Etapa #11: UTA - Chindia Targoviste (31.10.2015, ora 11:00)
03-11-2015, 19:24,
#34
RE: Etapa nr. 11: UTA - Chindia Targoviste (31.10.2015, ora 11:00)
Dupa postarea mea de mai sus am citit un articol de Leo Sfara pe aradon:

http://www.aradon.ro/se-apropie-marea-batalie/1587003

"...Din această cauză, la UTA nu se vorbeşte de promovare, parcă nimeni nu are curaj să pronunţe acest cuvânt. De la conducere şi până la cei mai influenţi suporteri, toţi vorbesc de puncte albe, pentru zile negre (care vor veni, cu siguranţă, în acest context). Toţi spun că echipa s-a distanţat de locul 7 (!), iar ăsta e cel mai bun lucru. În plus, se vorbeşte foarte mult de promovarea tinerilor, probabil a altora, căci la meciul cu Mioveni, de exemplu, au fost cinci în teren. Dar nu se aduce în discuţie faptul că la UTA sunt jucători care au mai jucat, sau vor să joace în prima ligă. Strătilă, Szekely, Curtuiuş, chiar Botiş, Chindriş sau Gligor sunt doar câteva nume care au faţă de prima ligă...

Vreau sa-mi cer scuze fata de jucatorii mai experimentati, care sant ignorati cateodata in discutiile si planurile noastre pe termen lung. Tot vorbim de tineri, dar sa nu uitam ca jucatorii experimentati merita tot respectul nostru si toata admiratia noastra ! Multumiri pentru tot ce faceti!
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Etapa nr. 11: UTA - Chindia Targoviste (31.10.2015, ora 11:00) - de RedNeck - 03-11-2015, 19:24

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 2 Musafir(i)