorul" - adymax - 01-07-2017

Nimic nou, lumea e in vacanta Huh :

http://specialarad.ro/imaginile-neputintei-uta-ramane-la-siria-primaria-arad-a-ramas-corigenta-la-examenul-motorul-foto/


RE: Stadionul "Motorul" - Indianredskin - 01-07-2017

(01-07-2017, 6:07)adymax a scris: Nimic nou, lumea e in vacanta Huh :

http://specialarad.ro/imaginile-neputintei-uta-ramane-la-siria-primaria-arad-a-ramas-corigenta-la-examenul-motorul-foto/

Mulțumesc de INFO!

Foarte trist ,chiar dezolant , oare ,,Farth ''Vader ghiță se poate uita dimineața în oglindă fără să-l apuce greața? Oare doarme noaptea liniștit știind că are congelatorul plin de carne de la arădenii de care își bate joc??? 
Nu cred...


RE: Stadionul "Motorul" - adl - 01-07-2017

eu am plecat in Far West de vreo 17 ani, vizitez aradul odata la 5 ani, deci nu stiu prea multe de ce se-ntimpla acum la primarie.
vreau sa spun ca l-am cunoscut pe Falca in facultate, prin anii '90 la facultatea de constructii si era UT-ist convins. ultima oara cind l-am intilnit a fost la UTA-UMT in 2000.


RE: Stadionul "Motorul" - red11 - 01-07-2017

(01-07-2017, 9:50)adl a scris: vreau sa spun ca l-am cunoscut pe Falca in facultate, prin anii '90 la facultatea de constructii si era UT-ist convins. ultima oara cind l-am intilnit a fost la UTA-UMT in 2000.

Smile ))) ..daca l-ai vedea acum nu l-ai mai recunoaste!


RE: Stadionul "Motorul" - Cristi_Arad - 01-07-2017

E o bataie de joc incredibila si o mare rusine ca un oras precum Aradul are nevoie de un an de zile ca sa renoveze la fusereala un stadion ca Motorul. Asta dupa ce se bateau cu pumnul in piept ca il termina la timp pentru liga I si pun gazon ca-n Anglia.
Poate intelegem acum de ce e posibil ca UTA sa nu mai fi dorit sa promoveze la final de sezon. Efectiv nu aveai unde juca. Cel putin un tur intreg de campinat trebuia sa il jucam pe la Cluj.
Si daca tot il termina la anu probabil, macar pun gazon natural sau tot pe sintetic raman??
Si parca vad ca la final tot nu va fi omologat pentru prima liga.


RE: Stadionul "Motorul" - Triple H - 04-07-2017

(01-07-2017, 13:06)Cristi_Arad a scris: Si daca tot il termina la anu probabil, macar pun gazon natural sau tot pe sintetic raman?? 


Si eu ma intreb chestia asta..


RE: Stadionul "Motorul" - Redpunk_one - 04-07-2017

Discutia cu clubul era sa puna sintetic ca sa putem sa ne mutam pe Motorul inca din toamna.....dar cine drac' ii mai stie ?!?!


RE: Stadionul "Motorul" - adymax - 08-07-2017

Mai putin de o luna pana incepe campionatul. Ceva miscari mai serioase la Motorul sau e ca in poza din articolul asta?

http://specialarad.ro/un-mare-club-se-muta-la-siria-acum-isi-schimba-gazonul-foto/


RE: Stadionul "Motorul" - Kidu - 10-07-2017

Stadiul lucrarilor, 05.07.2017

Lucrarile de la teren par abandonate, saga continua, cica s-a schimbat schimbarea schimbarii si va fi iarasi sintetic pentru ca asa vrea Gogu. Ce e insa cert e faptul ca terenul arata mai rau ca un camp de pe care s-ar fi cultivat cartofii, nici vorba de drenaj sau alte lucrari specifice:
[Imagine: NJSPzfs.jpg?1]

Mai mult de atat, dobitocii au scos pamant bun si au completat cu pamantul asta plin de pietre si bolovani:
[Imagine: uX1w9U8.jpg]

Erau niste muncitori ce lucrau la demontarea vechii tribune I insa naiba stie cum se face ca ii prind tot in pauza:
[Imagine: B3N7IXY.jpg]

Au demotat si aici si priviti ce beton "meserias" au turnat:
[Imagine: xdQiwyy.jpg]

Colac peste pupaza aud ca peluza noastra ar ramane cu aceleasi trei randuri de scaune obosite pentru ca suprafata aia e in "ic" si au gresit la calcule, desi in opinia mea au loc suficient sa puna 5 randuri si in spatele acelei porti.

Daca promovam, unde dracu' jucam?


