Etapa #32: Dunarea Calarasi - UTA (30.04.2017, ora 11:30, Digisport 1)
01-05-2017, 9:32,
#47
RE: Etapa #32: Dunarea Calarasi - UTA (30.04.2017, ora 11:30, Digisport 1)
Nu cred ca are (sau nu ar trebui) nimeni pretentia sa vedem UTA ca si pe Bayern sau Real Madrid, dar trebuie sa ne ingrijoreze jocul pe care-l practica echipa. Daca echipa ar fi jucat fotbal adevarat, s-ar fi vazut daruire dar a pierdut, atunci intradevar, nu puteai zice nimic. Dar cand de etape bune, noi nu jucam nimic, jucatorii par blazati (unii), iti pui niste semne de intrebare. Eu la Stratila vad gesturi de vedeta, la fel si la Andor, pe Copil nu inteleg de ce-l joaca, Kiki a ajuns la un punct maxim, nu pare a mai evolua, Curtuius din pacate se zbate mult dar mai mult nu stie, Burla pare ca "s-a nascut talent si moare speranta". Nu stiu care este solutia sa-i faci pe toti sa "functioneze" cum trebuie, dar de asta sunt antrenorii acolo si ei trebuie sa raspunda pentru asta.
Cu toate ca jucam prost (ca sa fiu elegant), suntem in continuare in lupta pentru promovare. In conditiile date, normal s-ar pune intrebarea ce o sa facem in prima liga. Sincer nu imi fac prea multe griji. Asta cred ca spune foarte mult de nivelul in care a ajuns fotbalul romanesc...
Si eu, ca si Luci, cred ca avem sanse mari la baraj daca ajungem acolo.
Semper Fidelis
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Etapa #32: Dunarea Calarasi - UTA (30.04.2017, ora 11:30, Digisport 1) - de Miki - 01-05-2017, 9:32

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)