Baraj: UTA - ACS Poli Timisoara (15.06.2017, ora 17:30)
13-06-2017, 19:05, (Ultima modificare: 13-06-2017, 19:06 de Giuliano.)
#9
RE: Baraj: ACS Poli Timisoara - UTA (12.06.2017, ora 20:30, Digisport 1)
Red11 înţelegerea iniţială pentru banii de televiziune a fost că o parte din bani se împart în mod egal iar cealaltă parte în funcţie de televizări. Doar că aşa cum se întâmplă de obicei la naţia asta de care suntem foarte mândri, înţelegerea n-a mai fost respectată şi am ajuns, cum bine precizai, să primim bani de îngheţată. Doar că nu clubul e vinovat de asta.

Eu pot înţelege frustrarea celor care nu sunt în / din Arad şi îmi pare rău pentru ei, chiar sunt victime colaterale. Pe de altă parte sunt bucuros într-un fel că îşi iau ţeapă "suporterii" de rezultat şi de conjunctură: cei care au alergie la cuvântul abonament, cei care vin doar la meciurile "mari" sau cei care au aşteptat meciul tur pentru a vedea dacă "are rost" să vină la meci. Încă odată, lăsând la o parte excepţiile nefericite ale celor care din motive obiective nu pot fi la meci, în rest toţi cei care chiar şi-au dorit să susţină UTA, au deja bilet la meci.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Baraj: ACS Poli Timisoara - UTA (12.06.2017, ora 20:30, Digisport 1) - de Giuliano - 13-06-2017, 19:05

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 2 Musafir(i)