Etapa #7: FC Hermannstadt - UTA, 18.10.2020, ora 18:45, Digisport 1
19-10-2020, 18:59,
#28
RE: Etapa #7: FC Hermannstadt - UTA, 18.10.2020, ora 18:45, Digisport 1
A fost un meci de mare uzura. Golul lor a fost norocos, chiar norocos...Iabob imi da multa incredere si siguranta in continuare. L-as remarca in mod deosebit pe Rompulaku, mie mi-a placut foarte mult cum a jucat in meciul asta. Benga la fel. Denis Rusu in aceeasi nota foarte buna. Daca mai pune un pic de masa musculara, o sa arate si mai bine in lupta cu puternicii fundasi din Liga 1. Hora e pe o panta ascendenta. Baietii au depus un efort enorm, au ajuns aproape tot timpul primii la minge. E adevarat ca ne-ar mai trebui un nr. 10 acolo. Sa fie Denis Rusu solutia asta, reprofilat? Nu stiu? Gyuszi stie mai bine. Oricum, efortul si determinarea din meciul cu Sibiul vreau sa-l vad tot timpul. Daca jucam asa in continuare, fotbalul o sa ne si rasplateasca. Cateodata joci asa un meci intreg si vii doar cu un punct, dar altadata iti iasa si vii cu toate 3. Marja dintre egal si victorie e mica de multe ori in Liga 1. Ideea e ca trebuie depus un asemenea efort in fiecare meci si aici e cheia. Oare au inteles baietii ca te zbati de nebun si uneori vii doar cu un punct? Dar daca te zbati de nebun in toate meciurile, vii si cu 3 puncte. E o chestie mentala, sa tragi asa de tare tot campionatul, e un maraton. Ma bucura ca si rezervele si juniorii au inteles, Balint are resurse excelente pe banca. Imi place ce vad si sunt optimist.
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Etapa #7: FC Hermannstadt - UTA, 18.10.2020, ora 18:45, Digisport 1 - de RedNeck - 19-10-2020, 18:59

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)