Etapa #18: UTA - FC Argeș, 23.01.2021, ora 16:30, Digisport 1
24-01-2021, 18:31, (Ultima modificare: 24-01-2021, 18:39 de Kidu.)
#40
RE: Etapa #18: UTA - FC Argeș, 23.01.2021, ora 16:30, Digisport 1
Chiar daca ecourile infrangerii si supararea de ieri nu mi-au trecut, am tot stat si m-am gandit ce naiba ar mai fi de spus? Sa le luam rand:
1) Jucatorilor nu am ce sa le reprosez, stiu ca au vrut, s-au zbatut, au luptat atat in 11 cat si in 10 si am reusit sa ii presam si sa marcam ceea ce nu ii putin lucru daca tinem cont de valoarea fotbalului ce se joaca la noi. Trebuie sa fim realisti, sa stim care ne este lungul nasului si sa nu le cerem ceea ce nu pot sa ofere asa cum face valul asta de "utisti de liga 1".
Nu le reprosez golurile luate pentru ca asta e fotbalul, asa cum noi am castigat la CFR, asa trebuie sa admit si victoria Argesului.
2) E clar ca si Gyuszi are o parte de vina, si da, cu riscul de a-l exaspera de @diangelis, trebuie sa fim barbati cu totii, am incredere ca isi poate corecta propriile erori asa cum a gasit solutii pentru multe din vulnerabilitatile noastre. Stiu ca e suparat, tabarat, presat, are probabil si el indoieli insa acum nu e timpul de jale si de bocete, ne asteapta un meci la Iasi de sase puncte.
3) Nu include nimeni Argesul in "cooperativa", au avut doar noroc si au profitat de asta chiar intr-un meci cu noi, asta e, am fi facut la fel. Si eu am respect pentru ei pentru faptul ca au dat fotbalului un geniu ca Dobrin sau pe Adi Mutu, plus multi alti fotbalisti buni, nu am cum sa nu le respect contributia adusa fotbalului romanesc.
4) Arbitrul a gresit la faza eliminarii lui Benga, nu cred ca a fost rea-intentie cat a fost lipsa de valoare. Nu cred ca exista o conspiratie in care "ne sapa miticii", astea-s prostii.
5) Terenul a fost sub orice critica si tot asa va fi, asta pentru ca Primaria din ignoranta si prostie nu stie sa il intretina. Imaginati-va ca dupa meciul cu Viitorul nu l-ai tavalugit si l-a prins inghetul ala asa, cu brazdele lasate de cramponeele fotbalistilor. Nu se antreneaza nimeni pe el pentru a-l menaja si chiar si asa arata cum arata. Solutia va fi altul nou.
6) Mi-e greata de Bibart, mi-e greata de Bilcea, de toti trepadusii ce se aciueaza la meciuri fortand mana clubului, de toti milogii care intra pe susta cu tot felul de legimitatii sau invitatii. Nu mai am nicio asteptare de la aceasta administratie aradeana, m-am lamurit ca padurarul este un om fara cuvant, prost ca noaptea dar plin de el, asa ca ma pis pe el si pe ingamfarea lui, pentru ca oricum e un mare zero si atat timp cat vor fi astia, indiferent ca sunt albastri sau rosii d.p.d.v. politic, Aradul si UTA vor merge doar din propria inertie.

Nu mai vreau nimic de la nimeni, vreau doar sa treaca odata mizeria asta de pandemie, vreau sa pot suferi in peluza cu toti ai mei, macar asa imi pot incuraja echipa pentru ca stiu ca e nevoie de mine, e nevoie de noi toti. Nu va tine asta la nesfarsit si odata tot ne vom reintoarce, le vor tremura picioarele la toti, incepand de la adversari pana la toata clica penelista. V-o dau in scris, v-o promit!
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Etapa #18: UTA - FC Argeș, 23.01.2021, ora 16:30, Digisport 1 - de Kidu - 24-01-2021, 18:31

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)