Forumul
Stadionul "Motorul" - Versiune printabilă

+- Forumul "Bătrânei Doamne" (https://forum.uta-arad.ro)
+-- Forum: Totul despre UTA (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Ştiri şi noutăţi (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Subiect: Stadionul "Motorul" (/showthread.php?tid=196)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


RE: Stadionul "Motorul" - Indianredskin - 19-07-2017

(19-07-2017, 3:38)adymax a scris: No commnet!

Smile)) cine-l mai crede pe Don Corleone al Arad-ului???Smile))


RE: Stadionul "Motorul" - Victor - 21-07-2017

Am trecut astazi pe la Motorul la ora 13:40 nu lucra nimeni, defapt nici nu prea am vazut pe cineva, decat un muncitor intins pe un utilaj. Efectiv batea vantul..


RE: Stadionul "Motorul" - psv - 18-08-2017

S-a mai intamplat ceva intre timp pe Motoru'?Ma uitam putin la ce se intampla acum pe National Arena,de ce nu se poate pune si la noi un gazon de 100 de mii de euro natural??si se insista in continuare cu ineptia de artificial care pe deasupra este si triplu ca si pret???


RE: Stadionul "Motorul" - adymax - 19-08-2017

Nu se poate ca clubul UTA a solicitat un teren sintetic- asa se scoate Falca. Cand defapt clubul in disperare ca nu se apuca primaria de gazon si in criza de timp probabil ca au cerut sintetic ca nu mai era timp sa puna de iarba. Pana la urma nici cel sintetic nu a fost montat.


RE: Stadionul "Motorul" - Triple H - 20-08-2017

psv, același lucru mă întreb și eu... prefer iarba oricând.
Sper să se aleagă în cele din urmă opțiunea unui gazon de iarba.


RE: Stadionul "Motorul" - red11 - 24-08-2017

Baronul Munchhausen face stadioane in Arad

http://sportarad.ro/2017/08/24/vesti-proaste-pentru-utisti-falca-sustine-ca-echipa-incheie-stagiunea-la-siria-iar-conducerea-clubului-e-de-vina-ca-terenul-de-pe-motorul-va-fi-gata-doar-la-anul/


RE: Stadionul "Motorul" - Cristi_Arad - 25-08-2017

Oare de ce galeria de la o vreme nu mai incurajeaza tot stadionul sa cante impreuna cu ei?   Wink


RE: Stadionul "Motorul" - sabau15 - 01-10-2017

Am trecut astazi pe la Motorul. Situatia este la fel, in afara ca sa betonat amplasamentul tribunelor si avem stalpii metalici de la viiorul gard in rest nimic nou sub soare. Pare un santier abondonat. Nici urma de tribune metalice sau ca s-ar lucra la gazon, balariile incep incet sa creasca. Totusi am observat ca tabela a fost data jos de pe cei doi stalpi.


RE: Stadionul "Motorul" - Cristi_Arad - 01-10-2017

Nu va faceti sperante, vom ramane la Siria pana va fi gata Francisc Neuman.


RE: Stadionul "Motorul" - Redpunk_one - 01-10-2017

Am inteles ca tribunele si tabela au fost alocate deja unor firme si de saptamana viitoare vor incepe montajul cu termen de finalizare finalul lunii octombrie. In 15 octombrie se deschid ofertele pt licitatia la gazonul sintetic , cu termen executie 30 de zile, dar asta in conditiile in care nu vor fi contestatii la licitatie.


RE: Stadionul "Motorul" - Kidu - 02-10-2017

Pai iarasi e sintetic sau te referi la hibrid? Ultima schimbare a schimbarii a fost ca vor ramane la gazon hibrid (iarba naturala plus fire sintetice integrate impreuna cu gazonul natural).


RE: Stadionul "Motorul" - psv - 02-10-2017

Pai daca este asa cum spune Dani,din retur ne-am putea muta pe Motoru...


RE: Stadionul "Motorul" - Redpunk_one - 02-10-2017

Hibridul este doar pt Neuman.

Pe Motorul e sintetic omologat fifa (gen chiajna, care are sistem de irigatie,drenaj,etc)


RE: Stadionul "Motorul" - Kidu - 02-10-2017

Eu stiam ca au renuntat si la asta si s-a revenit iarasi la hibrid pentru ca si sinteticul ala necesita licitatie iar costul sau e mult mai mare chiar si fata de un hibrid. Posibil sa ma insel insa in toata harababura asta e greu sa mai urmaresti succesiunea schimbarilor.


RE: Stadionul "Motorul" - psv - 10-10-2017

Conform ghidul aradean.ro(sunt si cateva poze in articol) ,a inceput montarea tribunelor modulare la stadionul Motoru,iar in cateva zile se va trece si la partea de gazon.Toata operatiunea are termen de finalizare luna noiembrie .


RE: Stadionul "Motorul" - Indianredskin - 10-10-2017

(10-10-2017, 16:20)psv a scris: Conform ghidul aradean.ro(sunt si cateva poze in articol) ,a inceput montarea tribunelor modulare la stadionul Motoru,iar in cateva zile se va trece si la partea de gazon.Toata operatiunea are termen de finalizare luna noiembrie .

Asta da știreSmile oare ce iarbă ultra specială vor monta până la urmă??? PSV : apare și falvoneti în poze sau doar Motorul??


RE: Stadionul "Motorul" - adymax - 11-10-2017

Iarba de plastic Smile

http://www.ghidularadean.ro/stire/22165/se_lucreaza_intens_la_arena_%E2%80%9Emotorul%E2%80%9D_a_inceput_montarea_tribunelor.html


RE: Stadionul "Motorul" - psv - 21-10-2017

Surpriza, astazi la ora 14 pe motoru se lucra la montarea tribunelor metalice de la a doua, deasemenea s au adus munti de piatra sparta care va fi folosita la drenaj.Am observat ca s au introdus tot la o distanta de cativa metri tuburi in pamant ,care probabil au acelasi rol,de a ajuta la drenaj.


RE: Stadionul "Motorul" - Adrian07 - 21-10-2017

Macar sa fie gata pentru retur...


RE: Stadionul "Motorul" - Crishu - 21-10-2017

@psv nu ai facut ceva poze?