Baraj #2: UTA - FC Voluntari (12.06.2016, ora 13:00, Digi Sport 1)
14-06-2016, 10:52,
#33
RE: Baraj #2: UTA - FC Voluntari (12.06.2016, ora 13:00, Digi Sport 1)
Există lucruri care merg în acest club mult mai bine decât în trecut, există însă și unele aspecte în care nu am evoluat prea mult.  Punând în balanță, aș spune că suntem pe plus, ținând cont mai ales de performanțele sportive la nivel de seniori și juniori. Așa că băieții merită felicitați și pentru acest joc, până la urmă o victorie care demonstrează că diferența de valoare dintre UTA și Voluntari nu este atât de mare. Felicitări și lui Roli, meritau cu toții să promoveze!

Este evident că Motorul nu e un teren pe care să se joace fotbal la nivel superior și că aproape totul e improvizat acolo. Cât  a trebuit să insistăm ca să se toarne beton pe sub tribune, pentru că altfel stăteam în noroi până la genunchi la meciul cu Voluntari...Am impresia că Falcă, de vreo câteva luni, mai mult mimează că e la conducerea Primăriei. Adică nu se implică pe bune în nimic, poate nici nu semnează. Nu cred că va risca, cel puțin până la parlamentare, să intre cu Dugăeșescu într-un proces (adică să-l dea afară, iar ăla să conteste imediat în instanță și să pluseze cu niște acuzații gen abuz în serviciu). Uitați-vă câtă tevatură s-a făcut și cu Văcean. Cine știe ce scrie în fișa postului lui Dugăeșescu, cât o fi de acoperit în hârtii. 

Din păcate tot pe Motorul vom rămâne anul viitor și ținând cont de falimentul Rapidului, e posibil să jucăm și în Liga I acolo. Episoade ca cel de duminică ar fi trebuit însă prevenite de către organizatori, mă refer la club dar în special la administratorii bazei sportive. Clubul până la urmă plătește chirie pentru o bază sportivă a cărei întreținere nu cade în sarcina sa. E o chestie ce trebuie lămurită între cele două părți, inclusiv privind achiziția unor unelte sau utilaje de folosit în astfel de cazuri (T-uri, pompă hidrofor mică samd).

Despre bilete, eu reproșez în primul rând faza cu abonații, trebuia totuși să li se rețină biletele măcar o zi. Apoi însă cu o cerere de patru-cinci ori cât capacitatea stadionului nu ai ce criteriu obiectiv să mai folosești. Orice s-ar fi făcut, nu putea fi mulțumită toată lumea. Poate că o idee ar fi fost vânzarea biletelor doar la stadion sau la sediul clublui de pe Calea Victoriei, câte maxim 4 bucăți de cumpărător cu înregistrarea seriei și numărului C.I, între orele 16-20.  Partea pozitivă este că în ambele meciuri, cei care au intrat în stadion au cântat și au susținut activ echipa, aici mă refer în special la cei de la tribuna a II a.

Codru și Claudiu...nu știu cine altcineva ar veni pe un salar mic, luat cine știe cum și când. Nu m-aș dispensa de ei pentru că niciunul nu poate fi acuzat de indolență. Ambii însă mai trebuie să acumuleze experiență în acest domeniu destul de solicitant. Meszar nu le poate face pe toate pentru că el e și director la DJTS, și manager al unor proiecte gen maratoane, pe care cred că le organizează de la A la Z. Relația dintre club și Falcă...știți voi cine e Falcă, eu unul înțeleg situația, chiar dacă nu îmi place. E bine însă că noi temperăm din avântul ăsta și le dăm de înțeles să nu întindă prea mult coarda cu pozele, mesajele sau acțiunile tâmpite.

Echipa are vacanță doar 10 zile, cantonamentul e deja stabilit. După cum zicem, unele lucruri funcționează bine și foarte bine, altele mai puțin bine. Riscând să zic ceva a la Hagi, să păstrăm lucrurile bune și să le îmbunătățim pe cele proaste, mai ales că poate vom juca până la urmă în Liga I.
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Baraj #2: UTA - FC Voluntari (12.06.2016, ora 13:00, Digi Sport 1) - de I 929 - 14-06-2016, 10:52

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)