Etapa nr. 15: UTA - ACS VM Craiova (14.03.2015, ora 15:00)
09-03-2015, 22:33, (Ultima modificare: 09-03-2015, 22:36 de Oli.)
#1
Etapa nr. 15: UTA - ACS VM Craiova (14.03.2015, ora 15:00)
[Imagine: u5i9TvP.jpg]

Craiova vine la Arad cu antrenor nou. Victor Naicu: ”E bine că nici UTA n-a jucat”


Viitorul Municipal Craiova e prima adversară a roș-albilor în meciurile oficiale. Oltenii vin pe ”Motorul” sâmbăta viitoare conduși de-acum de pe banca tehnică de un fost fundaș al Universității Craiova.

Victor Naicu e noul antrenor principal al trupei relocate în comuna Ișalnița și a glumit pe seama unui debut cu dreptul, după ce Minerul Mehedinți nu s-a prezentat în fieful său în prima etapă. ”Pot spune că am debutat cu dreptul, că am câștigat cu 3-0. Nu prea mă bucur de situație, că punctele astea nu ne ajută cu nimic. Dacă Minerul se prezintă de săptămâna viitoare la meciuri ar fi o treabă, dar dacă se retrag nu avem nici un avantaj. Dacă toată lumea stă și cu ei, deja din 12 etape mai sunt zece de jucat. Era bine să fi jucat, să fi intrat și noi în febra campionatului, dar dacă așa a fost să fie”, a comentat Naicu pentru Gazeta de Sud.

”Etapa viitoare vom juca la Arad, dar nici UTA nu a jucat astăzi
(n.r. vineri) deci până la urmă e bine”, a adăugat antrenorul, citat de aceeași sursă.
http://sportarad.ro/craiova-vine-la-arad...n-a-jucat/
Răspunde


Mesaje în acest subiect
Etapa nr. 15: UTA - ACS VM Craiova (14.03.2015, ora 15:00) - de Oli - 09-03-2015, 22:33

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)