Forumul
Stadionul "Motorul" - Versiune printabilă

+- Forumul "Bătrânei Doamne" (https://forum.uta-arad.ro)
+-- Forum: Totul despre UTA (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Ştiri şi noutăţi (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Subiect: Stadionul "Motorul" (/showthread.php?tid=196)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


RE: Stadionul "Motorul" - Kidu - 11-08-2015

Teoretic da, practic nu stiu cand mai au timp. Stiu ca vor monta si cabinele de filmare suspendate de pe Francisc Neumann. S-au apucat doar de sapat gropile fundatiilor pentru ca ele sunt inca la UTA.


RE: Stadionul "Motorul" - psv - 17-08-2015

http://www.aradon.ro/nebunie-pe-motorul-arena-in-febra-lucrarilor-de-renovare/


RE: Stadionul "Motorul" - Kidu - 17-08-2015

Nu vreau sa par alarmist insa exista riscul ca "Motorul" sa nu fie omologat si atunci va trebui sa jucam in alte parte. Poate intr-un final cu n derogari vom juca, e doar o presupunere insa daca se intampla sa nu fim omologati o sa ne facem de rasul lumii si zau ca nu ma intereseaza cum Primaria si olteanul Dugaesescu isi vor mai scoate camasa.

Toata Primaria este o cloaca de incompetenti platiti din banii nostri. Este varza in toate departamentele lor. Sunt buni doar la dat din gura si la cautat scuze. Cand intri pe terenul asta, te ingroapa in hartii si iti explica de ce nu au facut nimic. Sunt incredibili!


RE: Stadionul "Motorul" - psv - 17-08-2015

am inteles ca Meszar face lobby la FRF sa ne omologeze temporar "Sannicolau Mic' existand temeri ca DA .....Motoru nu va fi gata la timp!Oricum din ce vad in imagini nu mai sti ce este acolo,se lucreaza peste tot ,observ tribuna a doua au refacut-o de la 0,la peluza Nord pare se au facut doar un "refurbish",acum am vazut ca s-au apucat si la tribuna 1 partea din dreapta.
p.s.oricum betonerele alea(de 20-30 de tone) pe gazon sunt ceva de neimaginat,chiar nu au putut gasi o alta solutie?!?


RE: Stadionul "Motorul" - I 929 - 17-08-2015

Decât să jucăm în Sânicolau Mic (teren foarte bun, dar tribună foarte mică), mai bine am juca la Pecica unde de bine de rău intră vreo 1500 de oameni, poate chiar mai mulți.  Să se spele pe cap Falcă și ceilalți cu Dugăeșescu și cu delăsarea lor tâmpită!
Cu toate astea cred că se vor termina lucrările pe ultima sută de metri. Nu cred că lasă Falcă lucrurile să degenereze, mai ales că a stat tot meciul cu Caransebeș. Să vedem cât și cum vor lucra săptămâna asta, poate vor lucra și peste program.


RE: Stadionul "Motorul" - RedNeck - 17-08-2015

Ar trebui sa cerem din nou demisia lui Dugaesescu ! E ridicol ce nivel de amatorism promoveaza individul asta ! Pozele de pe aradon sant mai mult decat graitoare !


RE: Stadionul "Motorul" - mirco - 17-08-2015

Pecica mai repede, decat Sanicolau

Pecica are stadion cu capacitate peste 2000 chiar si 3000 pot intra ; spectatori sunt sigur ca ar fii
are gazon foarte bun plus multe locuri de parcare pacat ca nu are scaune din plastic .
varianta ideala trebuie luat in calcul plus ca din Arad in 15-20 min esti acolo.


RE: Stadionul "Motorul" - sabau15 - 17-08-2015

Mai sunt 10 zile in care se poate lucra intensiv, dar trebuie LUCRAT, nu 3 cizmari care toarna ciment cum am vazut astazi pe internet. Ar trebui facut presiune din toate partile acuma in ceasul al 12-lea (mass media, clubul UTA prin Meszar si Gradinariu, SCU) si eu zic ca un minim sa putem incepe cel putin s-ar putea realiza. Apoi vin inca doua saptamani in care ar trebui sa terminam pana la partida cu CS Mioveni.
Stie cineva care sunt cerintele minime pentru care am primi macar o derogare in prima faza pentru prima etapa cu Gaz Metan?


RE: Stadionul "Motorul" - bsa924 - 18-08-2015

http://specialarad.ro/dezastru-pe-arena-motorul-inainte-cu-zece-zile-de-meciul-uta-gaz-metan-fotoreportaj/


RE: Stadionul "Motorul" - Chere - 19-08-2015

Cred ca erau 30 de oameni care munceau astazi la "motorul"...


RE: Stadionul "Motorul" - I 929 - 19-08-2015

Smile) Focu` la ei! De-ar fi tot atâția și la stadion.


RE: Stadionul "Motorul" - Toca - 19-08-2015

Ieri pe la 13 nu lucra nimeni, posibil si din cauza vremii.


RE: Stadionul "Motorul" - psv - 19-08-2015

(19-08-2015, 13:47)I 929 a scris: Smile) Focu` la ei! De-ar fi tot atâția și la stadion.

Parca in ultimele zile este o mobilizare mai mare si la FR....


