Etapa #11: UTA - Chindia Targoviste (31.10.2015, ora 11:00)
31-10-2015, 20:15,
#16
RE: Etapa nr. 11: UTA - Chindia Targoviste (31.10.2015, ora 11:00)
Cu un management bun fara sa bage nimeni bani in buzunar am rezista lejer in prima liga , fie ca se mareste capacitatea de pe Motorul sau se termina o tribuna o peluza si vestiarele la stadionul nou , sau facem un compromis si jucam altundeva jumatate de an ( nu am fi primii care fac asta ) ar trebui sa se forteze promovarea de anul acesta. In momentul de fata cat pot fi salariile pe luna? intre 30-50 de mii de euro cred , in momentul in care promovam avem asigurat peste 1,2 milioane de euro de la televiziune mai punem 4-500 de mii care vin de la primarie mai 200 de mii minim de la sponsori + abonamente si bilete vandute la fiecare meci poate mai 100-200 de mii de euro intr-un an ( desi cu stadionul nou si o prezenta de 10 mii de oameni la fiecare meci am avea cel putin 50 de mii de euro pe meci ) deci daca te intinzi cat poate sa acopere plapuma la un plafon de salarii de 100 de mii pe luna ar trebui sa nu ai nici o problema sa platesti salarii si sa duci o viata linistita , aici se mai adauga potentiale vanzari de jucatori gen Burla, Hlistei sau altii de exp sa zicem ca ii dai undeva intre 1-200 de mii si pastrezi si 20 % dintr-un viitor transfer si asa ne-am autofinanta si am putea sa crestem usor de la an la an , modelul pe care il implementeaza Hagi la Viitorul ar trebui urmat pentru ca la cum arata fotbalul nostru in momentul de fata Viitorul o sa domine in urmatorii ani fotbalul din liga 1.
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Etapa nr. 11: UTA - Chindia Targoviste (31.10.2015, ora 11:00) - de bsa924 - 31-10-2015, 20:15

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)