Play-off #5: FCM Baia Mare - UTA (30.04.2016, ora 11:00)
30-04-2016, 13:04,
#37
RE: Play-off #5: FCM Baia Mare - UTA (30.04.2016, ora 11:00)
Ofensiv avem calitate şi potenţial, pe joc defensiv suntem mai vulnerabili. La unele partide avem şi probleme de mentalitate, cum ar fi şi azi la Strătilă sau în sezonul regulat la Mioveni sau la Mediaş. Dacă ne aducem aminte, şi acum un an, dar şi acum doi, am promovat tot aşa cu emoţii, cu meciuri mai puţin bune spre final, în care echipa a tras din greu cu nişte adversari mai slabi. În play-offul ăsta cred că nu sunt mari diferenţe între echipe, şi am explicat de ce nu cred că Baia Mare e aşa o echipă slabă. Dacă jucătorii lor ar fi făcut grevă, n-ar fi vrut să intre pe teren, ar fi făcut scandal, de abia atunci cred că victoria noastră ar fi fost logică. "Injecţia" de moral de săptămâna asta i-a făcut să ritmul, a revenit şi antrenorul pe care jucătorii îl stimează (i-au dedicat gol la Braşov). Posibil ca până sâmbăta viitoare să se mai ducă din "entuziasmul" lor şi să avem un meci mai uşor. 

Nu avem cele mai mari şanse la locul 1. După dubla asta Mediaş - Chindia m-aş mulţumi şi dacă târgoviştenii ar fi scoşi de tot din calcule. Ideal ar fi să rămânem la 3 puncte de Mediaş. Se poate dacă batem noi sâmbătă, iar între Mediaş şi Chindia va fi un egal şi o victorie a sibienilor.
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Play-off #5: FCM Baia Mare - UTA (30.04.2016, ora 11:00) - de I 929 - 30-04-2016, 13:04

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)