Etapa nr. 15: UTA - ACS VM Craiova (14.03.2015, ora 15:00)
14-03-2015, 18:45,
#13
RE: Etapa nr. 15: UTA - ACS VM Craiova (14.03.2015, ora 15:00)
Stau şi mă gândesc dacă e bine sau nu că azi am avut ceva emoţii. În loc să batem categoric la zero am preferat un joc pe vârfuri în prima repriză gândind că avem totul sub control. Iată că nu a fost aşa pentru că frumuseţea fotbalului, zic eu, a făcut ca noi să ne arătăm încă o dată minusurile din apărare şi în consecinţă a trebuit să tremurăm în tribune până la golul doi.  Putem spune că cei intraţi în repriza a doua ne-au adus victoria, lucru care mă face să mă întreb de ce am adus jucători cu nume dacă nu ştim să-i motivăm. Poate că în meciurile viitoare va veni rândul lor să contribuie decisiv la victorie pentru că sunt jucători de valoare pentru acest nivel şi pot să ne ajute prin execuţii, pase, plasament etc.

Despre jucători aş zice un singur lucru: este a doua oară în acest campionat când am văzut la Copil hotărârea de a lua mingea la o fază fixă pentru a executa decisiv. La golul doi l-a împins pe Burlă la o parte şi a centrat perfect pentru Hlistei. Prima dată a fost la acel 11 metri cu Filiaşi. Încă o asemănare dintre cele două meciuri ar fi că în ambele am luat gol din faze asemănătoare: şut de la distanţă.
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Etapa nr. 15: UTA - ACS VM Craiova (14.03.2015, ora 15:00) - de I 929 - 14-03-2015, 18:45

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)