Etapa #36: UTA - CS Balotesti (25.05.2017, ora 17:30, Digisport 1)
25-05-2017, 21:10,
#20
RE: Etapa #36: UTA - CS Balotesti (25.05.2017, ora 17:30, Digisport 1)
Meci tipic de slab, în care s-au văzut cam toate limitele jucătorilor noştri. De departe cel mai bun a fost Adili, apoi într-adevăr Curtuiuş şi Stahl. În continuare echipa asta are nevoie de "nebunia" lui Strătilă când jocul merge prost, dar nu de nebunia aia care îl face să ia galbene gratis. 

Eu zic că acest eşec trebuie gestionat cu cap pentru că acolo, la cap, e problema. După două meciuri cu golaveraj 9-0 printre care meciul de la Timişoara, jucătorii s-au crezut iar aşi în materie de fotbal, ori uite că nu e chiar aşa. Nu este prima dată când o păţim în acest stil campionatul ăsta, să ne uităm şi la meciurile de la Brăila sau de acasă cu Luceafărul. Deci mesajul meu pentru jucători este: capul limpede, concentrare, muncă. Juniori în teren la meciul cu Chindia ca să evităm alte accidentări pe tăpşanul din Şiria. Dacă am juca cu ACS la baraj, aş juca acolo ambele meciuri - dacă se poate. Dacă nu, m-aş gândi serios să joc la Oradea meciul de acasă. Ceva nu merge acolo la Şiria, e clar. C-o fi terenul mai scurt, că n-or fi tribunele aproape, c-o fi fumul de mici... Sad
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Etapa #36: UTA - CS Balotesti (25.05.2017, ora 17:30, Digisport 1) - de I 929 - 25-05-2017, 21:10

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)