Etapa #32: Dunarea Calarasi - UTA (30.04.2017, ora 11:30, Digisport 1)
30-04-2017, 14:04, (Ultima modificare: 30-04-2017, 14:05 de Giuliano.)
#18
RE: Etapa #32: Dunarea Calarasi - UTA (30.04.2017, ora 11:30, Digisport 1)
După meciul de astăzi cred că obiectivul nostru realist trebuie să devină locul de baraj. Marea problemă însă nu e rezultatul şi jocul. Primăvara asta, în afara meciului cu Sepsi am fost ca joc sub nivelul unei echipe care are ca obiectiv promovarea. Tot respectul pentru Călăraşi care e o nucă tare pe teren propriu dar e o mare problemă când după un meci cu o echipă de mijlocul clasamentului ajungi la concluzia că adversarii sunt mai prieteni cu mingea. Totuşi noi pe ce ne bazăm când vorbim de promovare?! Da, organizare bună a clubului, condiţii de pregătire peste nivel, linişte financiară... dar acolo în iarbă? Se poate întâmpla o criză de formă de 3-4 meciuri dar sunt unii jucători care sunt în criză de formă din iarnă! Nu pretind că am răspunsurile, niciunul dintre noi nu cred că le are, şi nici nu ar fi normal. Răspunsurile şi soluţiile le aşteptăm de la conducerea tehnică şi administrativă. Şi nu verbal ci în joc; sau în măsuri!
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Etapa #32: Dunarea Calarasi - UTA (30.04.2017, ora 11:30, Digisport 1) - de Giuliano - 30-04-2017, 14:04

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)