Forumul
Stadionul "Motorul" - Versiune printabilă

+- Forumul "Bătrânei Doamne" (https://forum.uta-arad.ro)
+-- Forum: Totul despre UTA (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Ştiri şi noutăţi (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Subiect: Stadionul "Motorul" (/showthread.php?tid=196)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


RE: Stadionul "Motorul" - Kidu - 27-10-2017

Acasa cu adevarat vom fi doar cand vom reveni pe "Francisc Neumann" insa chiar si asa, ca si casa de rezerva tot e mai bine pe "Motorul".


RE: Stadionul "Motorul" - Indianredskin - 27-10-2017

(27-10-2017, 15:56)Kidu a scris: Acasa cu adevarat vom fi doar cand vom reveni pe "Francisc Neumann" insa chiar si asa, ca si casa de rezerva tot e mai bine pe "Motorul".

La lehamitea crasă arătată de cei implicați în reabilitarea celor două  stadioane tare mi-e că mai curge multă apă pe Mureș până vor fi finalizate , cel puțin FN e foarte departe ,de aceea măcar Motorul să fie adus intr-un stadiu normal ,tot e mai bine decât la Șiria.


RE: Stadionul "Motorul" - Adrian07 - 27-10-2017

Da... intr adevăr!!! Meciuri pe FN suporteri dinspre PUB... ce frumos.....


RE: Stadionul "Motorul" - Johnny - 27-10-2017

Daca terminau Francisc Neumann in toamna lui 2018, nu cred ca se mai oboseau astia sa faca ceva la Motorul. Tare imi e ca mai stam noi mult si bine pana ne intoarcem acasa. Macar sa jucam din primavara in Arad, ca ne-am saturat cu totii de mersul la Siria.


RE: Stadionul "Motorul" - adymax - 28-10-2017

Apropo de FN. cititi si voi cum se lucreaza la stadion si fara nici o norma civilizata de protectie a muncitorilor si celor din jur. Cu 2 muncitori o sa-l termine in 2100: http://specialarad.ro/sute-de-locatari-de-la-blocurile-ared-aflate-langa-stadionului-uta-striga-cu-disperare-ne-am-saturat/


RE: Stadionul "Motorul" - Kidu - 28-10-2017

(27-10-2017, 21:08)Johnny a scris: Daca terminau Francisc Neumann in toamna lui 2018, nu cred ca se mai oboseau astia sa faca ceva la Motorul. Tare imi e ca mai stam noi mult si bine pana ne intoarcem acasa. Macar sa jucam din primavara in Arad, ca ne-am saturat cu totii de mersul la Siria.

Aceeasi parere o am si eu si v-am si spus-o. Nu o fi gata mao repede de 2020.


RE: Stadionul "Motorul" - Kidu - 07-11-2017

Stadiul lucrarilor, 07.11.2017,

Se cara piatra pentru drenajul terenului:
[Imagine: 8YvWvcb.jpg?1]

Tribuna I, se lucreaza la gradene. Vor fi pe 7 randuri pentru ca nu au spatiu pentru mai multe:
[Imagine: yv3URso.jpg]

Tribuna a II-a, sunt 9 randuri si in mijloc vor veni bancile de rezerva si deasupra lor va mai fi un corp de tribuna sa uneasca cele doua existe deja. Au cam betonat aiurea fara sa masoare cum trebuie insa asa stie sa lucreze primaria:

[Imagine: Y93g6HU.jpg?1]

Peluza Sud, a mai ramas de montat un rand de scaune, vor fi 7 in total:

[Imagine: BOq6oYZ.jpg]

Peluza Nord, se vor elimina toate gradenele vechi si se vor aduce din cele de la Siria ce sunt pe 5 randuri. Nu exista spatiu pentru mai multe randuri:

[Imagine: DpCkjnk.jpg?1]

Tabela noua este functionala. In plus o vor aduce si pe aia mica de la Siria si o vor monta in peluza opusa:[/color]
[Imagine: oe9lINK.jpg]

Scuzati calitatea pozelor, lumina n-a fost prea grozava si nici pozitia soarelui.




