Etapa nr. 22: UTA - Minerul Motru (02.05.2015, ora 18:00)
02-05-2015, 22:01,
#11
RE: Etapa nr 22: UTA - Minerul Motru (02.05.2015, ora 18:00)
Subscriu la ce a scris Kidu despre joc şi echipă. Despre Piţ nu ştiu ce să zic pentru că în general cred că la echipă e nevoie de calm, de analiză cât se poate de rece şi profesionistă a greşelilor care ne aduc la exasperare în fiecare meci. Nu ştiu ce exact ce a făcut, am înţeles că a sărit la bătaie la un spectator de la tribuna I, e foarte grav, însă din punctul meu de vedere acum trebuie să ne concentrăm pe meciurile care urmează. Tribunele sunt aproape de teren, se cam aude tot ce comentăm, iar cineva ar trebui să le spună jucătorilor să nu ia în seamă tot ce zicem. Dacă cineva de la noi din peluză îi spune ceva lui Bodea, de exemplu, el să facă bine să nu răspundă, să pretindă că nu aude! La fotbal întodeauna se comentează, mai ales când sunt meciuri mai proaste. Concentrarea lor trebuie să fie pe meci, pe minge! Sper ca Roli şi Meszar să le zică ce trebuie jucătorilor în zilele ce urmează. 

Altfel a fost unul din cele mai ciudate meciuri din ultimii ani, şi nu mă refer la ceva necurat.  Nu se poate să ne dea Motru trei goluri acasă! Atmosfera a fost foarte anostă. Spectatori puţini din cauze de lene, 1 mai, ploaie. Poate ar trebui să ne facem şi nouă puţină autocritică pentru că nu sunt meciuri multe acasă, avem şanse mari de promovare şi nu ne cere nimeni să ne deplasăm pe la Turceni la sute de kilometri. Din păcate avem şi noi, spectatorii, problemele noastre de mentalitate. "Trebuie să dăm 6 goluri ca să câştigăm un meci", a zis Strătilă când a ieşit de pe teren pe lângă noi. A avut dreptate...Cu o astfel de apărare avem emoţii serioase la Turceni, echipă care a dat două goluri şi Sebişului. Nu vreau să disec acum mai mult meciul, poate mai la rece. 
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Etapa nr 22: UTA - Minerul Motru (02.05.2015, ora 18:00) - de I 929 - 02-05-2015, 22:01

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)