Etapa #22: UTA - Gaz Metan Mediaș, 23.01.2022, ora 17:00, Digisport 1
25-01-2022, 17:37,
#41
RE: Etapa #22: UTA - Gaz Metan Mediaș, 23.01.2022, ora 17:00, Digisport 1
Din pacate la noi fotbalul este un sistem pe relatii, iar daca Balint pleaca, probabil jumatate din jucatori nu vor mai juca sau chiar vor pleca. Eu totusi m-as gandi deja la potentiali inlocuitori si as astepta finalul sezonului regulat sa vedem ce se intampla, dar fara sa dau nume. Echipa isi poate reveni, jocul nu a fost unul rau. Stau sa ma gandesc bine la un an cand UTA a jucat mai bine in L1, poate in anii 90', dar atunci n-am vazut nici un meci din cauza varstei. Noi nu jucam rau, dar nu marcam, iar din pacate jocul e pe goluri. Oricum din tribuna am auzit contestatari din prima repriza, deci nu stiu ce sa zic despre unii suporteri, mi s-a parut ca in acest meci am incurajat echipa cel mai putin din acest sezon, dar poate reactia asta e cumva in tonul rezultatelor. Intr-un fel am fost dezamagit de reactia unora, avand in vedere ca prin Liga 2 nu se inghesuiau sa vina la meciuri. Totusi noi suntem aceia care ar trebui sa fim mai cumpatati, sa respectam echipa, asa cum e ea. Reactia lui Balint nu o inteleg, doar a trait o viata in fotbal, stia foarte bine ca va primi si "felicitarile" de rigoare. Nu e usor sa fii pe scena, asta e viata, fie ca o accepti sau nu. Daca ai c****, stai si in avalansa, poate reusesti sa inoti prin ea daca stii cum si tot iesi la suprafata. Nu sunt adeptul schimbarilor in timpul sezonului.
P.S.: De Apostu nu vreau sa aud, omul e un bisnitar, un intermediar, iar mie nu-mi plac lucrurile de genul asta.... E ca si cum iei gazul de la Romgaz ca oricum nu ai variante, dar ti-l vinde SC Flori&Vasi Impex SRL. Numai bine! Hai UTA!
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Etapa #22: UTA - Gaz Metan Mediaș, 23.01.2022, ora 17:00, Digisport 1 - de AdiG - 25-01-2022, 17:37

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 2 Musafir(i)