Etapa #24: UTA - FC Hermannstadt (11.03.2018, ora 12:00, Digisport 1)
13-03-2018, 20:58, (Ultima modificare: 13-03-2018, 20:59 de Giuliano.)
#37
RE: Etapa #24: UTA - FC Hermannstadt (11.03.2018, ora 12:00, Digisport 1)
@Cristi_Arad... Câteva MII de arădeni???!!! Dacă n-ar fi de plâns m-aș tăvăli pe jos de râs. În orașul ăsta sunt maxim câteva sute de oameni cărora le pasă de echipa asta. Restul vin când jucăm cu movii sau e meci de baraj ori n-au chef să iasă la pădure în weekend. Hai să ne revenim, faptul că pe 90% din orașul ăsta îi doare fix în partea dorsală de echipa asta e principala cauză pentru care suntem unde suntem acuma. Și în contextul ăsta îi puneți la zid exact pe ăia câțiva cretini (printre care mă număr și eu și-mi dau palme aproape zilnic că sunt atât de prost) care și-au sacrificat sănătatea, timpul și familiile la propriu de ani de zile pentru echipa asta. Măcar pentru considerentul ăsta am merita creditul de a bate cu pumnul masă atunci când consideram că lucrurile sunt extrem de grave! Pentru că n-am abuzat niciodată de el și ne-am câștigat dreptul ăsta făcând sacrificii care nu ne-au adus beneficii ci dimpotrivă. Dacă nu era SCU-ul ăsta la care-i găsiți mereu hibe, acuma mergeați la meciuri la FC Arad. Probabil tot cu favoritul vostru antrenor și poate chiar în Liga I. Mă întreb dacă nu era mai bine pentru toată lumea. Pe mulți dintre cei care ne înjură oricum îi doare undeva din nume și nu înțeleg nimic din nume, istorie și toată responsabilitatea ce decurge de aici, vor doar o distracție săptămânală și atât. Iar noi trăiam mai liniștiți în oazele noastre.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Etapa #24: UTA - FC Hermannstadt (11.03.2018, ora 12:00, Digisport 1) - de Giuliano - 13-03-2018, 20:58

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)