Etapa #11: UTA - Juventus Bucuresti (08.10.2016, ora 15:30, Digisport 1)
09-10-2016, 13:22,
#35
RE: Etapa #11: UTA - Juventus Bucuresti (08.10.2016, ora 15:30, Digisport 1)
Nu, nu e doar un jucător. Atunci când unii jucători au un astfel de comportament iar conducerea e pasivă înseamnă că o astfel de atitudine e considerată normală sau permisă de către club. Actele astea de indisciplină și vedetism se tot adună: vezi povestea cu manele din vestiar (țineți minte circul de la Târgoviște și cum ne-am făcut de râs), prezența în club (și ieri chiar în lotul de 16!) a unui junior care face bișniță cu bilete înaintea barajului cu Voluntari, jucători care trag de urechi suporteri pe facebook, căpitan de echipă care reproșează publicului că vrea spectacol, antrenor care am înțeles a transmis printre dinți ceva mesaj cu mame și acte sexuale după meciul de la Becicherecu Mic. Atâta timp cât conducerea nu pune piciorul în prag să elimine astfel de derapaje eu pot să o consider ca atitudine acceptată. Și asta unde, la un club unde jucătorii, echipa, clubul au beneficiat de o susținere necondiționată, unde n-au fost scandaluri provocate de suporteri, unde n-a fost presiune deloc. Din păcate ajungem la vorba lui Proca, fotbalistul român nu muncește decât atunci când e ars la bani și când sunt suporterii tot timpul cu gura pe el! Cum începem să ne comportăm cu toții normal, cum și-o iau în cap și se cred super vedete!
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Etapa #11: UTA - Juventus Bucuresti (08.10.2016, ora 15:30, Digisport 1) - de Giuliano - 09-10-2016, 13:22

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)