Etapa #21: FC Voluntari - UTA, 17.12.2021, ora 20:30, Digisport 1
21-12-2021, 8:34,
#27
RE: Etapa #21: FC Voluntari - UTA, 17.12.2021, ora 20:30, Digisport 1
Dangubic folosit in spatele atacantilor este letal, am mai spus-o de vreo trei ori  Big Grin , da, pasa lui sclipitoare pentru Roger a intepenit intreaga aparare a Voluntari-lor. In plus are un sut din afara careului de 16m foarte puternic si plasat, probabil mai precis decit al lui Bustea, dovada, cele doua suturi in bara contra FC Arges. Pacat ca nu a fost folosit la mijloc decit in ultimele jocuri. Din punctul meu de vedere (cel de fan si antrenor virtual din fotoliu), Dangubic alaturi de Ubbink ar fi titularii mei de drept la UTA. Peersonal, Dangubic m-a convins pe final, ca are un potential (prea putin explorat pina acum) de a deveni titularul incontestabil al tricoului cu numarul 10 la UTA. Are o foarte buna viziune a continuitatii pozitive pe faza ofensiva din pozitia de mijlocas coordonator. Este opusul lui Vorobjiovas daca vreti, care intodeauna se simte comfortabil cu o pasa inapoi in timp ce Dangubic cauta si incearca mereu pasa inainte. Nimic rau cu Vorobjiovas care paseaza rapid si dintr-o bucata fie lateral fie inapoi coechipierilor sai, insa din pacate, colegii din spate nu au rafinarea tehnica necesara de a continua energic cu o posesie sigura pe spatii aerisite, circulatia balonului in tranzitie spre o resetare rapida a actiunii de atac.
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Etapa #21: FC Voluntari - UTA, 17.12.2021, ora 20:30, Digisport 1 - de Coco13 - 21-12-2021, 8:34

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)