RE: Stadionul "Motorul" - tobo` - 07-11-2017

Vai cat de rau arata tabela noua in suportul ala...
Scaunele par noi... Sunt de plastic sau din fibra de sticla, cum erau cele de la tribuna 1 de pe FN ?


RE: Stadionul "Motorul" - Kidu - 07-11-2017

De plastic, noi. Par comode.


RE: Stadionul "Motorul" - joker - 07-11-2017

Cam in cat timp se estimează a fi gata ? Reușim sa ne mutam din retur ?


RE: Stadionul "Motorul" - adymax - 07-11-2017

Multumim Kidule de poze.


RE: Stadionul "Motorul" - Adrian07 - 07-11-2017

Mersi mult.


RE: Stadionul "Motorul" - adymax - 08-11-2017

Nu ma pricep dar nu am mai vazut pe utube sa puna asa piatra mare chiar daca e primul substrat: https://www.youtube.com/watch?v=6376mh042H4

Plus ca vad ca trebuiau sa escaveze din pamant sa ajunga la final la nivel.


RE: Stadionul "Motorul" - psv - 08-11-2017

(08-11-2017, 4:35)adymax a scris: Nu ma pricep dar nu am mai vazut pe utube sa puna asa piatra mare chiar daca e primul substrat: https://www.youtube.com/watch?v=6376mh042H4

Plus ca vad ca trebuiau sa escaveze din pamant sa ajunga la final  la nivel.

Piatra sparta nu va ramane asa ,urmeaza a fi compactata.
Din punctual meu de vedere totul depinde de licitatia pentru gazon ,daca nu vor fi contestatii ,100% din retur jucam pe Motoru.Eu estimez ca tribunele le vor termina undeva pana la sfarsitul lunii noiembrie iar la gazon cred ca pot lucra si in decembrie avand in vedere ca vorbim de unul artificial.
Legat strict de lucrari ,momentan am doar o obiectie ,inaltimea stalpilor pentru gard, sper sa nu-I taie capu sa-l lase  la inaltimea actuala..... 
Cu siguranta sunt si alte puncte de imbunatatire care se pot face ,ma gandesc si la gardul de catre ringul de box care este tot mancat de rugina...in fine,cred ca, cu putina atentie catre detaliu, stadionul va arata chiar bine dupa aceasta "mica cosmetizare".


RE: Stadionul "Motorul" - Kidu - 08-11-2017

Gardul va fi la o inaltime de 2 m, e minimul prevazut de regulament, zice nea Tavi, ingrijitorul de la "Motorul".
Cat despre piatra sparta, primul strat are o granulatie mai mare, apoi mai vine un strat cu granulatie mai mica, apoi stratul de nisip.


RE: Stadionul "Motorul" - psv - 08-11-2017

Pai si pentru gardul vechi dupa ce regulament am primit omologare?!Va fi ca p--a cu gardul ala ,sper sa se gaseasca o solutie...altfel ne intoarcem cu zeci de ani in timp...


RE: Stadionul "Motorul" - Kidu - 08-11-2017

Pai tocmai asta era problema, gardul vechi a fost o problema la omologare si trebuia reinaltat insa n-a mai facut nimeni treaba asta.
Si mie mi-ar placea sa fie gard de maxim un metru, ar fi mult mai frumos si vizibilitatea ar fi foarte buna.


RE: Stadionul "Motorul" - Redpunk_one - 08-11-2017

Pt dimensiunea gardului vechi primeam mereu o derogare de 2-3 meciuri "sub observatie" cu mentiunea sa nu existe incidente legate de securitate.

Dupa ce am fost amendati de cateva ori la meciurile cu brasovenii , cu liliachii sau cu calarasiul devenise o problema deja pt omologare.


RE: Stadionul "Motorul" - psv - 08-11-2017

Ok,dar nici de doi metri ,...sa fim seriosi


RE: Stadionul "Motorul" - Kidu - 08-11-2017

2,2 m cica prevede manualul de omologare.