Etapa nr. 15: UTA - ACS VM Craiova (14.03.2015, ora 15:00)
15-03-2015, 15:14,
#19
RE: Etapa nr. 15: UTA - ACS VM Craiova (14.03.2015, ora 15:00)
Roli Nagy: ”Aș fi vrut să fim mai dezinvolți după 1-0”

UTA și-a cam făcut singură viață grea după ce a deschis scorul. Până atunci, roș-albii arătaseră vigoare și claritate în atac, însă apoi au avut un final de repriză de pedalat în gol. Scenariul meciului din tur cu Filiași a apărut preț de câteva minute, în actul al doilea, când oaspeții au egalat, dar Roli Nagy a reacționat repede: Hlistei, Copil și Rus au intrat bine în meci și arădenii și-au revenit, reușind o victorie ce putea fi și mai clară.

”Nu ne-am luat după linia de clasament, eram obligați să câștigăm. La revenirea adversarului a fost un moment de precipitare în rândurile noastre, n-am înțeles-o, aș fi vrut să fim mai dezinvolți după 1-0. Dar băieții au avut reacție pozitivă și au crezut în victorie. La adversari s-au schimbat multe în bine. A trecut un joc, am luat cele 3 puncte și nimic mai mult, e istorie meciul. Primul obiectiv a fost îndeplinit, ne gândim la următorul joc”, a comentat antrenorul arădean, care n-a ascuns că l-a nemulțumit suprafața de joc.


”La 1-0, având o linie de mijloc cu experiență, n-am ținut adversarul în corzi. Echipa se poate exprima mult mai bine, dar, până la urmă, mai important e să luăm 3 puncte”, a adăugat Nagy.
http://sportarad.ro/roli-nagy-as-fi-vrut...-dupa-1-0/
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Etapa nr. 15: UTA - ACS VM Craiova (14.03.2015, ora 15:00) - de Oli - 15-03-2015, 15:14

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)