Forumul
Stiri, sezonul 2021-2022 - Versiune printabilă

+- Forumul "Bătrânei Doamne" (https://forum.uta-arad.ro)
+-- Forum: Arhiva (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Forum: Sezoane trecute (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=26)
+---- Forum: 2021-2022 (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=41)
+---- Subiect: Stiri, sezonul 2021-2022 (/showthread.php?tid=763)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


RE: Stiri, sezonul 2021-2022 - maryan - 31-01-2022

Evitarea barajului devine un obiectiv foarte îndrăzneț!!!


RE: Stiri, sezonul 2021-2022 - Zagorakis - 31-01-2022

Maine este prezentat tot staff-ul?Sunt curios cine este preparatorul fizic si antrenorul cu portarii!


RE: Stiri, sezonul 2021-2022 - RedNeck - 31-01-2022

(31-01-2022, 22:47)Zagorakis a scris: Acum la rece....Bine a venit Badea! Poate ii ofera multa libertate lui Ubbink cu Sepsi si decide meciul....
Da, ma astept la niste schimbari...cum zici tu, mai multa libertate, nu numai lui Ubbink. As vrea ca Dima si Benga sa ia o pauza, sa-l revad pe Erico in aparare, poate pe Isac. La fel de important e si secundul, preparatorul fizic, antrenorul cu portarii. Poate ar fi bine sa-l vedem pe Balauru titular in meciul urmator. De urmarit...


RE: Stiri, sezonul 2021-2022 - gusty - 31-01-2022

(31-01-2022, 22:48)maryan a scris: Evitarea barajului devine un obiectiv foarte îndrăzneț!!!

Consider ca sunt echipe net inferioare noua si 2 retrogradate certe....acuma sincer Dinamo la baraj si cred ca am spus tot...echipa ai,vreau sa am incredere in antrenor, altceva ce pot sa fac?


RE: Stiri, sezonul 2021-2022 - Zagorakis - 01-02-2022

Ce antrenor de portari a fost la Astra in perioada Badea?Ca erau acolo David Lazar portar de nationala mare si Mihai Popa portar de nationala U21.


RE: Stiri, sezonul 2021-2022 - psv - 01-02-2022

(01-02-2022, 0:09)Zagorakis a scris: Ce antrenor de portari a fost la Astra in perioada Badea?Ca erau acolo David Lazar portar de nationala mare si Mihai Popa portar de nationala U21.

Ionut Bosneag ,a jucat si la UTA


RE: Stiri, sezonul 2021-2022 - Zagorakis - 01-02-2022

Daca vine si Ionut Bosneag cu Badea o sa fie foarte bine si cred ca o sa fie Balauru titular,asa simt.Inca un preparator fizic bun si este chiar ok!Doar eu am avut impresia ca dupa ce a ajuns Pinzaru antrenor secund ...Balint a fost mult mai strict cu jucatorii?Tin minte un meci pe Motorul ,gol Buhacianu si pasa de gol Bolboasa(portarul)...parca jucatorii erau mai relaxati,mai liberi....


RE: Stiri, sezonul 2021-2022 - adymax - 01-02-2022

Am vazut Glasul Tribunei in care Attila B a explicat de ce au ales variata Badea, unul din motive ar fii ca Badea e adeptul aceluiasi sistem de joc ca si cel a lui Balint si in felul asta echipa nu va fii bulversata cu nou sistem acum in mijlocul campionatului. Sper sa fie o alegere buna. Totodata a spus ca Badea a agreat sa aiba un secund aradean probabil din acadcemie. Sper ca suporterii sa fie deschisi si sa-l primeaca cu inimile deschise. Deja vad pe SA ca au inceput sa planga dupa Balint si ca sa-l nege pe Badea care stiu ei nu a facut mare branza pe unde a antrenat.


RE: Stiri, sezonul 2021-2022 - sRg97 - 01-02-2022

Sper ca antrenorul secund de la academie sa fie Botis . Unul dintre principalii artizani care au contribuit la ascensiunea UT-ei când am început noul drum din ligile inferioare . Ar fi meritat și o promovare in acel baraj cu Voluntari. Plus ca ar aduce un plus probabil defensivei . Chit ca e la început de drum in antrenorat ,merita un loc pe banca UT-ei. Alt nume care sa ajute mai mult nu văd din academie .


RE: Stiri, sezonul 2021-2022 - Kapa - 01-02-2022

Se pare totuși că dependența lui Meszar față de Apostu este mai mare decât a lui Balint față de același impresar... cred că venirea lui Leo Grozav ar fi deranjat destul de mult apele...


