Chestionar: Cu cine veti vota in turul II?
Victor Ponta
10.00%
4 10.00%
Klaus Iohannis
85.00%
34 85.00%
Nu votez / Invalidez votul
5.00%
2 5.00%
Total 40 voturi 100%
* Aţi votat pentru acest element. [Arată rezultate]

Alegeri prezidentiale 2014 - turul II
05-11-2014, 21:00, (Ultima modificare: 05-11-2014, 21:37 de Kidu.)
#26
RE: Alegeri prezidentiale 2014 - turul II
(05-11-2014, 16:43)Redpunk_one a scris: Calm Kidule ca nu rezolvi nimic cu astfel de atitudini. Si daca iti arata Luci ca a votat ii dai si lui o flegma ? Sau altora din peluza sau oameni care iti sunt prieteni sau rude ? Noi cei care dorim sa nu fie pontanacul presedinte trebuie sa ne facem datoria si sa convingem oamenii din jurul nostru sa iasa la vot si sa inteleaga argumentele ca exista riscul unor 5 ani destul de grei pt Romania ....dar trebuie sa intelegi si tu Kidule ca nu iti vei pierde locul de munca , familia iti va fi tot acolo, UTA trebuie sa promoveze in continuare, berea e buna tot daca o bei rece .

Am spus clar ca frustrarea mea se indreapta impotriva celor prea comozi sau ignoranti care vor veni sa se planga dupa aia.
Referitor la Luci am spus in pagina precedenta ca ii respect optiunea chiar daca il voteaza pe Ponta. Nu sunt de acord cu el, nu ma conving argumentele lui dar ii respect votul.

Poate nu imi pierd locul de munca, nu acum insa nici nu imi convine sa vina jegul asta si sa imi traga un impozit de 30% de exemplu ca asa considera el ca trebuie sa platim cei ce depasim un anumit prag salarial.
Pana una alta tot ce am realizat am realizat prin munca si prin forte proprii, nu m-a bagat nimeni, nu m-a avansat nimeni fara sa merit, stiu cat am tras pentru un loc de munca decent si din cauza asta nu accept un cacat incompetent si demagog ca presedinte.

Mi-e suficient sa ma uit ce se intampla la unguri, ce derapaj periculos a facut Orban asa ca un PSD cu putere deplina imi da frisoane pentru ca inainte sa te ajute UE, SUA trebuie sa te ajuti tu singur, sa arati ca vrei sa fii ajutat iar de lucrul asta nu sunt prea convins cu Ponta presedinte.

Citat:Monica Macovei: Am depus plangere penala impotriva lui Victor Ponta, Corlatean si Stanoevici pentru impiedicarea romanilor din strainatate sa voteze / Il voi sustine pe Klaus Iohannis daca respecta principiile statului de drept

Candidatul independent la prezidentiale Monica Macovei a anuntat, miercuri, intr-o conferinta de presa sustinuta la sediul de campanie, ca a depus plangeri penale la Parchet, atat in nume propriu, cat si in numele cetatenilor, impotriva premierului Victor Ponta, a ministrului de Externe Titus Corlatean si a ministrului pentru romanii de pretutindeni, Bogdan Stanoevici, dar si impotriva presedintilor sectiilor de votare din strainatate care au impiedicat dreptul la vot al romanilor. Monica Macovei ii acuza pe premier si pe cei doi ministri ai cabinetului sau de incalcarea a trei articole din Codul penal: impiedicarea dreptului la vot, abuz in serviciu si neglijenta in serviciu.

Sursa: http://www.hotnews.ro/stiri-politic-1847...-presa.htm

Scrisoarea trimisa catre Klaus Iohannis:
http://media.hotnews.ro/media_server1/do...hannis.pdf


Mesaje în acest subiect
RE: Alegeri prezidentiale 2014 - turul II - de Kidu - 05-11-2014, 21:00

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 3 Musafir(i)