Forumul
Stadionul "Motorul" - Versiune printabilă

+- Forumul "Bătrânei Doamne" (https://forum.uta-arad.ro)
+-- Forum: Totul despre UTA (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Ştiri şi noutăţi (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Subiect: Stadionul "Motorul" (/showthread.php?tid=196)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


RE: Stadionul "Motorul" - bsa924 - 28-08-2015

Am trecut azi pe la stadion pentru a lua bilete si vreau sa spun ca arata destul de bine tribunele , dar este pacat ca nu se valorizeaza tot spatiul avut la dispozitie , adica sa se puna de jur imprejur tribune cu minim 5-6 randuri pentru ca exista loc suficient, dar asta probabil se va intampla dupa cateva meciuri daca echipa joaca bine sigur lumea o sa vina la stadion iar acesta o sa fie neicapator.


RE: Stadionul "Motorul" - sergiuarad - 21-09-2015

Să dăm bine la TV:

[Imagine: 107njiv.jpg]
[Imagine: 2eovdaq.jpg]


RE: Stadionul "Motorul" - sabau15 - 25-09-2015

Nu stiu daca ati observat cat de bine a mers tabela la partida cu Pandurii. De fapt nu a mers deloc, desi eu cred ca au inchis-o voit pentru a nu ne face de ras pe un post national. Eu unul chiar nu inteleg cum de nu se poate gasi o firma locala din domeniul electronicii care sa o repare si sa asigure service, sau oare nu se vrea? Circula la un moment dat scuza ca tabela este inca in garantie si nu se poate interveni - o galusca din punctul meu de vedere. Nu putem presa cumva  sa se miste lucrurile in directia asta? Ne facem de ras la fiecare meci jucat acasa. In aceste conditii mai bine nu-i mai dam drumul - ma intreb de ce am mai adus-o pe Motorul daca nu e in plan sa o reparam ? Are cineva amanunte despre aceasta problema?


RE: Stadionul "Motorul" - cipri_23 - 25-09-2015

Din cate am inteles, tabela pare ca s-a stricat cu totul...La ultimul meci jucat de Citizens pe Motorul, un fulger s-a indreptat direct spre tabela, fiind atras de unul din stâlpii de paratrăsnet, unul ( cel aflat la un metru de tabelă) dintre cei trei montați de cineva "inteligent" în trei zone ale stadionului.


RE: Stadionul "Motorul" - Adrian07 - 25-09-2015

Pai daca e in garantie de ce nu vin baietii sa o repare? Penibila tabela asta , nici nu imi amintesc sa fi mers 100℅, probabil stricata am luat-o.


RE: Stadionul "Motorul" - Giuliano - 25-09-2015

Din ce știu eu, firma de unde s-a cumpărat tabela e în faliment de ceva vreme (de aici liber la speculat referitor la felul în care a avut loc achiziția). Referitor la al doilea trăznet (că primul a lovit tabela la amicalul de pomină cu Drobeta din 2009... cred) mă întreb de ce era nevoie ca tabela să funcționeze la meciul celor de la Citizens? Era mare derby sau antrenorojucătoropatronul echipei avea în vizită ceva neamuri de-acasă și vroia să se laude?!


RE: Stadionul "Motorul" - psv - 25-09-2015

Ma gandesc cu groaza cum se va face mentenanta la noul FN ,daca noi(Primaria Arad) nu suntem in stare sa reparam o nenorocita de tabela de marcaj?!


RE: Stadionul "Motorul" - DaniJ - 25-09-2015

Nu e chiar asa simplu cu tabelele, se gasesc destul de greu piese si o tabela buna costa peste 40.000 de euro...


RE: Stadionul "Motorul" - Giuliano - 26-09-2015

Cam cât o șpagă la președintele Consiliului Județean Wink


RE: Stadionul "Motorul" - Redpunk_one - 27-09-2015

Ce rau esti giuli. Aia nu era spaga, era ingrasamant pentru flori.


