Etapa #4: Ripensia Timisoara - UTA, 24.08.2019, ora 11:00
24-08-2019, 17:22,
#19
RE: Etapa #4: Ripensia Timisoara - UTA, 24.08.2019, ora 11:00
Per total, cred ca e bine venita infrangerea asta. Lumea din jurul echipei incepea sa se comporte deplasat si complet nerealist. Inevitabil asta s-a transmis si jucatorilor, e un dus rece care ne trezeste si ne tine concentrati pentru ce va urma. Frumos ar fi ca lumea sa fie mai apropiata de echipa si in momentele grele.

Despre echipa, am toata increderea in Balint si sunt convins ca va fi primul care va invata ce e de invatat din meciul asta. Fac si eu pe antrenorul acum, am impresia ca din dorinta de a nu alege intre Rus si Buhacianu am fortat putin cu doi atacanti. In mod normal nu ar fi o problema, dar asta ne lasa cu doar 4 oameni la mijloc dintre care doi juniori, buni amandoi, dar e greu totusi sa domini mijlocul terenul in 4(din care 2 juniori) vs 5(f putine echipe joaca cu 2 atacanti). Cred ca un 4-2-3-1 ar fi mai potrivit si i-ar permite si lui Miculescu sa joace in centru unde mi se pare mult mai util decat in banda. Hai, capul sus, ca rezultatele se obtin cu echilibru, nu cu isterie..de orice fel ar fi ea.
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Etapa #4: Ripensia Timisoara - UTA, 24.08.2019, ora 11:00 - de Gru - 24-08-2019, 17:22

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)