Etapa #23: Rapid București - UTA, 29.01.2022, ora 20:00, Digisport 1
30-01-2022, 12:00,
#30
RE: Etapa #23: Rapid București - UTA, 29.01.2022, ora 20:00, Digisport 1
3 goluri in 10 meciuri, 5 puncte din 30 posibile si nici o victorie ! Iar unii mai viseaza la play-off ! Schimbam o echipa intreaga in fiecare pauza competitionala si tocam bani si resurse sustinand ca ne intarim. Ne laudam ca avem centru puternic de juniori dar nu promovam tineri la prima echipa. Undeva e un scurt-circuit in strategie. Ceva sigur facem gresit si incepe sa se vada ! Da, Balint a fost o carte castigatoare pentru ce ne-am propus sa facem in 2019 cand a venit la club, sa promovam si sa ne salvam in primul sezon. Si colaborarea cu Apostu a fost un lucru bun pentru momentele respective. Dar ambele variante isi dovedesc in prezent limitele si cam e momentul sa schimbam ceva pana nu e prea tarziu. Noi, incepand cu rezultatul din meciul de aseara intram clar in lupta pentru evitarea retrogradarii, care va fi dura si cu multe frustrari si nu vad cu ce sanse reale daca vom continua cu Balint. Efectiv si-a atins nivelul maxim de competenta. Nu e cazul sa nu ii recunoastem meritele pentru tot ceea ce a facut bun pentru echipa, dar si-a cam terminat resursele si nu are ce sa ne mai ofere din acest moment. Aceleasi metehne: seceta ofensiva, joc static, lipsa de reactie cand suntem condusi sau da cealalta echipa gol, incapatanare tactica si joc fricos sau mai nou conflicte cu jucatori de valoare sau chiar exponentiali pentru echipa (Erico).
Imi amintesc de parcursul din sezonul 2007-2008, ultima perioada in care am stat doi ani consecutivi in prima liga. Am inceput cu surle si trambite dar din esec in esec ne-am trezit jos in clasament si nu am mai putut sa ne revenim. Fara doar si poate, o echipa care are asa linie de rezultate in ultimele zece meciuri nu poate decat sa se bata pentru evitarea retrogradarii !
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Etapa #23: Rapid București - UTA, 29.01.2022, ora 20:00, Digisport 1 - de Miltiades87 - 30-01-2022, 12:00

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)