RE: Stiri, sezonul 2021-2022 - sRg97 - 01-02-2022

Eu zic sa încetam aceste discuții . Sa ii acordam șanse sezonul asta lui Badea iar apoi tragem linie . Ne-am înhămat la un proiect alături de Apostu care pana acum a dat roade. Chit ca ne convine chit ca nu,UTA este o echipa de mijlocul campionatului care cu mai mult noroc se afla acum in primele 3-4 echipe . Nu are rost sa mai vorbim acum,vedem unde ne aflam la sfârșitului sezonului regular iar apoi putem trage concluziile ,nu ma aștept la multe puncte in următoarele 2 partide ,rămâne de văzut . Sa ne vedem cu toții sâmbătă la stadion . HAI UTA !


RE: Stiri, sezonul 2021-2022 - Cristi_Arad - 01-02-2022

Tinand cont de context, cred ca Badea este antrenorul potrivit la momentul actual, chiar daca din punct de vedere al CV-ului am fi avut optiuni mai bune. O parte din motive le-au explicat cei din conducere.
Cred ca un alt motiv important pentru care s-a mers pe varianta asta e fix legat de Apostu, si cred ca pana la finalul campionatului cel mai bine este sa ramanem in relatii bune cu el. Nu era momentul ca acum, in plin campionat si in criza de rezultate, sa stricam relatia cu Apostu pentru ca era riscul sa se instaleze haosul in vestiar, tinand cont de faptul ca 95% din jucatori au ajuns la Arad prin intermediul lui. Badea are rolul sa pastreze un climat pozitiv si care sa favorizeze cooperarea intre toti cei implicati: conducere, impresar, jucatori, etc., fara a se produce o ruptura care nu cred ca ar fi benefica acum.
La vara putem trage o linie groasa, putem face o analiza la rece si abia apoi putem decide daca se impune o schimbare radica de strategie.

P.S. Am ascultat conferinta de presa, imi pare la fel de carismatic ca si balint, vorbeste cel putin la fel de bine, pare ceva mai echilibrat, dar eu oricum nu mai sunt impresionat de vorbe.
Si apropo, cred ca a facut aceeasi greseala pe care a facut-o Balint sezonul asta: a declarat ca primul lucru pe care l-a cerut conducerii, a fost o prima de calificare in Play-off. Nu mi se pare foarte intelept sa faci asta, daca vrei sa detensionezi lucrurile la un club cu suporteri patimasi, precum UTA. Deja cine va fi prezent sambata la meci se asteapta la exprimare si la rezultate de Play-off.


RE: Stiri, sezonul 2021-2022 - ritza_ - 01-02-2022

A glumit cu prima.....


RE: Stiri, sezonul 2021-2022 - sRg97 - 01-02-2022

(01-02-2022, 13:22)Cristi_Arad a scris: Tinand cont de context, cred ca Badea este antrenorul potrivit la momentul actual, chiar daca din punct de vedere al CV-ului am fi avut optiuni mai bune. O parte din motive le-au explicat cei din conducere.
Cred ca un alt motiv important pentru care s-a mers pe varianta asta e fix legat de Apostu, si cred ca pana la finalul campionatului cel mai bine este sa ramanem in relatii bune cu el. Nu era momentul ca acum, in plin campionat si in criza de rezultate, sa stricam relatia cu Apostu pentru ca era riscul sa se instaleze haosul in vestiar, tinand cont de faptul ca 95% din jucatori au ajuns la Arad prin intermediul lui. Badea are rolul sa pastreze un climat pozitiv si care sa favorizeze cooperarea intre toti cei implicati: conducere, impresar, jucatori, etc., fara a se produce o ruptura care nu cred ca ar fi benefica acum.
La vara putem trage o linie groasa, putem face o analiza la rece si abia apoi putem decide daca se impune o schimbare radica de strategie.

P.S. Am ascultat conferinta de presa, imi pare la fel de carismatic ca si balint, vorbeste cel putin la fel de bine, pare ceva mai echilibrat, dar eu oricum nu mai sunt impresionat de vorbe.
Si apropo, cred ca a facut aceeasi greseala pe care a facut-o Balint sezonul asta: a declarat ca primul lucru pe care l-a cerut conducerii, a fost o prima de calificare in Play-off. Nu mi se pare foarte intelept sa faci asta, daca vrei sa detensionezi lucrurile la un club cu suporteri patimasi, precum UTA. Deja cine va fi prezent sambata la meci se asteapta la exprimare si la rezultate de Play-off.

