Bilete si abonamente, sezonul 2021-2022
30-06-2021, 9:45, (Ultima modificare: 30-06-2021, 9:46 de Giuliano.)
#63
RE: Bilete si abonamente, sezonul 2021-2022
Haideți să nu ne mai milogim totuși atât și să ne asumăm consecințele propriilor decizii. Fiecare are dreptul de a decide dacă se vaccinează sau nu pentru că e vorba de corpul și conștiința lui. Nu pot să judec un om care decide să se vaccineze sau nu și nici nu simt nevoia să îi spun să facă într-un fel sau altul pentru că l-aș jigni considerându-l inapt să ia o decizie în sensul ăsta. Dar la fel, când ai luat decizia de a nu te vaccina știai foarte bine care sunt consecințele și e patetic să te plângi altora că ești discriminat. Așa cum tu ai dreptul să iei o decizie în ceea ce te privește tot așa și cei care au răspunderea colectivității au dreptul de a lua decizia pe care o consideră corectă pentru a proteja colectivitatea. Sigur că deciziile astea pot fi contestabile. Dar, în buna tradiție ”românească”, în loc să mergi și să-i tragi de urechi pe responsabili (avem cabinete parlamentare în Arad unde vă puteți înscrie în audiență, protesta etc) vi și te plângi pe net și aștepți ca cineva care n-are nicio treabă cu această decizie să facă o ”șmecherie” să te rezolve. Mi se pare total deplasat să ceri clubului să-ți rezolve ție o problemă financiară provocată de decizia ta de a nu te vaccina. Nu clubul n-are nicio datorie morală de a facilita teste ieftine pentru suporteri. Da ok, dacă găsește un partener medical dispus să facă asta ca titlul de sponsorizare, foarte bine. Dar mă îndoiesc că vreo policlinică va fi interesată de asta. Pentru că dacă faci prețul testului accesibil (10-20 de lei) e o mare gaură financiară iar dacă reducerea va fi una mai mică, foarte puțini vor apela la ea pentru că nu știu câți oameni ar scoate de 2-3 ori pe lună câte 50 de lei sau mai mult pentru a merge la meci.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Bilete si abonamente, sezonul 2021-2022 - de Giuliano - 30-06-2021, 9:45

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)