Play-out #3: UTA - Gaz Metan Medias, 02.04.2022, ora 12:00, Digisport 1
06-04-2022, 13:30,
#23
RE: Play-out #3: UTA - Gaz Metan Medias, 02.04.2022, ora 12:00, Digisport 1
(06-04-2022, 6:41)Coco13 a scris: Sa inteleg ca tu consideri pozitionarea pe locul 8 la sfirsitul campionatului actual ar fi un succes investitional pentru UTA ?

Desi salariile jucatorilor sint strict confidentiale, eu unul inclin sa cred ca salariile + bonusurile de performanta ale unui Sapunaru, Latovlevici, Edjouma sint teoretic superioare celor pe care UTA le poate oferii momentan. Ca dovada pozitiile superioare ocupate momentan in clasament de Arges, Botosani, sau Rapid.

Nu ai inteles, locul 8 e  minimum ce putem obtine raportat la investiile facute , pentru a nu considera acest sezon un insucces.Fondul de salarii  e undeva +40 de mii fata de sezonul trecut cand am terminat pe locul 8, cred ca este destul de logica relationarea pe care am facut-o.
Raportat la a doua ta fraza , eu vorbeam de fond de salarii , nu de  un jucator s-au altul, ca asa si eu pot sa vorbesc de cardoso, care are salar mai mare decat toti cei trei pe care i-ai enumerat tu mai sus.
Cred ca ar trebui sa incetam sa folosim sintagme de genu , atat putem , nu avem, nu ne permitem  ... total gresit ! UTA are un fornd de salarii bun spre foarte bun pentru liga 1 . Prin astfel de abordari , le creem alibiuri atat la jucatori cat si la conducatori , si nu este cazul . UTA , are printre cei mai multi suporteri , locul 2 la abonati , cele mai scumpe bilete si abonamente , este normal ca si pretentiile sa fie la cel mai inalt nivel!
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Play-out #3: UTA - Gaz Metan Medias, 02.04.2022, ora 12:00, Digisport 1 - de psv - 06-04-2022, 13:30

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)