Meciuri amicale in sezonul 2014-2015
04-02-2015, 14:57, (Ultima modificare: 04-02-2015, 14:59 de Redpunk_one.)
#61
RE: Meciuri amicale in sezonul 2014-2015
Prima repriza bunicica in care UTA putea sa conduca cu 2-3 goluri diferenta. Ce pot spune ca am avut un 11 metri ratat de Voicu, 2 bari din actiune (una Hlistei, a doua cred ca Stratila), ocazii mari cu portarul au mai avut Rus, Tudor si Hlistei. In a doua repriza timisorenii au fost mai periculosi , au intrat majoritatea titularilor lor iar la noi au intrat rezervele (doar Botis si Filaret au ramas 90 de min!) . Rezultatul a ramas insa 0-0 pana la final chiar daca UTA a fost mult mai putin prezenta in jumatatea lor. Mi-au placut cum au jucat Chindris, Stratila, Hlistei, Botis, Filaret, Voicu si cei doi portari. Nu mi-au placut Copil, Dobrean si Varga. Slabut au jucat si atacantii insa tinand cont de ce fundasi aveau in fata (Ov Petre, Canu, Balace, Scutaru, Melinte, Neagu, etc) s-au descurcat acceptabil.

Un meci ok cu o echipa foarte buna (timisenii au doua echipe complete bune pt div a II-a cu jucatori care au fost la nationala si au jucat sute de meciuri in liga I) un test util care poate le-a crescut increderea unora dintre jucatorii mai tineri din lotul nostru dar si unor carcotasi "antrenori pe internet".

Frumos terenul la Siria , mai bun ca si cel de pe Motorul si mult mai lat si mai lung permitandu-ne sa jucam mai creativ/combinativ . Chiar vorbeam in tribuna ca la jocul nostru ne chinuim de 2 ani pe Motorul cu echipe care se apara 90% din timp cand pe o arena de dimensiuni normale misiunea ne-ar fi fost mult mai usoara....dar in Arad nu mai avem stadioane pe care sa jucam Sad
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Meciuri amicale in sezonul 2014-2015 - de Redpunk_one - 04-02-2015, 14:57

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)