Etapa #21: FC Voluntari - UTA, 17.12.2021, ora 20:30, Digisport 1
18-12-2021, 1:10,
#21
RE: Etapa #21: FC Voluntari - UTA, 17.12.2021, ora 20:30, Digisport 1
Din nou am jucat frumos si din nou am terminat fara cele 3 puncte. In mare parte m-a incantat jocul de pase la UTA, pase rapide, in mare parte exacte, primii la minge, efort mare si daruire mai ales la mijloc. In mare parte jocul asta i se datoreaza lui Ubbink, care dupa mine e cel mai bun fotbalist din lot. Parca e un nivel peste toti, dupa cum gandeste, cum rupe ritmul, cum intoarce jocul, cum vede coechipierii pe pozitii viitoare si ce pase fantastice inventeaza. E prioritatea nr. 1 de tinut, dupa parerea mea (nu stiu care e situatia lui contractuala, dar daca nici pentru el nu facem efort, mai bine ne lasam). Pacat ca unii (Dangubic) isi bat joc de efortul echipei. Toti cunoastem problemele din atac. Pentru rezultatul din meciul asta eu il vas responsabil pe Balint. La 0-1 trebuia sa schimbe partitura, sa ne inchidem si sa-i lovim pe contraatac. Am jucat din nou spectaculos, bara, ocazii, dar am pierdut din nou. Pacat !
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Etapa #21: FC Voluntari - UTA, 17.12.2021, ora 20:30, Digisport 1 - de RedNeck - 18-12-2021, 1:10

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)