RE: Stadionul "Motorul" - Kidu - 19-08-2015

Cunoscand deja stilul de lucru al Primariei Arad am devenit mai pesimist si nu ma mai entuziasmez de faptul ca sunt nu stiu cati muncitori la "Motorul" care chipurile lucreaza in draci.
Am dat astazi o tura pe acolo si nu mai erau decat niste tigani care scoteau pamantul de sub tribuna I.

In sfarsit, sa lasam pozele sa vorbeasca de la sine.

Uitati-va in ce hal arata intrarea. Parca le-a fost greu sa refaca culoarul ala, sa tencuiasca si sa vopseasca in alb. Cheltuieli minime insa fiti siguri ca facturile care se vor deconta la "Motorul" se ridica undeva la 100.000 Euro daca bine am inteles. Jaf in toata regula!
[Imagine: IMG_1002.jpg]

Peluza unde sta galeria este aceeasi, pusa ca "pisatul boului" pentru ca fost taiata in mai multe segmente.
[Imagine: IMG_0988.jpg]

Lucrarile de la tribuna a II-a avanseaza tare anevoios. Ce naiba au facut atatia oameni ca in afara de doua trei tribune in plus din astea metalice, nu vad nimic nou?
[Imagine: IMG_0989.jpg]

Au instalat cele doua cabine pentru filmare aduse de pe "Francisc Neumann". Observati va rog cum arata punctul ala de corner de care v-am mai zis si in plus observati cate locuri s-au pierdut acolo in dreapta cum intri in tribuna dinspre culoarul de acces din strada:
[Imagine: IMG_0991.jpg]

[Imagine: IMG_0992.jpg]

Terenul se prezinta tare prost, s-au pus acum sa il peticeasca si sa inlocuiasca cu glii de pamant inierbate:
[Imagine: IMG_0993.jpg]

Aici te doare mintea daca realizezi ce fac. In stanga e o groapa si in loc sa se umple groapa, se decupeaza bucati, se sapa sub ele sa se aduca terenul din vecinatatea gropii la acelasi nivel sau cel putin sa mearga pierdut. Noaptea mintii:
[Imagine: IMG_0994.jpg]

Ia uitati si voi cum s-au bagat dobitocii cu betonierele de 40t pe teren. Uitati ce brazde au lasat asta desi cretinii au avut cifa din aia cu brat ce putea turna direct de pe aleea de acces din spatele peluzei. Cel putin din colt aveau loc berechet:
[Imagine: IMG_0999.jpg]

In loc sa ii cheme pe cei de la Gospodararirea Comunala care sunt tot ai Primariei, Dugaesescu se ambitioneaza sa n-o faca pentru ca nu se suporta cu aia si au tuns vegetatia manual cu ferestraul cand aia avea drujbe cu prelungitoare. Intr-o jumatate de ora nu aveau ce lucra. Uitati-va si voi in ce hal arata:
[Imagine: IMG_0995.jpg]

[Imagine: IMG_0998.jpg]

Si uitati unde le-au aruncat cretinii dracului:
[Imagine: IMG_1001.jpg]


RE: Stadionul "Motorul" - Kidu - 19-08-2015

Maxima zilei:

La tribuna I, aripeii astia scoteau de zor pamantul aruncat cu cateva zile inainte cand au betonat. Asa cerneau pamantul de ziceai ca esti la ceva sit arhelogic de la Tropaeum Traiani. De fapt ei cautau fier vechi. Ma jur, cu astfel de oameni lucreaza primaria. 
Probabil asa i-au ademenit sa faca treaba asta:
[Imagine: IMG_0996.jpg]

Tineti-va bine: dupa ce curata zona aia, vine umplut cu pietris. Da mai, pietris pe un stadion de fotbal. Numai bun de aruncat dupa arbitrii, adversari si galeriile adverse.

Doamne *****-ma, suntem in Aradul anului 2015. Ma ciupeam sa nu zic ca visez.


RE: Stadionul "Motorul" - I 929 - 19-08-2015

Un exemplu clasic de lucrare făcută degeaba, numai ca să încaseze firma nişte bani şi poate să dea mai departe, este platforma aia de beton de la peluză. Nu ştiu care e rolul ei, stau mai bine tribunele alea pe beton? Tot ce trebuia făcut acolo era un trotuar, şi gata.


RE: Stadionul "Motorul" - Kidu - 19-08-2015

Aia sa fie cea mai mica problema. La o adica e bine sa ai o baza solida daca vreodata se pune problema maririi insa vorba ta, se puteau asfalta caile de acces si iese mult mai ieftin, mult mai rapid.


RE: Stadionul "Motorul" - Adrian07 - 19-08-2015

Nu pot sa cred, nici vorba ca aceasta arena sa fie omologata!


RE: Stadionul "Motorul" - bsa924 - 19-08-2015

Stati linistiti ca si cei de la omologari sunt exact ca si astia de la primarie , arena o sa fie omologata.Exact asa a fost si anul trecut , pe vremea asta ne faceam aceleasi griji au procedat la fel au avut 2 luni la dispozitie si s-au apucat cu 2 saptamani inainte , probabil retusurile mai mari o sa se faca dupa inceperea campionatului din pacate , si trebuie facute neaparat presiuni sa se monteze o peluza si in partea cealalta.


RE: Stadionul "Motorul" - dedei - 20-08-2015

Eu totusi am o intrebare: Exista autorizatie de constructie, proiect tehnic? Cum s-a stabilit firma care va executa lucrarea? Prin atribuire directa? Care e valoarea lucrarii?