Play-out #9: FC Voluntari - UTA, 19.05.2021, ora 18:30, Digisport 2
20-05-2021, 10:16, (Ultima modificare: 20-05-2021, 10:17 de Giuliano.)
#28
RE: Play-out #9: FC Voluntari - UTA, 19.05.2021, ora 18:30, Digisport 2
Locul 8 (adică practic în prima jumătate a clasamentului) de la revenire e mai mult decât rezonabil. Atât la începutul sezonului cât și pe parcursul lui am spus că raportat la valoarea lotului, condiții, omogenitate și experiență (aspecte la care am avut plusuri și minusuri), UTA ar trebui să termine undeva între locurile 7 și 10. Mă bucur că în primul sezon am reușit mai mult decât salvarea de la retrogradare. Am evitat barajul, am evitat emoțiile ultimei etape și am terminat pe un loc, repet, mai mult decât onorabil. Despre ce putem face ca la anul să creștem e timp de vorbit, deocamdată toată lumea implicată ar trebui să se bucure de felicitări și de odihnă.
Cât despre problema cu licența, pentru mine e frustrant și de neînțeles. Nu mă gândesc că am fi ajuns în Europa, nu mă gândesc nici la emoția meciurilor de baraj (pentru că oricum nu asistam la ele deoarece le jucam în deplasare) ci la faptul că pentru imaginea UTA-ei nu a dat bine această întâmplare. Dar asta e, nu mai e nimic de făcut acum, sper ca la anul să fim și administrativ în pas cu saltul sportiv pe care l-am făcut.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Play-out #9: FC Voluntari - UTA, 19.05.2021, ora 18:30, Digisport 2 - de Giuliano - 20-05-2021, 10:16

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)