Meciuri amicale, sezonul 2019-2020
25-07-2019, 7:49,
#9
RE: Meciuri amicale, sezonul 2019-2020
Balint: „Chiar dacă am pierdut în fața unui adversar de calibru, îmi doresc mai multă responsabilitate din partea jucătorilor când îmbracă tricoul UTA-ei”

„Chiar dacă am pierdut, și acest test a fost extrem de util pentru echipa noastră. E clar că rezultatul mă nemulțumește total și mai ales maniera în care s-a conturat acesta, adică pe fondul unor greșeli personale. Pe de altă parte, am avut și momente bune de joc, în special în prima repriză. Ne-am creat acțiuni de atac consistente, ne-a lipsit, însă golul. S-a terminat 0-2, rezultat ce ne îndeamnă la analiză și la tragerea concluziilor de rigoare. Mai ales în partea a doua, am fost dominați destul de clar, am căzut puțin și fizic, dar ne-am asumat acest lucru prin neoperarea schimbărilor în compania unei echipe ce a schimbat liniile la pauză. În fine, suntem conștienți că am întâlnit și am pierdut în fața unui adversar de calibru, aflat la un alt nivel față de noi, cu un buget ce nu se compară cu al nostru, dar asta nu este o scuză, un alibi, pentru înfrângere. În primul rând, îmi doresc mai multă responsabilitate din partea jucătorilor când îmbracă tricoul UTA-ei, concentrarea trebuie să fie maximă mereu, nu poți lăsa garda jos niciun moment mai ales în fața unor adversar de calibrul celui de astăzi”, a punctat antrenorul „roș-albilor”.

http://www.sportarad.ro/2019/07/24/balin...ul-uta-ei/
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Meciuri amicale, sezonul 2019-2020 - de Giuliano - 25-07-2019, 7:49

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)