Etapa #29: UTA - Sepsi OSK Sfântu Gheorghe (15.04.2017, ora 11:30, Digisport 1)
15-04-2017, 15:05, (Ultima modificare: 15-04-2017, 15:06 de Giuliano.)
#18
RE: Etapa #29: UTA - Sepsi OSK Sfântu Gheorghe (15.04.2017, ora 11:30, Digisport 1)
Situaţie de criză? Jocul nu merge? Pericol să înregistrăm al patrulea rezultat negativ? Nicio problemă, ieşire din impas marcă înregistrată UTA: mai scoatem din joben un junior care să scape pielea vedetelor. Astăzi ne-a scos Albert Stahl, băiatul a luat meciul pe cont propriu şi a fost factorul decisiv în înclinarea balanţei.
Jocul n-a mers nici astăzi însă am avut mai multă determinare. Părerea mea e că suntem o echipă de moral şi victoria asta s-ar putea să-i deblocheze pe unii jucători cărora de câteva meciuri nu le mai iese nimic.
Cu siguranţă Roşu are partea lui de vină la ultimele insuccese dar nu pot să nu remarc faptul că astăzi a făcut 3 schimbări foarte inspirate care, fiecare dintre ele, a adus ceva în plus în jocul nostru.
Dacă e un singur lucru care m-a supărat astăzi e faptul că l-am văzut pe Issa în tricoul oaspeţilor. Un mijlocaş complet, pe care l-am avut sub nas şi pe care puteam să-l semnăm liber.

p.s. Dacă UTA ar scoate tricouri cu Adili şi-ar rotunji bugetul. Macedonianul a devenit favoritul publicului şi pe bună dreptate.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Etapa #29: UTA - Sepsi OSK Sfântu Gheorghe (15.04.2017, ora 11:30, Digisport 1) - de Giuliano - 15-04-2017, 15:05

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)