Etapa #30: Juventus Bucuresti - UTA (22.04.2017, ora 11:00)
21-04-2017, 20:13, (Ultima modificare: 21-04-2017, 20:49 de I 929.)
#8
RE: Etapa #30: Juventus Bucuresti - UTA (22.04.2017, ora 11:30)
Până la urmă ce am câştigat din contractul cu Digi de anul acesta? Poziţia lui Juventus spune că nimic...

Noi am jucat lunea, săptămâna viitoare vom juca marţea, cu o zi mai devreme decât restul echipelor. Oricum meciurile noastre din deplasare le-ar fi transmis iar acasă, pentru utiştii care nu ajung la meci, se putea face uşor sistemul aplicat la Poli de Radio Timişoara (transmisiune pe net cu o singură cameră). 

Sepsi-Poli: 2-1 după 0-1 la pauză. Asta e, Sepsi ne-a întors şi pe noi la 4-1 de la 0-1. Poate nu e anul nostru... Huh

Edit: 
Eu aş merge pe mâna experienţei în acest meci. Presupunând că e un meci crucial şi că "dacă nu acum atunci când", aş miza pe calităţile native ale jucătorilor Burlă şi Copil în contrapartidă cu problemele lor de comportament. Copaci nu a jucat mult mai vine defensiv (vezi meciul cu Sepsi), în schimb Burlă are avantajul centrărilor periculoase. Ne trebuie această "armă" în meciul cu Juventus. Apoi pe Copil l-aş folosi ca legătură între Curtuiuş şi cuplul Jorza-Tănase. Da, aş juca Jorza-Tănase pentru că ambii au deja un campionat şi jumătate de B şi nu ar trebui să aibă emoţiile lui Stahl, de exemplu. În condiţiile astea benzile ar rămâne pentru Andor şi Strătilă, Adili fundaş dreapta, Muntean, Piccioni, Stahl, Vâlceanu - rezerve.  Nu l-aş forţa pe Stahl vârf într-un meci cu Juventus Colentina, cel puţin nu din primul minut.
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Etapa #30: Juventus Bucuresti - UTA (22.04.2017, ora 11:30) - de I 929 - 21-04-2017, 20:13

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)