RE: Stadionul "Motorul" - psv - 10-07-2017

(10-07-2017, 13:10)Kidu a scris: Stadiul lucrarilor, 05.07.2017

Lucrarile de la teren par abandonate, saga continua, cica s-a schimbat schimbarea schimbarii si va fi iarasi sintetic pentru ca asa vrea Gogu. Ce e insa cert e faptul ca terenul arata mai rau ca un camp de pe care s-ar fi cultivat cartofii, nici vorba de drenaj sau alte lucrari specifice:
[Imagine: NJSPzfs.jpg?1]

Mai mult de atat, dobitocii au scos pamant bun si au completat cu pamantul asta plin de pietre si bolovani:
[Imagine: uX1w9U8.jpg]

Erau niste muncitori ce lucrau la demontarea vechii tribune I insa naiba stie cum se face ca ii prind tot in pauza:
[Imagine: B3N7IXY.jpg]

Au demotat si aici si priviti ce beton "meserias" au turnat:
[Imagine: xdQiwyy.jpg]

Colac peste pupaza aud ca peluza noastra ar ramane cu aceleasi trei randuri de scaune obosite pentru ca suprafata aia e in "ic" si au gresit la calcule, desi in opinia mea au loc suficient sa puna 5 randuri si in spatele acelei porti.

Daca promovam, unde dracu' jucam?
Pacat ,mare pacat,se pierde timp pretios ...si noi iarasi vom "umbla" pe la Siria.Ar trebui o mediatizare mai mare si din partea mass-media ,ar trebui sa "umplem" net-ul cu aceste imagini,sa-i facem de rusine pe jegosii astia!Doamne ,pe cine avem sa gestioneze banul public,...incredibil


RE: Stadionul "Motorul" - Kidu - 10-07-2017

Eu ma tot duc periodic desi stau in partea cealalta a Aradului si nu mi-e deloc in cale, pozele sunt la liber si le poate folosi cine doreste.


RE: Stadionul "Motorul" - Redpunk_one - 10-07-2017

Am vazut ceva articol azi pe criticarad ca si la ICRTI si terenurile de acolo ar fi ceva probleme cu actele . Nu are rost, incredibil cata incompetenta si cata prostie. Ca e buna sau rea credinta nici nu mai conteaza , atata timp cat rezultatele sunt cele care le vedem si simtim cu totii.


RE: Stadionul "Motorul" - Adrian07 - 10-07-2017

Dezastru. Dezamagire, in nici un caz nu termina astia nici motorul, la anul daca promovam POATE e gata motorul sa jucam macar in ARAD. Nu au interes, nu sunt curiosi, nu-i urecheaza nimeni si isi fac de cap.
Sa darame si ICRTI chiar si ȘEGA cine stie unde ne mai antrenam, ne mutam la Siria cu totul!!!
De ce ne plangem?Lumea voteaza in continuare...aici nu e vorba doar despre sport... sunt multe altele care deranjeaza... Aradul tot e spart (Vlaicu, Micalaca) Lucrari facute si cratere lasate sa iti rupi masina noaptea, mizerie, bucati de tevi lasate aiurea, dar nemeritam soarta noi vrem asta... mai trece un an si inca unul si tot asa!!!!!!!!!!!


RE: Stadionul "Motorul" - Indianredskin - 10-07-2017

(10-07-2017, 13:10)Kidu a scris: Stadiul lucrarilor, 05.07.2017

Lucrarile de la teren par abandonate, saga continua, cica s-a schimbat schimbarea schimbarii si va fi iarasi sintetic pentru ca asa vrea Gogu. Ce e insa cert e faptul ca terenul arata mai rau ca un camp de pe care s-ar fi cultivat cartofii, nici vorba de drenaj sau alte lucrari specifice:
[Imagine: NJSPzfs.jpg?1]

Mai mult de atat, dobitocii au scos pamant bun si au completat cu pamantul asta plin de pietre si bolovani:
[Imagine: uX1w9U8.jpg]

Erau niste muncitori ce lucrau la demontarea vechii tribune I insa naiba stie cum se face ca ii prind tot in pauza:
[Imagine: B3N7IXY.jpg]

Au demotat si aici si priviti ce beton "meserias" au turnat:
[Imagine: xdQiwyy.jpg]

Colac peste pupaza aud ca peluza noastra ar ramane cu aceleasi trei randuri de scaune obosite pentru ca suprafata aia e in "ic" si au gresit la calcule, desi in opinia mea au loc suficient sa puna 5 randuri si in spatele acelei porti.

Daca promovam, unde dracu' jucam?

O să fie o ,, bijuterie" de stadion , sunt sigurSad

Incredibil de lehamitea conducătorilor din primărie față de cetățeni și față de sport Sad((


RE: Stadionul "Motorul" - adymax - 19-07-2017

No commnet!


RE: Stadionul "Motorul" - Redpunk_one - 19-07-2017

Pai la fel o tine pe a lui, dar la cum se misca astia nu cred ca va fi gata nici la toamna