Play-off #9: UTA - CS Mioveni (22.05.2016, ora 11:00)
22-05-2016, 14:03,
#13
RE: Play-off #9: UTA - CS Mioveni (22.05.2016, ora 11:00)
Cred că au transmis Chindia, nu Mediaş. Chindia a câştigat cu gol din 11 metri, în timp ce pe noi iar a aruncat arbitrul o găleată de vopsea galbenă. 4 sau 5 cartonaşe în primele 15 minute, unele acoperite de regulament, altele nu chiar aşa de mult, mai ales că era începutul partidei. În ultimul minut, Hlistei faultat (cot în coaste, îl durea şi la final), se lasă jocul să continue şi Mioveni au ocazie de gol. 

Oricum, felicitări băieţilor! O victorie preţioasă, un meci foarte foarte greu. Băieţii au părut obosiţi dar au tras de ei,nu chiar toţi, dar s-au compensat unii pe alţii. Să nu zicem rău de nimeni, dar să-i lăudăm pe cei care merită: Botiş, Manea, Burlă, Chindriş, Tănase, Strătilă samd. Păcat că Roli nu a forţat mai mult nişte juniori de apărare pentru că azi, pe lângă Polgar ieşit accidentat, şi Manea a avut dureri dar cu toate astea a terminat meciul (bravo!).

Mioveni aceeaşi echipă bună, dar căreia îi lipseşte agresivitatea în atac. Dacă aveau şi ei ceva miză reală (sportivă pentru ei, nu bani de la Târgovişte), nu cred că băteam azi. Ayza iar a jucat foarte bine, noroc că nu i-a mai ieşit nimic decisiv. 

Sper să ne recuperăm fizic şi mental până la meciul de la Braşov. Ar fi mare păcat să pierdem locul 2 în ultima etapă, după toate greutăţile pe care le-am avut de înfruntat în acest play off.
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Play-off #9: UTA - CS Mioveni (22.05.2016, ora 11:00) - de I 929 - 22-05-2016, 14:03

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)