Playoff #5: FC Argeș - UTA, 02.08.2020, ora 18:30, Digisport 2
29-07-2020, 9:13, (Ultima modificare: 29-07-2020, 9:14 de Giuliano.)
#28
RE: Playoff #5: FC Argeș - UTA, 02.08.2020, ora 18:30, Digisport 1
Cred că toată lumea știa că play off-ul ăsta e o mizerie dar senzația mea e că atunci când s-a luat decizia și-au spus că mai bine dezavantajează o echipă care sigur își va rezolva promovarea în meciurile astea, chiar dacă o va face cu ceva emoții. Repet, eu am văzut zeci de declarații ale oamenilor de fotbal în perioada asta și toți o dădeau pe UTA ca promovată. Noi la rândul nostru am protestat, am comentat, am făcut acel demers la TAS dar nici noi nu cred că am realizat dimensiunea reală a riscului. Acum toată porcăria asta s-a întors ca un bumerang împotriva tuturor dar nu mai e nimic de făcut. Am accepta să jucăm acest play off și din momentul acela orice victimizare ulterioară e tardivă. Sper ca Gyiuszi și băieții să găsească în al 12-lea cea resursele și formula câștigătoare pentru a câștiga măcar amărâtul ăla de punct care ne lipsește. Sincer, nu mă interesează cum o facem, cum jucăm, cum ne apărăm sau cum dăm gol. Din partea mea să aibă ăia 5 bare, 2 penaltyuri ratate și 3 goluri anulate iar noi să promovăm și nu mă interesează. Exagerez evident cu exemplele astea dar ați prins ideea. Cred că atâta timp cât așteptăm ca jocul să semene cu ăla din toamnă sau din iarnă, nici noi nu înțelegem cu adevărat ce a însemnat perioada asta de 3 luni de pauză.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Playoff #5: FC Argeș - UTA, 02.08.2020, ora 18:30, Digisport 1 - de Giuliano - 29-07-2020, 9:13

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 3 Musafir(i)