A subliniat ca era o gluma legat de prima . Probabil are trecut in contract un Bonus in caz ca ajunge acolo,la fel cum au și jucătorii și cum a avut și Balint


RE: Stiri, sezonul 2021-2022 - Cristi_Arad - 01-02-2022

Nici de gluma nu mai e buna asta pentru noi.  Smile


RE: Stiri, sezonul 2021-2022 - psv - 01-02-2022

(01-02-2022, 12:07)Kapa a scris: Se pare totuși că dependența lui Meszar față de Apostu este mai mare decât a lui Balint față de același impresar... cred că venirea lui Leo Grozav ar fi deranjat destul de mult apele...

Apostu l-a propus pe Grozavu ca varianta de antrenor ,deci ce spui tu cade!


RE: Stiri, sezonul 2021-2022 - Pelle - 01-02-2022

(01-02-2022, 14:56)psv a scris:
(01-02-2022, 12:07)Kapa a scris: Se pare totuși că dependența lui Meszar față de Apostu este mai mare decât a lui Balint față de același impresar... cred că venirea lui Leo Grozav ar fi deranjat destul de mult apele...

Apostu l-a propus pe Grozavu ca varianta de antrenor ,deci ce spui tu cade!

Si atunci, cum putem afla de ce nu a fost adus el? Ma indoiesc ca nu ni l-am putut permite...


RE: Stiri, sezonul 2021-2022 - Man09 - 01-02-2022

@Pelle Grozavu in gazeta parca a declarat ca negociază dupa meciul cu Sepsi gen nu ar fi vrut sa deconteze un rezultat atât de repede, pe cand Badea și-a asumat sa preia echipa imediat pt curaj merită apreciat.
Probabil dubla asta cu Sepsi si CFR trebuia gestionata de antrenorii din Academie un risc pe care factorii de decizie nu l-au dorit.
Poenaru e încă sub contract cu Mediaș, Roșu nu a avut demult contact cu fotbalul romanesc,Uhrin trebuia chemat din Cehia si probabil era aceiași situație cu Grozavu, Restul Teja, Neagoe etc. nu a mai fost nevoie sa fie contactați ca acceptase Badea.
L. E. : Posibil sa fie si o mică schimbare de optică de la un antrenor foarte sever ca Balint la un antrenor mai maleabil ca si Badea, cum la UTA jucătorii straini mulți joacă la naționale au un statut relativ consacrat au mers pe soluția asta de antrenor tactician.


RE: Stiri, sezonul 2021-2022 - FlorinCR - 01-02-2022

Pana la urma o sa vedem cum vor merge treburile cu Badea,mai bine,mai rau desi mai rau nu prea vad cum,eventual doamne fereste sa retrogradam chit ca asta ar insemna sa fim fraierii fraierilor la ce debandada si lipsa de valoare e la unele echipe.Eu zic pacat pt ca jocul chiar incepuse sa mearga bine cu Balint,fata de primul sezon cand stateam cu fundu in poarta si in unele meciuri daca aveam o ocazie de gol era sarbatoare,dar ceva s-a rupt acolo in vestiar si pe fondul lipsei de rezultate cauzata si de ratarile imense plus greselile flagrante de arbitraj,unele voite cum a fost si in meciul cu rapid cand arbitrul a vazut clar faultul la Batha dar nu a vrut sa mai dea un penalty.Ceea ce nu inteleg si aici cred ca e vina lui Balint,e lipsa de forma a unor jucatori care in momentul cand au venit la UTA chiar au impresionat:Mode,Baravykas sau Batha.Eu sper ca isi vor da drumul la joc cu noul antrenor.


RE: Stiri, sezonul 2021-2022 - psv - 02-02-2022

(01-02-2022, 15:34)Pelle a scris:
(01-02-2022, 14:56)psv a scris:
(01-02-2022, 12:07)Kapa a scris: Se pare totuși că dependența lui Meszar față de Apostu este mai mare decât a lui Balint față de același impresar... cred că venirea lui Leo Grozav ar fi deranjat destul de mult apele...

Apostu l-a propus pe Grozavu ca varianta de antrenor ,deci ce spui tu cade!

Si atunci, cum putem afla de ce nu a fost adus el? Ma indoiesc ca nu ni l-am putut permite...

Banii ,a cerut foarte multi bani,mai mult decat atat vrea inca 3 jucatori,greu de satisfacut asa ceva acum!