RE: Stadionul "Motorul" - sabau15 - 29-09-2015

Se pot invoca toate scuzele din lume, DAR realitatea este ca avem o tabela care cred ca mai bine de trei ani "functioneaza" cu mari probleme, si in tot acest timp Primaria nu a fost capabila (sau nu sa vrut) sa angajeze o firma specializata sa rezolve problema. Eu unul tot nu inteleg ce este atat de complicat in a repara aceasta problema.


RE: Stadionul "Motorul" - Kidu - 29-09-2015

Mai ales in conditiile in care avem firma Elba la Timisoara.
Nu e musai sa fie ei pentru ca cel mai probabil se va face o licitatie pentru aceasta lucrare, problema e lipsa de interes a celor responsabili si ma leg iarasi de Dugaesescu.


RE: Stadionul "Motorul" - BogdyS - 29-09-2015

avem firme si in Arad, de ex Matrix, cei care au ecranul pt reclame de la gara si la UTA. Daca se vrea exista solutii, dar probabil ca nu se vrea!


RE: Stadionul "Motorul" - sabau15 - 29-09-2015

„Motorul” a fost omologat definitiv

La „Motorul”, a fost prezent reprezentantul Federaţiei Române de Fotbal, Cristian Petropulos care – după ce a inspectat arena – a anunţat Comisia de Securitate şi Siguranţă în stadioane că lucrurile sunt în ordine, iar UTA poate juca în Aradul Nou meciurile până la finalul sezonului.
În campionatul viitor, UTA va trebui să treacă, din nou, prin „furcile caudine” ale omologării, căci noul stadion promis arădenilor nu va fi gata, cu siguranţă.

http://www.aradon.ro/motorul-a-fost-omologat-definitiv/1576676


RE: Stadionul "Motorul" - CristiPopa - 18-10-2015

care e treaba cu scaunele pe care sunt lipite abtibildele cu Abonament???...eu,personal ,nu cred sa existe atatia abonati(bine ar fi sa fie!!!)insa am patit-o data trecuta cand a venit un cretin prin minutul 15 si m-a azvarlit si chiar injurat (bine ca am scapat nebatutSmile) ca vezi Doamne el e marele proprietar al acelui scaun de plastic...


RE: Stadionul "Motorul" - Redpunk_one - 18-10-2015

Pai sa crezi ca acei oameni chiar sunt abonati Cristi Popa si au rezervat acel loc .....ce sa zic, bine ca ai scapat nebatut Smile


RE: Stadionul "Motorul" - Giuliano - 18-10-2015

Eu cred că e civilizat și normal ca cel care are abonament să beneficieze de toate facilitățile care decurg în urma efortului de a scoate la început de sezon din buzunar acea sumă de bani pentru un abonament. Pentru că până la urmă, asta înseamnă un abonament: dreptul de a dispune de acel loc pe toată durata sezonului!


RE: Stadionul "Motorul" - Kidu - 19-10-2015

Cristi, sper ca te-ai lamurit acum. Asta inseamna bun simt simt si civilizatie. Omul si-a platit abonamentul, este notificat si la intrarea pe stadion ca locurile cu bulina galbena pe care scrie abonament sunt acontate de catre abonati. Fara suparare dar n-aveai ce sa te asezi pe locul ala. Numai bine!


RE: Stadionul "Motorul" - CristiPopa - 21-10-2015

asa un bun simt si o civilizatie avem pe Motoru' de ne sta mintea-nloc...da,ma rog,nu mi se pare normal sa vad stadionul gol si eu sa stau in picioare sa ma uit la abtibilde...si nu ma intelegeti gresit,pe UTA am avut mereu abonament ...si nu am zis ca nu ar avea dreptate cei cu abonament dar purtarea si cuvintele folosite de unii pe acolo nu fac cinste UTEI noastre...si nu sunt singurul care se plange de chestia asta...parc-am fi dusmani unii cu altii...in rest,numai de bineSmile Forza UTA !!!!


RE: Stadionul "Motorul" - Kidu - 21-10-2015

Daca pretinzi respect, ofera-l prima data. Asta nu are legatura cu cei din jur, are legatura cu tine. De gasit scuze suntem toti buni.